
Днями відбувся День відкритих дверей в Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Захід проходив в онлайн-форматі на платформі ZOOM. До участі у ньому приєдналися старшокласники, учні 9 класів, – вступники-2021 року – та їхні батьки. Вони мали змогу зустрітися з адміністрацією ЕПФК та представниками циклових комісій, які розповіли їм про специфіку вступу до коледжу та навчання на 12 спеціальностях, що їх сьогодні пропонує коледж.
Учасників заходу привітали директор коледжу Олена Грибанова та її заступник з навчально-методичної роботи Альона Ходаковська. Вони розповіли про історію розвитку такого перспективного коледжу, як ЕПФК, що був започаткований у 2008 році на базі ЗНУ. За цей час успішно розвивалися його спеціальності, випускники яких повсякчас користуються попитом на сучасному ринку праці, постійно розширюється спектр фахових пропозицій для студентів коледжу. Сьогодні цей відокремлений структурний підрозділ університету, як й інші ЗВО, має здійснювати навчання в дистанційних умовах. Якість освітнього процесу при цьому забезпечується на високому рівні, як завдяки розвиненій матеріально-технічній базі коледжу, що була забезпечена керівництвом ЗНУ й грантовими програмами (комп’ютерні класи, мультимедійні аудиторії, освітньо-кар’єрний центр, дистанційна освітня платформа Moodle ZNU тощо), так і завдяки висококваліфікованим викладачам коледжу, у числі яких працює молодь – випускники університету, а також досвідчені науково-педагогічні працівники – представники різних факультетів ЗНУ. Сьогодні на 12 спеціальностях коледжу навчається близько 950 студентів, із яких 312 – першокурсники. За визначні досягнення в підготовці молодших бакалаврів педагогічний колектив ЕПФК відзначений орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня.
Олена Євгенівна, звертаючись до молоді, виказала передусім впевненість, що вступна компанія наступного року в ЕПФК буде, як і завжди, вдалою, а усі охочі приєднатися до його студентської спільноти, відповідально готуватимуться до вступних випробувань. Своєю чергою, усі науково-педагогічні праціівники коледжу щороку докладають максимум зусиль, аби допомогти випускникам 9 класів вдало пройти вступні випробування й здійснити свою мрію щодо навчання на обраній спеціальності. Представники адміністрації коледжу також окреслили перспективи успішного проходження вступної кампанії, зокрема можливість пройти якісну підготовку на тримісячних курсах, запис на які незабаром розпочнеться. Навчання на курсах відбувається двічі на тиждень по 2 академічні години поспіль. У червні наступного року також можна буде здійснити короткострокову підготовку до вступних випробувань – на місячних курсах.
Нагадали також про можливість отримати додаткові вступні бали за результатами підсумкової атестації для тих, хто здійснить підготовку на таких курсах, і які можуть стати вирішальними під час конкурсу на місця бюджету. У зв’язку із цим Альона Валеріївна підкреслила, що майже третина студентів коледжу має змогу навчатися за кошти держбюджету. Також під час спілкування представники адміністрації коледжу окреслили цінову політку та умови формування оплати за навчання на окремих спеціальностях, можливість отримувати стипендії (академічну, соціальну, стипендій Президента України та стипендію Кабінету Міністрів України).
Під час зустрічі йшлося і про затверджені у жовтні Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2021 році, про розрахування прохідного балу за 200-бальною шкалою, найбільш популярні спеціальності в ЕПФК, підготовку до вступу та етапи вступних випробувань, перспективи продовжити навчання на факультетах ЗНУ тощо. Зокрема, прийом документів від вступників ЕПФК відбуватиметься з 29 червня по 13 липня 2021 року. Із програмами вступних випробувань усі охочі зможуть ознайомитися вже навесні наступного року на сайті коледжу.
