Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП провели онлайн-зустріч декана Ольги Пономаренко зі вступниками

На факультеті СПП провели онлайн-зустріч декана Ольги Пономаренко зі вступниками

На факультеті СПП провели онлайн-зустріч декана Ольги Пономаренко зі вступниками
18.12.2020 13:23 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології профорієнтаційна діяльність онлайн-зустріч із деканом

Шістнадцятого грудня на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся прямий ефір із деканом Ольгою Пономаренко. На початку зустрічі Ольга Вікторівна привітала присутніх абітурієнтів та розповіла про переваги навчання у Запорізькому національному університеті. Зокрема, декан наголосила на важливості зваженого вибору предметів для складання зовнішнього незалежного оцінювання та визначення пріоритетних освітніх програм. Ольга Пономаренко звернула увагу учасників заходу на співпрацю факультету з потенційними роботодавцями, що підкреслює актуальність та затребуваність на ринку праці кваліфікованих фахівців, яких готують на факультеті соціальної педагогіки та психології.

Модератором зустрічі стала заступниця декана з профорієнтаційної роботи факультету соціальної педагогіки та психології Олена Лещенко, яка ознайомила майбутніх вступників з особливостями вступу 2021 року та переліком необхідних сертифікатів ЗНО на спеціальності факультету: соціальна робота (о/п соціальна педагогіка), психологія, спеціальна освіта (о/п логопедія), дошкільна освіта, початкова освіта, сценічне мистецтво, дизайн. Олена Лещенко звернула увагу учасників на можливості вступу на старші курси та ознайомила з переліком магістерських програм, за якими здійснюється підготовка на факультеті.

Вступники та їхні батьки мали змогу поставити актуальні для них запитання напередодні та безпосередньо під час зустрічі, використовуючи Google-форму, телеграм-канал факультету, а також чат Zoom. Координацію реєстрації вступників та інформаційний супровід заходу здійснювала старша викладачка кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Тетяна Турбар.

Вступники на спеціальності «Соціальна робота»(Соціальна педагогіка) та «Спеціальна педагогіка» поставили багато питань щодо вступної кампанії-2021. Абітурієнти, зокрема, запитували про таке: про галузі працевлаштування соціального педагога, включно роботу в соціальних службах в громаді; про вступ на старші курси; про особливості вступу на спеціальність «Спеціальна освіта» (о/п «Логопедія»); про категорії дітей, із якими працює спеціальний педагог тощо. Відповіді на запитання щодо цих спеціальностей надавали представники кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти: доцентка Олена Лещенко та викладачка Уляна Авраменко.

На онлайн-зустрічі також були присутні представники кафедри дошкільної та початкової освіти. На питання відповідали Олена Андрющенко та Юлія Зубцова. Майбутніх студентів найбільше цікавила інформація щодо особливостей вступу на спеціальності «Дошкільна освіта» та «Початкова освіта», оснащення аудиторій, у яких відбувається навчання, а також – проходження студентами практики. У процесі онлайн-спілкування абітурієнти дізналися, що, крім фахових методик, вони будуть вивчати спецкурси, пов’язані з реалізацією в Новій українській школі ігрового та діяльнісного підходів. Одним із них є спецкурс «Навчання через гру», на якому студенти набувають практичних навичок застосування ігрових і діяльнісних методів навчання.

Представницею кафедри психології була Оксана Лукасевич, яка надала вичерпні відповіді на найбільш важливі та популярні питання від абітурієнтів. Їх найбільше цікавили відповіді на такі питання, як порядок подання документів до приймальної комісії та їхні терміни, можливість мешкати в гуртожитку, вартість навчання на спеціальності «Психологія» та можливості працевлаштування випускників-психологів. Найпопулярнішим запитанням були ті, що пов’язані з наявністю бюджетних мiсць та кількості балів, необхідних для вступу. Серед іншого, Оксана Лукасевич наголосила, що професія психолога є однією з актуальних, цікавих та затребуваних на ринку праці. Навчання за спеціальністю «Психологія» – це цілісна психологічна освіта, систематична та різнобічна підготовка фахівців, постійний зв’язок із практикою, можливість застосування знань у різних сферах, професійний та особистісний розвиток.

Вступники активно ставили питання щодо освітньої програми «Графічний дизайн». Багатьох випускників цікавили зміни в переліку необхідних для вступу сертифікатів ЗНО та особливостей проведення творчого конкурсу. На запитання абітурієнтів відповідала старша викладачка кафедри акторської майстерності та дизайну Анна Виноградова. Вона поділилась з учнями досвідом роботи під час вступної кампанії. Зокрема, викладач пояснила, що творчий конкурс проходить у спеціалізованих аудиторіях університету. Абітурієнтам розповіли про вимоги до творчого конкурсу, який складається з двох етапів: рисунок (на аркуші формату А2 графітними олівцями виконується натюрморт із 3-4 об’ємних геометричних фігур з драперіями) і живопис (А2 формат, гуаш або акварель чи акрілові фарби, натюрморт із 3-5 об’єктів на фоні драперій). Також викладачка Анна Виноградова у відповідь на запитання про галузі працевлаштування випускників-дизайнерів продемонструвала онлайн широкий перелік вакансій для дизайнерів, а також підкреслила актуальність професії графічного дизайнера в період карантину, що є неабиякою перевагою в сучасних умовах.

Майбутніх здобувачів освітньої програми «Театральне мистецтво» цікавили вимоги до проведення творчого конкурсу. Вичерпно відповіла на ці запитання доцентка кафедри акторської майстерності та дизайну Надія Стадніченко, яка надала вступникам поради щодо підготовки до творчого конкурсу, ознайомила з його змістом і вимогами.

Учасники заходу також цікавились особливостями дистанційного навчання, наявністю бюджетних місць, гуртожитка та підготовчих курсів ЗНУ.

Майбутніх вступників запросили приєднатись до телеграм-каналу факультету СПП https://t.me/SPP_ZNU_vstup_2020, де під час вступної кампанії-2021 будуть надаватися рекомендації, відповіді на питання щодо вступу тощо.

Наприкінці зустрічі Олена Лещенко ознайомила вступників із сайтом університету, сторінкою приймальної комісії, а також запросила школярів активно брати участь у заходах, що представлені у Календарі вступника 2021 року.

Невимушеність зустрічі дозволяла майбутнім студентам спілкуватися відверто та зацікавлено, а викладачам факультету – відповідати на питання з гумором та оптимізмом. Варто зазначити, що енергетика заходу дозволила всім учасникам відчути позитивну та доброзичливу атмосферу, що панує на факультеті соціальної педагогіки та психології та, сподіваємось, визначитись з обранням спеціальностей саме цього факультету.

 

Схожі новини