Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентка ФІФ Катерина Гучак отримала відзнаку на Всеукраїнському конкурсі перекладу франкофонних поетів Канади

Студентка ФІФ Катерина Гучак отримала відзнаку на Всеукраїнському конкурсі перекладу франкофонних поетів Канади

Студентка ФІФ Катерина Гучак отримала відзнаку на Всеукраїнському конкурсі перекладу франкофонних поетів Канади
25.11.2020 12:58 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології конкурс перемога

Французька мова викладається в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) понад 50 років. Багаторічні традиції франкофонії дозволяють сьогодні вдало розвивати міжнародне співробітництво з організаціями та закладами вищої освіти Франції та франкомовних країн. Завдяки старанням, завзятості і, безумовно, палкій любові до французької мови і до справи деканки ФІФ, доцентки Галини Морошкіної та завідувачки кафедри романської філології і перекладу, доцентки Ірини Шаргай, студенти факультету іноземної філології щороку долучаються до численних заходів, що організовуються Посольствами Франції, Бельгії, Канади, Alliance française, спілками FEFU, Français sans frontières тощо.

Зокрема, на початку цього року, Посольством Канади в Україні та Асоціацією викладачів французької мови України в рамках Національного конкурсу художнього перекладу франкофонних поетів Канади було оголошено конкурс, присвячений творчості відомої канадської поетеси Денізи Дезотель та канадського поета Франсіса Каталано. Учасникам конкурсу було запропоновано зробити поетичний переклад українською мовою обраного з добірки твору.

Однією з учасниць цього конкурсу стала Катерина Гучак, на сьогодні – студентка 2 курсу ступеня вищої освіти «магістр», яка вивчала французьку як другу іноземну мову і була підготовлена викладацьким складом кафедри викладання другої іноземної мови. Для участі в конкурсі Катерина обрала вірш квебекської поетеси Денізи Дезотель  «Il neige – inventaire des absences».

Тільки тепер, через обставини, що склалися в світі, було оголошено результати конкурсу, про що було повідомлено нашу студентку. Зустріч переможців і лауреатів поетичного конкурсу, проведеного в рамках Франкофонії в Україні з Послом Канади в Україні,  пройшла  онлайн 19 листопада 2020 р., а подарунки і лист-вітання від пані Larisa Galadza, Посла Канади в Україні, були надіслані поштою.

Факультет іноземної філології щиро вітає студентку 2 курсу магістратури гр. 8.0359-1ап Катерину Гучак із відзнакою, отриманою на Всеукраїнському конкурсі перекладу франкофонних поетів Канади! Ми щиро радіємо за Катерину і бажаємо їй творчого натхнення і нових професійних досягнень. А Катя дякує викладачам кафедри викладання другої іноземної мови доц. К.М. Ружин, доц. О.О. Павлюк, викл. Т.О. Салтиковій, доц. О.О. Волгіній за ґрунтовні знання, творчий пошук і увагу.


Олена Павлюк,

доцент кафедри викладання другої іноземної мови

 

Схожі новини