Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Бібліотечний фонд університету збагатився новими виданнями

Бібліотечний фонд університету збагатився новими виданнями

16.12.2020 16:22 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова бібліотека книжковий фонд освітній процес

Студенти й аспіранти, науково-педагогічні працівники всіх факультетів та інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) користуються загальним бібліотечним зібранням, яке у 2020 році досягло 1 млн 253 тисяч примірників друкованих та електронних книжкових і періодичних видань.

До переліку літератури з підготовки фахівців за освітніми програмами додалися нові навчальні видання, що вийшли в видавництвах України: «Історичне країнознавство», «Основи соціальної психології», «Історія держави та права України (1991-2019 роки)», «Основи біотехнології», «Психологічне забезпечення діяльності силових структур України», «Теоретичні основи соціальної взаємодії», «Розвиток мовленнєвої культури психолога», «Випадкові процеси: теорія, статистика, застосування», «Четвертинна геологія», «Дизайн інтер'єру, меблів та обладнання», «Прикладна механіка та основи конструювання», «Теорія і методика викладання футболу», «Багатонаціональні підприємства», «Напрями сучасної психотерапії», «Філософія: терміни і поняття», «Термінологічний словник-довідник фахівця з садово-паркового будівництва і ландшафтної архітектури» та багато інших.

Для вивчення сучасної української мови студенти мають ще два нових видання «Український правопис з коментарями та примітками до нової редакції» харківського видавництва «Ранок» та навчальний посібник «Українська мова усна і писемна (ділове спрямування) за новим Українським правописом» київського видавництва «Алерта», що вийшли у 2020 році.

Для підготовки здобувачів вищої освіти за освітньою програмою «Початкова школа» в межах впровадження Нової української школи надійшло 10 назв навчально-методичних посібників у кількості 200 прим. за кошти МОН України.

Значний подальший розвиток отримала і колекція праць науково-педагогічних працівників ЗНУ – це 378 примірників нових монографій, підручників, навчально-методичних видань, матеріалів конференцій, наукових фахових видань, що вийшли у редакційно-видавничому відділі ЗНУ, а також передані особисто викладачами-авторами до фонду наукової бібліотеки.

Ректор ЗНУ, доктор історичних наук, професор Микола Фролов передав до фонду бібліотеки значне за кількістю та за змістом зібрання літератури. Декан юридичного факультету, доктор юридичних наук, професор Тетяна Коломоєць щороку особисто передає до наукової бібліотеки десятки нових монографій, підручників, матеріалів конференцій, періодичних видань.

За освітньо-патріотичним проєктом «Боротьба за свідомість» від Національного музею Голодомору-геноциду наукова бібліотека ЗНУ отримала колекцію з 66 сучасних наукових і науково-популярних книг та CD з історії України ХХ-ХХІ століть.

Фонд краєзнавчої літератури збагатився знаковим виданням для всіх шанувальників запорізького письменства – фундаментальною 480-сторінковою хрестоматією творів кінця XX - початку XXI ст. «Література Запорізького краю», що вийшла у запорізькому видавництві «Дике Поле» у 2019 р.

Унікальне видання «Цивільний кодекс для Східної Галіції 1797 року» передано науковій бібліотеці в подарунок від генерального директора видавництва «Право України» Олександра Святоцького.

У 2020 році в рамках книгообміну 22 ЗВО України надіслали до ЗНУ 191 примірник наукової, навчальної літератури та наукових фахових періодичних видань, серед яких видання КНУ імені Т.Г. Шевченка, ЛНУ імені Івана Франка, Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, Київського національного університету будівництва і архітектури та інш.

Університетська спільнота висловлює щиру подяку всім, за подаровані у 2020 році твори друку, а це 1 571 примірник.

Колектив наукової бібліотеки нагадує, що інформацію про всі видання надає електронний каталог в режимі online: link у стрічці меню webсайту: http://library.znu.edu.ua/, а також можна завантажити мобільний додаток LibClient на свій ґаджет (баннер LibClient Android на webсайті). Замовлення видань здійснюється і в дистанційному режимі за номером читацького (студентського) квитка.

Інформацію про всі нові надходження щомісяця можна отримати в режимі online: link у стрічці меню webсайту «Нові надходження», а також переглянувши віртуальні виставки «Подаровані книги» та «Нові надходження». Інформація про окремі видання подається і на сторінці Facebook https://www.facebook.com/libraryZNU.

Наукова бібліотека