Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники юридичного факультету взяли участь у міжнародній конференції з адміністративного права

27.11.2020 15:33 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет наукова діяльність конференція

Двадцять сьомого листопада 2020 року науковці юридичного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, які навчаються за спеціальністю 081 «Право», й дослідження яких безпосередньо пов’язані із адміністративно-правовою проблематикою, долучилися до участі в ХІ Міжнародній онлайн-конференції на тему «Інструменти дії адміністративних органів (адміністративний акт, реальний акт, публічно-правовий договір та ін.)».

Організатором заходу стали Регіональна програма GIZ «Сприяння правовій державності у країнах Центральної Азії», з якою юридичний факультет ЗНУ співпрацює вже протягом досить тривалого часу. Із вітальними словами до учасників звернулися: Йорг Пуделька, Голова представництва GIZ у Казахстані та Узбекистані, суддя адміністративного суду м. Берлін (Німеччина), Марат Бекетаєв Марат, Міністр юстиції Республіки Казахстан, др. Тіло Кліннер, Посол Федеративної Республіки Німеччини у Республіці Казахстан.

Для фахового обговорення були запропоновані доповіді: Йорга Пудельки на тему «Огляд інструментів дії адміністративних органів», Саяда Карімова, заступника директора Комітету адміністративного та військового законодавства у парламенті Азербайджанської Республіки, на тему «Ознаки адміністративного акту». А також – Ларса Брокера, Голови Вищого адміністративного суду, Голови Конституційного суду федеральної землі Рейнланд-Пфальц (Німеччина), доктора права, на тему «Обіцянка адміністративного акту».

Представники юридичного факультету змогли не лише прослухати доповіді, а й презентувати учасникам результати власних напрацювань. Зокрема, результати тематичних досліджень, які здійснюються у рамках виконання планів роботи Навчально-наукової лабораторії дослідження проблем службового права НАПрН України, які функціонує на базі ЗНУ. А також – результати тематичних досліджень із питань адміністративних актів як інструментів діяльності суб’єктів публічної адміністрації, які вже апробовані та активно використовуються у навчальному процесі ЗНУ та партнерів ЗНУ.

Неабияку зацікавленість в учасників викликали запропоновані для поглибленого панельного обговорення виступи Тамари Христофорової, Почесного судді (Естонія) на тему «Адміністративні акти із подвійною дією», із детальним авторським аналізом судової практики оскарження таких актів, проблемних питань підготовки та реалізації таких актів у діяльності різних суб’єктів публічної адміністрації. А також – Романа Мельника, професора Вищої школи права, директора Школи німецького права Університету КазДЮУ імені М.С. Нарикбаєва, на тему «Розмежування адміністративних актів та простих дій на прикладі судової практики». До діалогу із ним безпосередньо долічилися здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, які навчаються у ЗНУ. Вони запропонували альтернативні підходи до розуміння сутності, природи таких актів, із посиланням на узагальнений досвід діяльності національних органів державної влади та місцевого самоврядування.

Доповідь Жавохіра Кулізоди, заступника начальника Управління з удосконалення та ведення моніторингу адміністративних процедур Міністерства юстиції Республіки Узбекистан, на тему «Деякі питання ознак адміністративного акту при застосуванні інформаційних технологій у дозвільні процедури» викликала жваву дискусію представників різних галузевих наукових шкіл різних держав. Вона сприяла презентації різнополярного бачення відповідних процесів діджиталізації публічного адміністрування, зокрема й щодо різних процедур, пов’язаних із адміністративними актами, їх впливу на відповідні процедури.

А фінальна тематична доповідь Марії Краузенбек, радника з адміністративних питань Суду Європейського Союзу «Обов’язковість обґрунтування в адміністративних актах», активізувала участь усіх учасників заходу. Вона дозволила презентувати узагальнений досвід формування національної специфіки в обґрунтуванні адміністративних актів. Завдяки цьому, представники ЗНУ і особливо молодим науковцям не лише збагатитися корисними фаховими знаннями, а й взяти участь у фаховому спілкуванні, продемонструвати компетентності ведення наукової дискусії, обґрунтування власної наукової позиції.