Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці юридичного факультету взяли участь в у І Всеукраїнському форумі «Юридичні клініки-провайдери безоплатної правової допомоги» в онлайн-режимі

Науковці юридичного факультету взяли участь в у І Всеукраїнському форумі «Юридичні клініки-провайдери безоплатної правової допомоги» в онлайн-режимі

Науковці юридичного факультету взяли участь в у І Всеукраїнському форумі «Юридичні клініки-провайдери безоплатної правової допомоги» в онлайн-режимі
18.11.2020 15:36 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет проєктна діяльність наукова діяльність онлайн-форум

Дванадцятого листопада в рамках реалізації проєкту ЄС «J. Monnet Еразмус+» із розробки навчального курсу «Загальноєвропейська конвергенція правових, економічних та культурологічних основ попередження корупції» (далі – Проект) 611790-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE ГУ № 2019-1876/001-001 (4410) із використанням інтернет-платформи zoom-ВКІ її координатор та виконавці з юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у І Всеукраїнському форумі «Юридичні клініки-провайдери безоплатної правової допомоги». Вони долучилися до заходу спільно з керівництвом та консультантами клініки з надання правової допомоги юридичного факультету ЗНУ, працівники Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем службового права НАПрН України.

Під час форуму розкрили зміст, місце та роль доброчесності, медіації та інших складових механізмів ефективного попередження порушень та захисту прав споживачів фінансових послуг. Зокрема, про це йшлося в доповідях проф. П. С. Пацурківського, Р. О. Гаврилюк, О. В. Меленко та інших учасників, а також в продуктивних обговореннях цих виступів і під час дискусій.

Усталений порядок дотримання та застосування вимог фінансового права України був проілюстрований на змодельованій ситуації (англ. case) алгоритму дій споживача фінансових послуг – позичальника банку в умовах втрати ним роботи, через закриття закладу громадського харчування (кафе) як частини заходів протидії Ковід-19. Відзначимо, що передумовами вирішення проблеми (правового конфлікту) між клієнтом на фінансовою установою стають доброчесність й довіра як фундаментальні засади гуманістичного підходу правореалізаційної практики в Україні, де, для прикладу, тільки 21% рішень судів виконується вчасно.

Наголосивши на виключній важливості правопорядку в галузі фінансових послуг, доповідачі окремо зупинилися на можливостях Всеукраїнської платформи URL:https://www.finskarga.com.ua/#/finskarga/home

Задля  скарг споживачів фінансових послуг й медіації відповідних правових спорів її запустила з 08.09.2020 Українська асоціація фінансових технологій та інноваційних компаній (UAFIC) у рамках Проєкту, підтриманого USAID «Трансформація фінансового сектору».

Подальше обговорення порушеної на вищезазначеному форумі проблематики відбулось у форматі засідання круглого столу (через інтернет-платформу zoom) за участю магістрів та аспірантів правничих спеціальностей в рамках предмету Проєкта. Захід проходив за організаційної та консультативної підтримки Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем службового права НАПрН України.

При цьому здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти окреслили корупціогенні ризики фінансового ринку України, зокрема, детерміновані світоглядними, політичними і/або недоброчесними мотивами іншого генезису в роботі окремих політиків, правоохоронців й суддів, що яскраво простежується, з-поміж іншого, на прикладі ігнорування розтлумаченого КСУ та ЄСПЛ принципу верховенства права тими суддями, які не визнали у своєму рішенні націоналізацію Приватбанку законною тощо.

У доповідях про досвід країн ЄС з протидії корупції у фінансовому секторі магістрами окремо було акцентовано увагу на вдалих варіантах функціонального взаємодоповнення складників антикорупційної інфраструктури. Наприклад, підкреслили, що в Республіці Франція доброчесність в аналізованому та інших секторах публічно-правових відносин забезпечує синхронна робота Міністерства юстиції, створеного у 2004 р. Відділу боротьби з корупцією Управління боротьби проти економічних та фінансових злочинів Судової поліції й Центральної служби запобігання корупції. Остання збирає інформацію та залучає для консультування незалежних експертів із питань, пов’язаних із виникненням корупційних ризиків, та у справах про корупцію, за якими проводиться досудове розслідування.

Водночас здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти сформулювали пропозиції щодо напрямків вдосконалення вітчизняного антикорупційних законів, з урахуванням релевантного прогресивного досвіду країн ЄС, в частині визначення єдиної онлайн-платформи для збору інформації за кожним складом корупційних правопорушень (без ідентифікації суб’єкта злочину), вільного доступу до неї громадян. А також – обміну нею з уповноваженими суб’єктами з інших країн; законодавчою фіксацією методик визначення корупціогенних ризиків та розслідування складу порушень доброчесності тощо.

Декан юридичного факультету ЗНУ Т. О. Коломоєць, його викладачі О. Л. Макаренков, М. О. Ларкін та інші автори чергового освітнього проєкту з впровадження цифрових технологій у публічно-правові відносини наголосили на необхідності розробки та впровадження автоматизованої (інформаційно-телекомунікаційної) системи моніторингу змін у майновому стані публічних службовців з її адмініструванням спеціально уповноваженим суб’єктом (НАЗК, МЮУ або ін.), відповідно до антикорупційних норм профільних законів, що чітко узгоджені з положеннями Конституції України.

Відомості про захід відображені на сайті Проекту (https://almak17.wixsite.com/website), відповідно до вимог поширення результатів проекту (dissemination activities).

Юридичний факультет ЗНУ висловлює свою щиру вдячність за допомогу в реалізації змістовної частини проєкту керівництву ЗНУ, Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича і Програми, Агенції (EACEA EU), а також за надання можливості користуватися технологіями на безоплатній основі компаніям з програмного забезпечення Zoom Video Communications, Inc. (San Jose, CA, USA) для повноцінного проведення усіх вищезазначених заходів; Wix.com, Ltd. (תל אביב) для онлайн-висвітлення інформації про проведені заходи.

 

 

 

Схожі новини