Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ продовжується навчання слухачів Школи педагогічної майстерності

У ЗНУ продовжується навчання слухачів Школи педагогічної майстерності

Дев’ятнадцятого листопада  в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся другий етап навчання для слухачів курсу «Актуальні питання підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти» Школи педагогічної майстерності. Цього разу із слухачами працювала Анжеліка Поплавська, кандидат психологічних наук, доцентка кафедри психології ЗНУ, організаційна психологиня, тренерка, фахівчиня з організаційного консалтингу. Вона детально зупинилася на особливостях міжособистісної комунікації між науковим керівником і здобувачем, зосередивши поглиблену увагу слухачів на важливості етики таких відносин. А також – на особливостях використання «мовних фільтрів» і проявах емоційного стану кожного із учасників відповідних відносин.

Спікерка висвітлила роль діагностики комунікативної компетентності та проаналізувала правила різностатусного спілкування. Як тренерка із значним досвідом практичної роботи Анжеліка Поплавська за допомогою моделювання типових ситуацій та залучення до їхнього аналізу слухачів курсу, змогла детально зупинитися на конфліктних взаємовідносинах між науковим керівником і здобувачем, їхніх різновидах, серед яких – конструктивні та деструктивні, й запропонувати конкретні професійні поради стосовно пошуку вирішення конфліктних ситуацій, зокрема й із акцентом уваги на типи конфліктних ситуацій.

Аналіз реальних ситуацій залучення до індивідуальної та колективної роботи всіх слухачів, поради професійного змісту від тренера дозволили всім слухачам курсу істотно поглибити відповідні свої компетентності, у моделюванні відносин з аспірантами, посилити свою мотивацію зростання, підвищити емоційне позитивне забарвлення взаємовідносин зі здобувачами під час керівництва їхніми науковими дослідженнями, формування моделей партнерських комфортних взаємовідносин.

Також із слухачами курсу працювала Наталя Зубець, кандидат філологічних наук, доцентка кафедри української мови ЗНУ. Як знана фахівчиня з лінгвопрагматики, сучасного словникарства та культури мови Наталя Зубець вже тривалий час бере активну участь у підвищенні лінгвістичних компетентностей державних службовців Запорізької області. Для слухачів курсу вона запропонувала детальний коментар до нової редакції Українського правопису, змоделювала практичні завдання й активно залучила до їхнього опрацювання всіх слухачів. Такий підхід істотно підвищив практичну значимість їхнього навчання. Він викликав неабияку їхню зацікавленість та бажання отримати поради для використання у своїй професійній науковій діяльності та у взаємовідносинах із здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня під час керівництва їхніми науковими дослідженнями.