Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету журналістики обговорили культурологічні проєкти з телеведучою Маргаритою Доценко

20.11.2020 14:33 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики дистанційне навчання зустріч з випускницею факультету

Із нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку, що відзначається 16 листопада, та в рамках подальшої розробки проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» майбутні журналісти – студенти факультету журналістики Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) зустрілися з авторкою та ведучою телеканалу «ALEX» Маргаритою Доценко.

На початку зустрічі доцентка кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю Тетяна Іванюха привітала всіх зі святом та представила гостю – успішну випускницю факультету. Маргарита розповіла студентам 4 курсу про себе. Присутні дізналися, що спікерка теж є вихованкою факультету журналістики Запорізького національного університету, а свій шлях у журналістиці розпочала одразу з прямих ефірів як ведуча ранкового шоу. Уже кілька років поспіль Марго Доценко веде рубрики в ранковому ефірі «Найкращий день – сьогодні»: «Селфі-БУМ», «Арт-ЗУМ», «Добрі новини», є ведучою інтерактивних розіграшів «Чарівний кошик» та «Щасливий квиток», програм «Лінія стилю», зіркового кулінарного шоу «Смачного», художньо-публіцистичного проєкту «Улюблене Запоріжжя. Містичне» та соціального проекту «Лікар онлайн».

Під час зустрічі ведуча розповідала про принципи роботи тележурналіста, особливості підготовки програм прямого ефіру, про те, що не варто здаватися, коли нічого не виходить, які передачі на телебаченні є дійсно цікавими для сучасного глядача, культуру Запоріжжя й актуальність його історичної спадщини та про багато іншого.

Майбутні випускники активно ставили гості свої запитання, їх цікавила побудови майбутньої журналістської діяльності, та ділилися враженнями від зустрічі. Ось що розповіли студенти:

Анна Перекрест: «Було цікаво послухати саме про початок роботи на телеканалі та поради щодо того, як ставитись до роботи, аби вона доповнювала твоє життя, а не займала його повністю. Мені сподобалися такі ідеї молодої журналістки, як: посунути своє «его» на задній план, ставитися до роботи, як до роботи та не сприймати все занадто серйозно. Через постійний страх невдачі та, як говорить сама героїня, розпачу й відчуття, що в мене не вийде, ми витрачаємо занадто багато нервів та лише далі вганяємо себе в комплекси. Завжди важливо почати щось робити, нехай це не буде ідеально з першого разу, головне – практика, а далі все буде добре. Це справді круто, коли ти займаєшся тим, що приносить задоволення, та маєш право обирати, що розповідати».

Валерія Моргун: «Особисто мені більше були до души поради, що стосуються журналістики загалом. Для себе я визначила, що ніхто ніколи не може знати, як складеться життя, тому немає сенсу казати, що я не зможу або не буду працювати там чи там. Друге: універсальність – дійсно важлива, до неї треба прагнути. А ще є речі, які не виходять із першої чи другої спроби, але це не означає, що треба припиняти пробувати. Упродовж лекції теми змінювалися, але мені вдалося знати для себе корисні поради».

Дмитро Болотов: «Мені було цікаво послухати про досвід роботи Маргарити на телебаченні, особливості створення контенту та про висвітлення культурних проєктів Запоріжжя. Особливо зацікавили моменти, коли розмова йшла про роботу над програмою “Улюблене Запоріжжя. Містичне”, тому що для регіональних ЗМІ проєкти такого типу є рідкістю».

Факультет журналістики