Про специфіку навчання на 12 спеціальностях за освітніми програмами, перелік яких розміщено на сайті коледжу, особливості та форми офлайн та онлайн-навчання (із використанням ресурсів Moodle ZNU та Zoom) – лекції, семінари, квести тощо, участь студентів коледжу та їхні перемоги в різного рівня фахових профільних конкурсах, якими пишається коледж, – розповіли керівники та представники циклових комісій, що виступають кураторами усіх цих напрямів. Зокрема, новими освітніми програмами, які вже здобули популярність серед абітурієнтів, є «Початкова та дошкільна освіта» (50 ліцензованих місць).Старшокласникам докладно презентували спеціальності, звернули увагу на специфіку навчання, під час якого велику увагу приділяють формуванню практичних навичок майбутніх фахівців – під час проходження ними практик. Окрім іншого, студентам старших курсів надається можливість одночасно навчатися й працювати. Звернули увагу й на той факт, що неміські мешканці та представники інших регіонів забезпечуються місцями у студентських гуртожитках ЗНУ. Представники коледжу також нагадали про можливість після закінчення карантину пройти тестування й отримати кваліфіковану рекомендацію щодо вибору професії – на базі Освітньо-кар’єрного центру ЕПФК. Йшлося й про переваги для тих, хто є студентами коледжу: під час навчання в коледжі здійснюється планова підготовка студентів для проходження ЗНО, вони можуть взяти участь у пробних безкоштовних тестуваннях на базі ЗНУ, вступити після 2 курсу й паралельно із навчанням у коледжі заочно опановувати ще одну спеціальність – на одному з факультетів ЗНУ тощо.
Надалі із вступниками спілкувалися представники циклових комісій. Про особливості підготовки молодших спеціалістів, які навчаються на економічних спеціальностях, розповіла викладач вищої категорії, яка представляла циклову комісію з економічних дисциплін, Ірина Мордвінова. Викладач дисциплін програмування Юлія Борисовська презентувала молоді напрям математичних та інженерних спеціальностей, які сьогодні користуються великою популярністю, а їхні випускники мають змогу влаштуватися на роботу у будь-якій галузі діяльності. Про суспільні дисципліни та право розповіла викладач юридичних дисциплін Марина Іщенко, яка докладно зупинилася на спеціальностях «Право» і «Туризм», а також зробила наголос на практичній спрямованості підготовки молодих фахівців, які вже під час проходження виробничої практики можуть бути запрошеними на роботу за фахом.
Заступник директора коледжу з напряму фізичного виховання Олена Есаулова зосередила увагу тих, хто обрав спеціальність «Фізична культура і спорт», на особливостях вступних випробувань, що передбачають творчий конкурс з фізичної підготовки. Завідувач економічним відділенням Тетяна Волошко зробила акцент на таких перспективних й цікавих спеціальностях як «Початкова та дошкільна освіта», що набувають все більше значущості в умовах реформування системи освіти й формування Нової української школи.
Старший викладач кафедри видавничої справи та редагування факультету журналістики Галина Микитів, яка викладає базові дисципліни для студентів ЕПФК відповідної спеціальності, презентувала цей напрям підготовки молодших бакалаврів, які надалі успішно працюють як у видавничій справі, так і у ЗМІ, на телебаченні, ведуть блоги в соцмережах тощо. Багато випускників, що продемонстрували свої успіхи вже під час здійснення практик, потім отримують пропозиції щодо роботи у провідних ЗМІ.
Також майбутні вступники під час презентації змогли побачити моменти яскравого й цікавого студентського життя ЕПФК, яке насичено різноманітними культурно-масовими заходами, конкурсами, науковими подіями та волонтерською діяльністю. Усе це сприяє формуванню висококваліфікованого фахівця, досвідченої, сучасної, інтелігентної особистості, якої потребує українське суспільство сьогодні. Представники коледжу також відповіли на численні запитання вступників.
Докладну інформацію щодо Вступу-2021, роботи підготовчих курсів, етапів вступної кампанії, стосовно цінової політики тощо також можна дізнатися на сайті ЕПФК, або звернувшись за телефонами: (095)622-69-75, (098)622-69-75, (061)289-12-29, (061) 289-12-21.
Олена Хлистун