Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики відбулася онлайн-зустріч із розслідувачкою Лілією Статівко

19.11.2020 13:36 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики Асоціація випускників факультету журналістики онлайн-зустріч

Днями магістранти факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) зустрілися з випускницею факультету, журналісткою Запорізького центру розслідувань, учасницею громадського руху «ЧЕСНО», стажеркою Bigus.info Лілією Статівко. Зустріч відбулася в онлайн-форматі за ініціативи доцента кафедри журналістики Юлії Любченко.

Гостя порадила, на що треба звертати увагу на початку своєї професійної діяльності. «Коли я тільки починала працювати, було складно зрозуміти, як працює місцеве самоврядування, хто кому підпорядковується і за що відповідає», – поділилася Лілія Статівко. За її словами, варто, насамперед, ознайомитися із законодавчою базою і тоді буде легше зрозуміти, як працює міський апарат.

Фактчекерка детально зупинилася на пошуку інформації у відкритих джерелах. Зокрема, разом зі студентами проаналізувала електронні декларації місцевих депутатів, навчила правильно користуватися відповідними ресурсами. Також Лілія Статівко зазначила, що даних із відкритих джерел часто не вистачає, і тоді доводиться писати журналістські запити та спілкуватися з депутатами напряму.

Учасники та учасниці активно ставили запитання, зокрема багатьох цікавила реакція правоохоронних органів на опубліковані розслідування. Спікерка розповіла, що правоохоронців зацікавили окремі розслідування, по деяким із них журналісти виступають свідками.

Проведення тренінгів та зустрічей із журналістами є поширеною практикою та відбуваються у рамках роботи Асоціації випускників факультету журналістики. Це дає можливість студентам краще зрозуміти специфіку професії та отримати поради від фахівців-практиків.

Валерія Санатарчук