Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм талановиту мистецтвознавицю й мудрого педагога Людмилу Білозуб!

Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм талановиту мистецтвознавицю й мудрого педагога Людмилу Білозуб!

Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм талановиту мистецтвознавицю й мудрого педагога Людмилу Білозуб!
01.12.2020 14:10 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології кафедра акторської майстерності та дизайну ювілей побажання

Першого грудня кандидат мистецтвознавства, доцентка кафедри акторської майстерності та дизайну факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Людмили Білозуб святкує свій ювілей. Загальний стаж педагогічної роботи шановної ювілярки складає близько 30 років, з яких майже половина присвячена роботі в закладах вищої освіти ІІІ-ІV рівня акредитації.

Свого часу Людмила Миколаївна закінчила Мелітопольський державний педагогічний інститут, потім навчалася в Донецькому національному університеті та в аспірантурі Київського національного університету культури і мистецтв. Вона успішно захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 26.00.01 – «Теорія й історія культури», їй було присвоєно науковий ступінь кандидата мистецтвознавства.

Із 2013 року Людмила Білозуб працює доцентом кафедри акторської майстерності та дизайну факультету соціальної педагогіки та психології. Окрім іншого, протягом кількох років (2013-2016 рр.) вона керувала профорієнтаційною роботою на факультеті. Із 2016 року вона – відповідальна за впровадження та розвиток системи електронного забезпечення навчання ЗНУ на кафедрі акторської майстерності та дизайну, займається редакторською діяльністю тощо. Вона – член Національної спілки театральних діячів України, член Спілки дизайнерів України, здобувач гаранту освітньої програми «Дизайн».

Як людина талановита й творча Людмила Миколаївна бере активну участь у культурному й громадському житті не тільки факультету й кафедри, а й університету та загалом Запорізького краю. Серед заходів – численні мистецькі фестивалі, конкурси тощо. Зокрема, щороку серед інших представників ЗНУ Людмила Білозуб долучається до проведення «Ярмарку освіти» в Запоріжжі.

Працюючи вже багато років у ЗНУ, увесь цей час шановна Людмили Білозуб здійснює плідну наукову та викладацьку діяльність. Галуззю її науково-педагогічних інтересів є професійна підготовка молодих акторів і дизайнерів, становлення та розвиток дизайн-освіти, формування вокальних компетенцій майбутніх акторів та національний дискурс сучасної музичної культури. Поважна дослідниця завжди у вирі наукових подій. Це – й міжнародні, всеукраїнські й регіональні науково-практичні конференції, семінари, круглі столи, під час яких Людмила Миколаївна виступає з науково-методичними доповідями. Вона – авторка понад 50 наукових праць, що вийшли друком в наукових журналах. Серед її доробку – методичні рекомендації, навчально-методичні посібники, із яких 2 розроблені для студентів спеціальності «Дизайн». Окрім цього, вона проводить активну роботу щодо залучення студентів до наукової діяльності, виступає керівником кваліфікаційних робіт магістрів.

Як науково-педагогічний працівник Людмила Миколаївна постійно професійно розвивається, підвищує власну кваліфікацію, здобуває нові знання під час стажувань та інших заходів, що відбуваються на базі національних та закордонних ЗВО. Зокрема, минулого року вона пройшла стажування на профільній кафедрі майстерності актора в Харківській державній академії культури. А ще, з метою набуття нових та вдосконалення раніше набутих компетентностей у галузі викладання дисциплін з урахуванням вимог відповідного професійного стандарту взяла участь у заході «Освітній десант. Перформанс освітніх майстер-класів». У рамках міжнародного співробітництва у червні 2019 року підвищувала кваліфікацію у Віденському університеті прикладних мистецтв (Австрія) та в Люблянському університеті (Словенія).

Для студентів спеціальностей за профілем кафедри Людмила Білозуб вже багато років поспіль викладає низку базових дисциплін та здійснює практичну підготовку майбутніх акторів, для яких читає курси та проводить заняття з «Історії мистецтв», «Історії дизайну», «Вступу до спеціальності», «Психології мистецтв та образотворчого мистецтва», «Історії світової та української літератури», «Вокалу», «Постановки голосу», «Сольного співу» тощо. Здійснює також підготовку студентів до участі у творчих конкурсах та інших культурних заходах. Як майстер своєї справи і видатний педагог вона повсякчас намагається прищеплювати молоді любов до різних видів мистецтва та загалом історико-культурної спадщини України і світу, сприяє розширенню світогляду студентів факультету соціальної педагогічки та психології у мистецтвознавчому просторі.

Сьогодні, завдяки активній роботі шановної мисткині, на кафедрі акторської майстерності та дизайну успішно проходять дистанційні заняття зі студентами. Зокрема, для представників спеціальності «Дизайн» у рамках реалізації гарантової освітньої програми «Дизайн», здобувачкою якої виступає доцент Людмила Білозуб, було проведено онлайн-заняття з теми «Зародження дизайну на Україні».

За вагомі досягнення в галузі науки, освіти та мистецтва Людмила Білозуб неодноразово нагороджена відзнаками різного рівня: почесними грамотами Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради – за участь у ІІ Міському фестивалі «Мистецька пектораль», за якісну підготовку переможців ІІІ Міського конкурсу образотворчого мистецтва «Арт-барви Запоріжжя», за професійну компетентність у складі журі конкурсу дизайн-проєктів «Моя рідна школа – школа майбутнього»; грамотами ректора ЗНУ – за сумлінну працю та плідну роботу, за високопрофесійну вокальну підготовку майбутніх акторів та участь у проведенні ІІІ-го Всеукраїнського міжвузівського фестивалю акторів-вокалістів. Також їй були вручені дипломи – за роботу як організатора та члена журі міжнародних, всеукраїнських, регіональних фестивалів та конкурсів: «Таланти Хортиці», «Скіфська пектораль», «Мистецька пектораль», «Арт-барви Запоріжжя», «Золота скарбничка», «Дивосвіт», «MUZA», «Різдвяні вітання», «Світ театру та Я» тощо.

Колектив кафедри акторської майстерності та дизайну та всього факультету СПП пишаються своєю видатною колегою – яскравою, творчо обдарованою й небайдужою особистістю. А студенти не тільки із задоволенням переймають її досвід, а й намагаються наслідувати її витонченість манер і стилю, відчуття досконалого й прекрасного.

Шановній ювілярці від імені усієї університетської спільноти висловлюємо найщиріші вітання та побажання! Нехай здійсняться усі Ваші найзаповітніші мрії, Людмило Миколаївно, а доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення!

 

 

 

 

Схожі новини