Для студентів й учнів міста Запоріжжя викладачі факультету журналістики провели тренінги з медіаграмотності

Наприкінці минулого місяця в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) розпочалися тренінги «Галактика Цукерберга» в межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність». Програма виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси на базі факультету журналістики Запорізького національного університету.
Тренінги проводяться двома командами спікерів, серед яких – викладачі факультету: Вікторія Ковпак, д.н.соц.ком., професорка кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю, Віктор Костюк, к.пед.н., доцент, декан факультету журналістики, Наталія Лебідь, к.філол.н., доцентка кафедри видавничої справи та редагування, Наталія Тяпкіна, к.філол.н., доцентка кафедри видавничої справи та редагування, Людмила Чернявська, д.н.соц.ком., професорка кафедри журналістики. Також запрошеним тренером став Олександр Курінний – голова ГО «“ВСˮ Пошук зниклих дітей».
28 листопада відбулася перша зустріч, а 05 грудня була проведена зустріч із другою групою тренерів. До заходу долучилися 25 представників 9-11 класів закладів загальної середньої освіти, студентів коледжів м. Запоріжжя й області.
Серед тем, що були винесені на опрацювання, такі: «Інформаційні ризики онлайн-ігор» (Ковпак В.А.), «Ера онлайн-шпигунів та антисоціальних мереж» (Лебідь Н.М.), «Інтернет як джерело інформації: фактчекінгові прийоми» (Костюк В.В.). У рамках презентації кожної теми учасники були залучені до інтерактивних ігор, щоб оцінити свою інформаційну обізнаність, та гри «zoom-історія», визначили, які саме завантажені застосунки на мобільний пристрій є небезпечними та які онлайн програми збирають інформацію про користувачів мережею інтернет, а також отримали алгоритм перевірки достовірності отриманої інформації.
Після опанування всіх тренінгових тем учасникам запропонували взяти участь у конкурсі студентських й учнівських робіт «Галактика Цукерберга». Як бачимо, такі заходи доводять, що карантин – це не перепона до отримання нових знань і навичок!
Наталія Лебідь