Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Запорізькому національному університеті відбулося засідання науково-методичної ради

В Запорізькому національному університеті відбулося засідання науково-методичної ради

В Запорізькому національному університеті відбулося засідання  науково-методичної ради
18.11.2020 16:19 Все Головні новини Факультети Інженерний інститут ЗНУ Факультети інженерний навчально-науковий інститут Науково-методична рада освітньо-професійні програми вільний вибір навчальних дисциплін

Сімнадцятого листопада в форматі online-конференції відбулося чергове засідання Науково-методичної ради Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Захід проходив під керівництвом голови НМР, проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури та заступника голови НМР, керівника навчального відділу Людмили Нестеренко.

Під час засідання обговорили такі питання, як забезпечення реалізації здобувачами вищої освіти права на вільний вибір навчальних дисциплін; зміни до Порядку реалізації здобувачами вищої освіти права на вільний вибір навчальних дисциплін. Учасники заходу затвердили освітньо-професійні програми; програму підвищення кваліфікації центру післядипломної освіти й рекомендовану до друку навчально-методична література тощо.

На початку засідання Науково-методичної ради ЗНУ відбулося затвердження освітніх програм. Керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн та професор кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Євгеній Клопота представили на розгляд ради програму підвищення кваліфікації «Тренінг самопізнання та професійного саморозвитку». Зокрема, Сергій Віталійович зазначив, що програма була рекомендована на засіданні кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності, а також на засіданні науково-методичної ради факультету соціальної педагогіки та психології. Ця програма, підкреслив Сергій Ільїн, необхідна для того, щоб розширити перелік додаткових освітніх послуг ЗНУ на базі центру післядипломної освіти.

Під час засідання обговорили та затверджені такі освітньо-професійні програми бакалаврського рівня, як «Мова і література (російська)» (доповідач - гарант програми Ірина Павленко); «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (доповідач – керівник проєктної групи Віктор Коваленко). А також – освітні програми магістерського рівня: «Теплоенергетика» (гарант – Андрій Чейлитко); «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (доповідач – гарант програми Ірина Овчиннікова). Крім того, внесли зміни до освітньо-професійної програми бакалаврського рівня «Промислове та цивільне будівництво» (доповідач – гарант Марина Полтавець), а також освітньої програми магістерського рівня «Промислове та цивільне будівництво» (доповідач – гарант програми Ірина Арутюнян).

Під час розгляду перерахованих освітньо-професійних програм головну увагу приділили таким питанням, як співвідношення освітніх компонентів освітньої програми та навчального плану-2020, актуальність програм і врахування в них пропозицій стейкхолдерів.

Про забезпечення реалізації здобувачами вищої освіти права на вільний вибір навчальних дисциплін розповіли голови науково-методичних рад факультетів та інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. Під час обговорення присутні звернули увагу на те, що студенти, найчастіше, обирають не лише навчальний предмет, а й викладача. Тож те, хто саме викладатиме ту чи ту вибіркову дисципліну, дуже важливо для молоді. Проте трапляються випадки, коли заявлений викладач із якихось причин не може проводити заняття. У зв’язку з цим ухвалили рішення обов’язково зазначати на відповідній сторінці Moodle, що можлива заміна викладача, а також вказувати того, хто в разі потреби викладатиме цю дисципліну.

Про зміни до Порядку реалізації здобувачами вищої освіти права на вільний вибір навчальних дисциплін в Запорізькому національному університеті доповіла завідувач навчальної лабораторії інформаційного забезпечення освітнього процесу Наталія Кириченко. Наталія Володимирівна зазначила, що сьогодні всі отримали положення, яке стосується обрання студентами навчальних дисциплін, із внесеними до нього змінами. Передусім, зміни стосуються інженерного навчально-наукового інституту, до якого належать 15 кафедр. У положенні роз’яснено, яким чином відбуватиметься вибір дисциплін в інституті. Приділили увагу в документі і новим термінам вибору дисциплін. Відтепер вибір навчальних дисциплін в рамках університету розпочинатиметься 15 січня, а завершуватиметься 15 лютого, а вибір дисциплін професійного циклу розпочнеться 1 лютого й закінчиться 1 березня.

Наприкінці заходу його учасники затвердили список рекомендованої до друку навчально-методичної літератури.

 

Схожі новини