Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У рамках Тижня правозахисту на факультеті журналістики відбулися освітньо-виховні та профорієнтаційні заходи

У рамках Тижня правозахисту на факультеті журналістики відбулися освітньо-виховні та профорієнтаційні заходи

У рамках Тижня правозахисту на факультеті журналістики відбулися освітньо-виховні та профорієнтаційні заходи
14.12.2020 15:21 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики лекція співпраця зі школами профорієнтаційна діяльність

Права людини є головним атрибутом громадянського суспільства та одним із пріоритетів журналістської освіти на факультеті журналістики ЗНУ(ZNU, Zaporizhzhia National University). Тож протягом тижня, напередодні Всесвітнього дня прав людини, представники факультету особливо активного проводили аудиторні та позааудиторні заходи правозахисної тематики, долучалися до університетських та всеукраїнських акцій, проводили зустрічі з успішними випускниками та майбутніми абітурієнтами.

Зокрема, напередодні свята Христина Боровкова, волонтерка й тренерка з міжнародного гуманітарного права в Херсонській обласній організації Товариства Червоного Хреста України, та доцентка кафедри теорії комунікації, реклами та зв'язків із громадськістю Тетяна Іванюха провели лекцію з Міжнародного гуманітарного права для магістрів журналістики. Студенти дізналися про основні засади, принципи, історію Міжнародного гуманітарного права, безпеку та захист журналістів у контексті міжнародно-правових норм. Учасники зустрічі обговорили дію МГП на прикладах конфліктів на сході України та в Нагірному Карабаху, окремі правові колізії, особливості виконання журналістами професійних завдань у небезпечних умовах.

У рамках дисципліни «Парадигми культури в медійній галузі» студенти-журналісти 4 курсу обговорили стан прав людини на різних етапах розвитку суспільства, зародження правозахисного руху в надрах епох романтизму та реалізму. Вони розглянули сучасні медіажанри правозахисної тематики й на основі художніх творів митців ХІХ ст. створили макети власних соціальних матеріалів. Права жінок і дітей, свобода віросповідання та самовираження, екологічні та політичні права знайшли цікаву інтерпретацію завдяки інтертекстуальним зв’язкам із творами М. Пимоненка, І. Рєпіна, І. Айвазовського та багатьох інших. 

 А 11 грудня представники факультету журналістики Запорізького національного університету зустрілися з одинадцятикласниками Запорізької ЗОШ № 20. Студентки 4 курсу під керівництвом доцентки кафедри теорії комунікації, реклами та зв'язків з громадськістю Тетяни Іванюхи поспілкувалися в режимі онлайн з учнями на теми сучасних комунікацій, прав людини в контексті журналістики, соціальних функцій масмедіа, поцікавилися планами випускників на майбутнє та розповіли про сучасні професії в галузі масмедіа. Старшокласники із зацікавленням сприйняли розповіді цьогорічних випускниць Карини Іванової, Євгенії Клюєвої та Сабіни Расулової про їх власний досвід роботи у галузях копірайту та рерайту, фотографії та телебачення, SMM-просування, реклами та PR, з культурною та туристичною тематикою. Також учні дізналися про засади діяльності універсального журналіста, можливості навчання та самореалізації на факультеті журналістики ЗНУ. Насамкінець гості школи запросили випускників взяти участь в університетських освітніх заходах.

Заходи проходили за активної інформаційної та методичної  підтримки Академії прав людини для викладачів і викладачок журналістики, адже вже багато представників науково-педагогічних працівників факультету пройшли стажування за програмами Академії та запроваджують ідеї журналістики як правозахисту в освітньо-виховному процесі.

 

Кафедра теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю

 

Схожі новини