Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ взяли участь у заходах до Дня української писемності та мови

Представники  Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ взяли участь у заходах до Дня української писемності та мови

Філологічний квест і написання ювілейного, ХХ, Радіодиктанту національної єдності - такі заходи відбулися в Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) 9 листопада. Викладачі освітнього закладу організували їх у рамках Декади популяризації філологічних дисциплін «Українська – це модно! Українська – це сучасно!» та на честь Дня української мови та писемності.

У рамках філологічного квесту студенти 2 курсу спеціальностей «Право» та «Журналістика» дізналися 10 фактів про українську мову, проаналізували особливості нового правопису та використання фемінітивів. Відбувся захід онлайн – на платформі організації конференц-зв’язку Zoom. Розпочався квест о восьмій годині ранку. Модерувала його голова циклової комісії філологічних дисциплін, видавничої справи та редагування Світлана Доброскок.

Окрім отримання нових знань, студенти мали змогу позмагатися між собою. Вони відгадували  зашифровані фразеологізми, ребуси та твори закодовані у вигляді емодзі. Наприкінці пари студенти надіслали викладачу світлини з предметами, що характеризують певний стиль мовлення. Найактивніші студенти отримали додаткові бали.

А вже о дев’ятій ранку розпочалася підготовка до написання ювілейного, ХХ, Радіодиктанту національної єдності, який транслювали на телеканалі «UA: Перший».

Трансляція підготовки й пояснення правил розпочалась о 9:10, а сам диктант – о 9:30. У 2020 році автором тексту радіодиктанту став письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Іван Малкович, а читала його українцям акторка з чудовою дикцією Римма Зюбіна. Зазначимо, що радіодиктант проходить як своєрідний флешмоб чи акція єднання навколо рідної мови, участь у якій може взяти кожен охочий. Додамо, що цього року в тексті диктанту є слова на перевірку нового правопису.

Після написання викладачі та студентами обговорили сам диктант зазначаючи, що минулого року текст був трішки легший і диктор Олександр Авраменко читав текст повільніше.

Для перевірки написаного диктанту правильний текст оприлюднять уже 11 листопада об 11:00 за київським часом.