Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася онлайн-зустріч декана факультету журналістики з абітурієнтами-2021

30.11.2020 16:26 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики профорієнтаційна діяльність онлайн-зустріч

Двадцять восьмого листопада декан факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Віктор Костюк зустрівся із вступниками нашого вишу. На онлайн-зустріч завітали учні шкіл міста Запоріжжя та Запорізької області, зокрема ЗОШ №№ 40, 52, 87, 89, гімназія № 11, Максимівської НВК тощо. Долучилися до заходу викладачі та студенти факультету різних освітніх програм із метою продемонструвати майбутнім вступникам особливості навчального процесу на факультеті.  У заході взяли участь пів сотні осіб.

Декан факультету журналістики Віктор Костюк розповів гостям про дві спеціальності – «Журналістика» та «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», про чотири освітні програми – «Журналістика», «Реклама і зв'язки з громадськістю», «Редакторсько-видавнича діяльність і медіамоделювання», «Інформаційна діяльність у бізнесі, політиці та державному управлінні». Особливу увагу Віктор Володимирович зосередив на процесі навчання та великій кількості практик, що є неодмінною умовою успішного формування фахівців із комунікаційно-інформаційної сфери. Розкриваючи питання про працевлаштування студентів факультету журналістики, декан наголосив на важливості формування студентського портфоліо (чому сприяють постійні практики), яке є відкритим для роботодавців, а отже гарною можливістюдля студентів зарекомендувати себе з перших курсів. Також Віктор Володимирович розповів про факультетську платформу – Навчальну лабораторію інтернет-радіо «Юніверс» та новітніх медіа, яка є чудовою базою формування практичних вмінь та навичок майбутніх медійників.
Про можливості навчальної лабораторії розповів магістр 2 року навчання факультету Віктор Посунько. Він провів цікаву для школярів онлайн-екскурсію, розкриваючи маленькі секрети створення медіаконтенту, монтажу матеріалів та особливостей постійної роботи з інформаційними потоками.

Доцентка кафедри видавничої справи та редагування Інна Горбенко розповіла про перспективи навчання за освітньою програмою «Редакторсько-видавнича діяльність і медіамоделювання», а студентки Поліна Черненко та Марина Бабак продемонстрували самостійно розроблений чат-бот з українського правопису, який допоможе сучасним школярам, розважаючись навчатись. При цьому студенти акцентували увагу на тому, що він є відкритим для розширення контенту майбутніми вступниками.
Із професіями на ринку праці за освітньою програмою «Реклама і зв'язки з громадськістю» ознайомила доцентка кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю Анна Баранецька, а студенти Влад Сопрун, Ксенія Вербицька, Валерія Вітер та Юлія Любасенко розповіли про особливості роботи у рекламній та PR-галузях, продемонструвавши свою роботу в Іміджевому центрі факультету (сторінки факультету в соцмережах) та презентувавши власну соціальну рекламу, яку можна було бачити на вулицях Запоріжжя.
Про нову, але дуже перспективну та затребувану освітню програму «Інформаційна діяльність у бізнесі, політиці та державному управлінні» розповіла студентка першого курсу Олена Прусенко. Професорка кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю Вікторія Ковпак наголосила, що бути інформаційником – це не лише працювати з документом як офіційною формою, але й розглядати кіно як документ епохи, пресу як документ доби. За три роки існування освітньої програми на факультеті журналістики інформаційники продемонстрували своє завзяття в різних академічних та позаакадемічних формах роботи, грантових проєктах, науково-популярних заходах, інформаційних кампаніях.
Онлайн-режимзустрічі не завадив учасникам зануритися в комунікаційний дискурс, де говорили про майстерність журналіста, про рекламну креативність, про зв’язки з громадськістю та уміння працювати з інформацією, про переваги медіамоделювання та організацію редакторсько-видавничої діяльності. У свою чергу школярі цікавилися питанням бюджетних місця, базами проходження практик, заочною формою навчання.
Модератор заходу заступниця декана з профорієнтаційної роботи Анна Баранецька наголосила на значущості таких зустрічей із учнями, оскільки це можливість вже на цьому етапі налагодити діалог та підтримувати зв'язок з охочими вчитися на факультеті, долучаючи їх до участі в розмаїтих факультетських та загальноуніверситетських заходах, що стануть своєрідною початковою практикою в майбутньому здобутті фаху.