Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ відвідали віртуальні установчі збори в Брюсселі для проєктів-переможців «Еразмус+» напрямку Жана Моне 2020

Представники ЗНУ відвідали віртуальні установчі збори в Брюсселі для проєктів-переможців «Еразмус+» напрямку Жана Моне 2020

Представники ЗНУ відвідали віртуальні установчі збори в Брюсселі для проєктів-переможців «Еразмус+» напрямку Жана Моне 2020
27.11.2020 13:22 Все Головні новини Факультети Журналістики Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики факультет соціології та управління біологічний факультет міжнародна діяльність проєктна діяльність

Двадцять шостого листопада координатори і представники команд-переможців цьогорічного конкурсу проєктів програми «Еразмус+» напрямку Модулі Жана Моне, які реалізуються в ЗНУ(ZNU, Zaporizhzhia National University), взяли участь у кік-офф зустрічі, що дистанційно зібрала сотні представників з різник країн світу в Брюсселі (Бельгія). Віртуальні установчі збори проходили на онлайн-платформі Виконавчого Агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури Європейської Комісії.

Запорізький національний університет на заході представляли Катерина Сіріньок-Долгарьова, заступник декана з міжнародної діяльності факультету журналістики, академічний координатор проєкту «Європейські цінності й стандарти у галузі медіа для незалежної журналістики у добу пост-правди» / «European Media Standards and Values for Independent Journalism in Post-Truth Era / EU-Indy», Іва Павленко, доцент кафедри соціології, академічний координатор проєкту «Політика пам’яті: європейський досвід для примирення в Українському суспільстві» / «Tailoring European Memory Politics for Peacemaking in Ukrainian Society», та Олена Бойка, заступник декана з міжнародної діяльності біологічного факультету, учасниця проєкту «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» / «Diversification of rural tourism through sustainability and creativity: disseminating European experience in Ukraine».

Привітальним словом зустріч відкрив Хосе-Лоренцо Валлес, керівник підрозділу проєктів «Еразмус+»  Виконавчого Агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури Європейської Комісії. Він привітав усіх учасників із перемогою в конкурсі 2020 року, який був надзвичайно конкурентним, адже із 1447 заявок фінансування в загальному розмірі 21,5 млн. євро отримали тільки 360 (25%), серед яких – 38 проєктів з України.

Доповідач також відзначив, що такий показник грантового фінансування свідчить про те, що освіта є одним із топових пріоритетів Європейської Комісії. Підтвердженням цьому є й той факт, що на 2021-2027 роки програма «Еразмус+»  отримає майже вдвічі більше коштів на реалізацію грантів у галузі освіти і культури. Більшість проєктів, яким надано гранти від ЄС, є міждисциплінарними, до яких, до речі, належать і проєкти-переможці від ЗНУ.

Кік-оф зустріч була насичена організаційною інформацією щодо нюансів реалізації грантів. Представники Єврокомісії пояснили учасникам, які на них чекають етапи втілення проєктів і звітності за ними, правила внесення поправок до грантів, особливості візуалізації і розповсюдження результатів проєктів, специфіку ведення фінансової документації та комунікації з грантодавцем.

На окремих сесіях для представників різних країн учасники мали змогу поставити свої питання й отримати консультацію щодо координування проєктів, особливо в сучасних нестабільних умовах глобальної пандемії, спричиненої коронавірусною хворобою Covid-19.

Тож проєкти стартували, а це означає, що незабаром в Запорізькому національному університеті розпочнеться активна фаза їхнього втілення: створення інформаційних сайтів, набір на нові курси з Європейських студій, навчальні тренінги і семінари, засідання круглих столів та інші тематичні заходи.

 

 

 

 

 

Схожі новини