Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На ФІФ в режимі онлайн відбулася міжвишівська студентська конференція «Різдвяні читання»

На ФІФ в режимі онлайн відбулася міжвишівська студентська конференція «Різдвяні читання»

На ФІФ в режимі онлайн відбулася міжвишівська студентська конференція «Різдвяні читання»
10.12.2020 09:35 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології студентська наука наукова діяльність конференція Різдвяні читання

Днями на факультеті іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) провели ХІІ міжвишівську студентську науково-практичну конференцію «Різдвяні читання» в дистанційному форматі. Захід вже став чудовою передсвятковою традицією для факультету та прекрасною можливістю для молодих науковців презентувати результати своїх наукових досліджень.

На початку пленарного засідання до учасників конференції звернувся проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук і від імені ректорату побажав учасникам конференції плідної роботи, виразивши також захоплення молодими науковцями, які не втрачають можливості заявити про себе, продемонструвати свої здобутки та прагнуть самореалізації.

Декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна в урочистій промові згадала, як була започаткована традиція зимових читань і підкреслила помітний ріст та розквіт конференції, подякувавши науковим керівникам, які докладають усіх зусиль для розкриття творчого потенціалу студентів і надихають їх на успіхи та прагнення побудувати наукову кар’єру.

Під час пленарного засідання перед його учасниками виступив із доповіддю аспірант 2 року навчання, викладач кафедри іноземних мов професійного спрямування Дамір Єнікєєв з темою «Епітет Вeautiful у політичному дискурсі Дональда Трампа». Доповідач запропонував звернути увагу на непересічність подання емоційних аргументів Дональдом Трампом, який під час офіційних промов за допомогою одного й того самого епітета, створюючи необхідний емоційний фон висловлювання, вміло виражає та нав’язує реципієнтам своє ставлення до того чи іншого феномену.

Перед учасниками зібрання також виступила заступниця декана з наукової роботи ФІФ, старша викладачка кафедри іноземних мов професійного спрямування Юлія Деревянко із доповіддю на тему «Особливості етикетної ситуації “Прийом гостя” в умовах міжкультурного спілкування». У рамках виступу доповідачка продемонструвала, що реалізація ситуації «Прийом гостя» в англійськомовній та українськомовній культурах ґрунтується на спільних ментальних моделях, проте виявляє відмінності змістового їхнього наповнення, вербальних і невербальних засобів маніфестації. Тема надзвичайно зацікавила учасників конференції та викликала жваву дискусію. 

Докторант 1 року навчання, доцент кафедри англійської філології Ельдар Веремчук присвятив свій виступ темі «Методи сучасних лінгвістичних досліджень», представивши детальну систематизацію сучасних наукових методів у лінгвістиці. Також він наголосив, що саме методологія визначає основу, засоби та мету дослідницької роботи, а також окреслює загальні підходи до об’єкта дослідження, значною мірою зумовлюючи успішний науковий результат.

Після завершення пленарного засідання робота учасників конференції продовжилася за секційними напрямками: «Актуальні проблеми англійської філології», «Актуальні проблеми перекладознавства», «Актуальні проблеми французької філології та перекладу», «Актуальні проблеми іспанської філології», «Актуальні проблеми німецької філології», «Актуальні проблеми зарубіжного літературознавства» й «Актуальні проблеми методики викладання іноземних мов».

Головуючі на секційних засіданнях відзначили різноманіття матеріалів досліджень (класичні та сучасні твори, телесеріали, пісні, реклама тощо), високий рівень підготовки й актуальність робіт учасників конференції.

 

Юлія Деревянко.

факультет іноземної філології

 

 

 

Схожі новини