Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У рамках міжнародного проєкту аспіранти професора Євгенія Клопоти перемогли в конкурсі грантів

У 2019 ректор Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Микола Фролов підписав документи про участь нашого закладу в міжнародному проєкті «Transformation of Faculties of Education and Pedagogical Universities for XXI century», який реалізується на базі університету ім. Масарика кафедрою соціальної освіти за підтримки Чеської агенції розвитку. Цей проєкт спрямований на посилення можливостей працівників середнього менеджменту та викладачів українських закладів вищої освіти. Офіційними координаторами від ЗНУ є професор Євгеній Клопота та начальник відділу міжнародних зв’язків Аліна Осаул.

У рамках проекту відбувалися онлайн-курси з 20.10.2020 до 15.12.2020:

1. «Support of Science and Research in Higher Education»;
  2. «Quality in Higher Education».

Із боку чеських партнерів онлайн-курси реалізовували: докторка Ленка Ґулова, керівниця кафедри соціальної освіти, головна координаторка офісу мультикультурного виховання, керівниця післядипломної освіти; Зденка Вагнерова – координаторка міжнародних освітніх проектів Університету ім. Масарика та Асоціації з міжнародних питань; доцент Радім Шип (Університет імені Томаша Баті, м. Злін); Маркета Седлакова – докторантка кафедри соціальної педагогіки педагогічного факультету Університету ім. Масарика, доктор Міхал Черний (філософський факультет Університету ім. Масарика), Петр Черніковський – керівник відділу якості освіти в Університеті ім. Масарика, доктор Ян Календа – проректор із якості Університету ім. Томаша Баті (Злін); Віолета Осоухова – керівниця відділу стратегії та міжнародного маркетингу Університету ім. Масарика, Александра Песхлова – головний економіст педагогічного факультету Університету ім. Масарика, докторка Ева Янебова – фахова консультантка у сфері інтернаціоналізації Міністерства освіти, молоді та спорту Чехії; доктор Франтішек Трапл, докторка Деніса Денглерова та докторка Мартіна Куровскі.

Україну представляли 20 закладів вищої освіти, зокрема Запорізький національний університет. Від ЗНУ в онлайн-курсах взяли участь Аліна Осаул, Євгеній Клопота, Наталія Воронська та Ольга Ротко. У зв’язку з всесвітньою пандемією Covid-2019 заходи були організовані в онлайн-форматі за допомогою платформи Zoom. Особливо вразило те, що кафедри в університеті Масарика мають велику самостійність (зокрема, у фінансовій діяльності), відсутня велика кількість бюрократичних перепон, на відміну від українських ЗВО. Приділяється велика увага підтримці наукових досліджень аспірантів. Цікавим є той факт, що для підготовки тільки однієї якісної наукової статті чеські науковці витрачають 1000 годин та спільні зусилля наукової команди. Обов’язковою умовою є мобільна активність, доброчесність і відповідальність за наукові дослідження аспірантів. На онлайн-курсах підкреслювалася важливість участі в міжнародних проєктах та інтернаціоналізації освітньо-професійних програм. Представників Чеської республіки здивував складний характер процесу захисту дисертацій в Україні.

Важливою частиною роботи став конкурс спільних українсько-чеських наукових проєктів аспірантів. 14 грудня 2020 р. на підсумковій конференції визначено 3 групи переможців, серед яких – аспіранти професора Євгенія Клопоти. Отже, вітаємо групу переможців: Наталію Воронську, Ольгу Ротко (ЗНУ), Ленку Дюлікову й Мірослава Бєліка (університет ім. Масаріка). Бажаємо їх спільній команді зробити цікаве наукове дослідження! Цей спільний досвід стане важливим етапом для майбутніх вчених! Пишаємося Вами!

У рамках проєкту професор Євгеній Клопота провів семінар «Організація інклюзивного освітнього простору: досвід університету Масаріка». Під час обговорення українські учасники дійшли згоди про необхідність змін та впровадження європейських стандартів у заклади вищої освіти України, адже втілення європейських цінностей та реалізація прав суб’єктів освітньої діяльності підвищить якість вищої освіти в Україні та здійснення наукових досліджень.

Євгеній Клопота,

Доктор психологічних наук, професор ЗНУ,