Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі ЗНУ долучилися до участі в проєкті щодо ролі досліджень та інновацій у європейському зеленому курсі

Викладачі ЗНУ долучилися до участі в проєкті щодо ролі досліджень та інновацій у європейському зеленому курсі

Викладачі ЗНУ долучилися до участі в проєкті щодо ролі досліджень та інновацій у європейському зеленому курсі
23.11.2020 15:37 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет наукова діяльність наукова діяльність онлайн-обговорення екологія

Дев’ятнадцятого листопада доценти кафедри загальної та прикладної екології Наталія Воронова та Валерій Горбань взяли участь в онлайн- заході Міністерства освіти і науки України, який проходив за підтримки Європейської комісії та Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції спільному інформаційному дні «Роль досліджень та інновацій у Європейському зеленому курсі. Можливості для українських дослідників».

Головним посланням у доповідях звучало про необхідність підвищення обізнаності широкого кола фахівців та науковців про напрямки конкурсів у рамках нової ініціативи Європейського союзу «Європейський зелений курс», ролі досліджень та інновацій, а також щодо нових можливостей для українських учасників. Доповідачі довели до всіх присутніх амбітну ідею  ̶ спільний план дій щодо до 2050 року створення кліматично нейтральної Європи, а також поступової трансформації кліматичних та екологічних викликів на нові можливості в цих галузях та політиках ЄС, гарантуючи при цьому справедливий та інклюзивний характер зеленого переходу.

Захід складався з 2 частин: пленарного засідання та воркшопу. Упродовж  першої частини були розглянуті напрямки  «зелених» конкурсів у рамках програми «Горизонт-2020» та представлені нові нещодавно створені державні інституції, а саме: Український фонд стартапів та національний фонд досліджень, які активно долучилися до підтримки українських науковців і розробників та вже мають успішні кейси у галузі «зелених» ініціатив.

Під час другої частини розглянули практичні аспекти цієї роботи, які допоможуть науковцям Запорізького національного університету долучитися до загальноєвропейського руху, а також донести до студентів факультету сучасні, актуальні напрямки та можливості екологічних досліджень.

 

Схожі новини