Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для здобувачів третього (освітньо-наукового) ступеня вищої освіти в ЗНУ провели онлайн-лекцію про успішні міжнародні проєкти вишу

Для здобувачів третього (освітньо-наукового) ступеня вищої освіти в ЗНУ провели онлайн-лекцію про успішні міжнародні проєкти вишу

Для здобувачів третього (освітньо-наукового) ступеня вищої освіти в ЗНУ провели онлайн-лекцію про успішні міжнародні проєкти вишу
18.12.2020 15:16 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University освітній процес міжнародна діяльність третій (освітньо-науковий) ступінь вищої освіти

У Запорізькому національному університеті, попри всі карантинні обмеження, триває плідна підготовка здобувачів третього (освітньо-наукового) ступеня вищої освіти в онлайн-режимі. Так. днями в рамках реалізації міжнародного проєкту «Прогресивне управління університетом» в університеті Т. Гарика Масарика (м. Брно, Чеська республіка) проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук на платформі zoom провів лекцію на тему «Інтерналізація діяльності ЗНУ. Успішні міжнародні проєкти».

Під час заходу, на якому були присутні близько 50 аспірантів, йшлося про таку важливі напрямки міжнародної співпраці, як участь у Проєкті сприяння академічній доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project - SAIUP), «Еразмус+» КА2 «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України», участь у міжнародних програмах академічної мобільності в рамках підписаних двосторонніх угод про співпрацю між ЗНУ та іноземними ЗВО та за результатами конкурсу Еразмус+ з університетами UNIVERSITA DEGLI STUDI DI FOGGIA (Італія), UNIWERSYTET GDANSKI (Польща), INSTITUTO POLITECNICO DO PORTO (Португалія), UNIVERSITATEA BABES BOLYAI (Румунія) тощо.

Також лектор згадав про участь представників ФІФ у участь у стипендіальній програмі CSC від Ради по стипендіям Китаю в Аньхойському Педагогічному Університеті на період 2020.09-2024.07, представників Інженерного навчально-наукового інституту в програмі 2 Д «Два дипломи», за якою другий магістерський рівень вони здобувають у Вищій школі управління охорони праці (м. Катовіце, Польща) тощо.

Йшлося під час онлайн-лекції і про значення налагодження договірних відносин із іноземними стейкхолдерами: IAW Міжнародною Академією Освіти та Навчання у Німеччині, Karls Erdbeer-Hof, Німеччина, «Anex Tour», «Calypso Tour», «Peninsula Tour» (Туреччина), компаніями «BBStaff» і «Smart Tour LTD» як офіційними представниками готельних комплексів Пн. Кіпру, Туреччини та Болгарії. Така співпраця сприяє отриманню здобувачами вищої освіти потрібних практичних компетенцій та їхній конкурентноздатності на ринку праці.

Особливу увагу Геннадій Миколайович приділив питанню міжнародній діяльності аспірантів. Адже ця умова на сьогодні особливо на часі при підготовці здобувачів третього (освітньо-наукового) ступеня вищої освіти. Серед критеріїв, якими керується Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти при акредитації освітніх програм третього ступеня вищої освіти, у 10 критерії «Навчання через дослідження» йдеться про те, що ЗВО має забезпечити можливість залучення аспірантів до міжнародної академічної спільноти за спеціальністю, зокрема через виступи на конференціях, публікації, участь у спільних дослідницьких проєктах тощо.

Саме тому, на думку проректора Геннадія Васильчука, аспірати мають не гаяти часу, а вже зараз активно шукати міжнародні наукові онлайн-події, проєкти, програми стажування, до яких би вони могли приєднатися й здобути потрібні професійні компетентності. А керівництво ЗНУ всебічно підтримуватиме таке прагнення молодих науковців.

 

 

 

 

Схожі новини