
Для співробітників центру післядипломної освіти Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Лілії Головко, Ірини Гречкіної, Луізи Муцураєвої та його керівника Сергія Ільїна допомога звільненим у запас військовослужбовцям та членам їхніх родин адаптуватися до цивільного життя й отримати нову, затребувану в українському суспільстві спеціальність, є одним з пріоритетних напрямків роботи.
У сучасних умовах людей, які потребують допомоги під час соціальної адаптації, стає все більше, і робота з ними потребує постійного професійного зростання. Розуміючи це, Сергій Віталійович нещодавно став учасником курсів з підвищення кваліфікації співробітників громадських організацій і регіональних представників Міністерства у справах ветеранів та місцевої влади щодо роботи з реалізації програм професійної та соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів збройних сил України та членів їхніх сімей.
Курси були організовані Міжнародним фондом соціальної адаптації, Міністерством у справах ветеранів України, а також громадською організацією «Юридична сотня». А метою цього заходу стало прагнення передати співробітникам громадських організацій, регіональним представникам Міністерства у справах ветеранів та місцевої влади необхідні знання для впровадження моделі проєкту NUPASS «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему».
Заняття, які, у зв’язку з карантинними умовами, відбувалися в online-форматі, провели висококваліфіковані тренери від Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов, Ольга Філіна, Тетяна Львова; від громадської організації «Юридична сотня» Марія Звягінцева, Юлія Морій, Вікторія Івасик, Наталя Шумінська, Вікторія Олійник, Вікторія-Наталія Фацієвич; від Міністерства у справах ветеранів - Віктор Сахно, Всеволод Стеблюк, Аліна Масло та Костянтин Татаркін.
Під керівництвом досвідчених тренерів слухачі курсів розглянули такі важливі питання, як особливості вирішення задачі професійної, соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх сімей, сприяння їхньому працевлаштуванню та відкриттю власного бізнесу; законодавчі основи створення та функціонування громадських організації в Україні; законодавство у галузі справ ветеранів в Україні; використання соціальних мереж для просування соціальних проєктів; фінансова допомога, пільги для ветеранів і членів їхніх сімей; медичне забезпечення, санаторно-курортне лікування, психологічна реабілітація тощо.
Після завершення навчання всі учасники заходу отримали сертифікати та незабаром будуть залучені в якості консультантів проєкту NUPASS при його розширенні по території України в період 2021-2022 роки.
Як зазначив Сергій Ільїн, проведення таких циклів інтерактивних занять дуже важливо для подальшого розвитку організацій, що допомагають адаптуватися в цивільному житті колишнім військовослужбовцям. Як для колишніх військових, так і для членів їхніх родин дуже важливим є знайти себе, своє покликання в новому житті.
Не варто забувати й про те, що багато кому з них потрібна кваліфікована допомога психолога, а всім без виключення необхідно дізнатися про права, які вони мають як ветерани тощо. Тож знання, отримані під час інтерактивних занять на курсах, неодмінно стануть у пригоді для покращення, розширення та поглиблення програм перепідготовки та адаптації військовослужбовців та членів їхніх сімей.
Інженерний навчально-науковий інститут