Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ долучився до міжнародної онлайн-зустрічі, присвяченій впливу пандемії COVID-19

Четвертого грудня відбулася міжнародна відеозустріч «Nearness іn Times of Distance», присвячена питанням впливу пандемії COVID-19. Це – уже друга зустріч міжнародних партнерів ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), під час якої представники п’яти країн продовжили обмін професійними та особистім досвідом щодо ситуації з коронавірусом. Запорізький національний університет представляла заступник декана з міжнародної роботи факультету СПП, доцент кафедри психології Наталія Мосол.

Усі 10 учасників заходу – давні партнери факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ. Зустріч координував професор Вольф Бльомерс (Німеччина), також у ній взяли участь професор Юрген Вольф, Університет прикладних наук Магдебург-Стендаль, професор Фріц Віш (Німеччина), професори Девід Родрігес, Лісабонський університет, професори Антоніо Магалайеш та Фернанда Родрігес, Університет Порту (Португалія), науковці Осе-Брітт Фальк та Бенгт Ерікссон (Швеція), професор Йон Дафіноу, Ясський університет (Румунія) та доцент Людмила Романенкова, ЗОГО «Флоренс» (Україна).

Під час зустрічі науковці обговорили актуальну ситуацію щодо COVID-19 у світі та особливості її перебігу у  різних країнах, проаналізували стратегії подолання пандемії, приділивши особливу увагу кризовим явищам у галузі освіти, зокрема, викликам та можливостям дистанційного навчання. Особисті історії переживання карантину та пандемії представників різних країн додали емоційної насиченості спілкуванню, адже ситуація по-різному вплинула на особисте та професійне життя кожного з учасників зустрічі.

Під час міжнародної зустрічі важливим питанням було звернення до соціоекономічних і психологічних наслідків карантину й соціальної ізоляції – не тільки тих, з якими ми уже зустрілися, але й з менш вивченими –у довгостроковій перспективі, які мають виступати предметом наукових досліджень.

Наприкінці зустрічі учасники обговорили можливості міжнародного партнерства в контексті розробки проєктів подолання наслідків пандемії, адже міжнародна співпраця та об’єднані зусилля є важливими в ці складні для кожної країни часи.

Факультет соціальної педагогіки та психології