Центр гендерної освіти факультету СПП плідно співпрацює з громадськими організаціями під час акції «16 днів проти гендерно-зумовленого насильства»

Десятого грудня, в Міжнародний день захисту прав людини, а також в останній день Акції «16 днів проти гендерно-зумовленого насильства» в режимі онлайн відбулося засідання координаційної ради з питань сім’ї, жінок, охорони дитинства при Запорізькій обласній державній адміністрації. У заході взяли участь представники Центру гендерної освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).
На початку заходу Світлана Абдурахманова, директорка Департаменту соціального захисту населення, виступила із вступним словом. У роботі координаційній ради взяли участь громадські організації й установи, до компетенції яких належать питання, включені до порядку денного засідання. У виступах спеціалістки проєкту «Побудова мирного, демократичного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні» у Запорізькій області структури ООН жінки в Україні Анастасії Калашник, голови правління Запорізької обласної ГО «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» Ірина Куратченко, координаторки проєкту Українського жіночого фонду «Просування прав людини та ґендерної рівності за допомогою мобілізації громад задля розширення можливостей» у Запорізькій області Анастасії Перепелиці, було наголошено на актуальних проблемах подолання насильства в сім’ях, протидії торгівлі людьми, проведення адвокаційних кампаній у вирішенні питань протидії гендерно-зумовленого та домашнього насильства, про основні підходи до впровадження гендерної політики на рівні громад.
Тетяна Голованова, керівниця центру гендерної освіти на базі факультету ЗНУ, яка представляла ГО «Радослава», зазначила, що з 2014 року ЦГО ЗНУ плідно співпрацює із Запорізькою обласною державною адміністрацією у даному напрямку. Вона підкреслила, що для неї, як доцентки кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності ЗНУ, дуже важливо донести ці знання до студентів, формувати професійні компетентності майбутніх фахівців соціальної галузі, а також – повагу до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі й гідності, фізичного або психічного насильства, до дискримінації за будь-якими ознаками. Формування гендерних компетентностей соціальних педагогів, соціальних працівників, психологів, суддів, журналістів – вимога часу!