Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ успішно завершено міжнародний проєкт для тренерів із медіаграмотності

У ЗНУ успішно завершено міжнародний проєкт для тренерів із медіаграмотності

Днями Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) підбив підсумки міжнародного проєкту «Медіаграмотність у регіонах України», що реалізовувався у співпраці з міжнародною організацією «Interlink Academy» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Результатом реалізації проєкту став випуск дванадцяти сертифікованих тренерів, які проводитимуть навчання з основ медіаграмотності в громадах Запорізької області.

Курс підвищення кваліфікації, що з жовтня по грудень тривав у ЗНУ, був спеціально розроблений для освітян і громадських активістів, які хочуть стати медіатренерами. Учасники опанували інтерактивні технології медіаосвіти для підлітків і дорослих, освоїли теоретичний курс з основ медіаграмотності, розробили та провели власні очні та дистанційні тренінги для школярів, студентів, педагогів, членів громад.

Викладачами проєкту стала україно-німецька команда у складі доцента Світлани Запольських, завідуючої кафедри теорії і практики перекладу з англійської мови, Катерини Сіріньок-Долгарьової, доцентки кафедри журналістики і Еріка Альбрехта, журналіста і медіатренера Інтерлінк Академії (Німеччина). Тренери поділилися з учасниками досвідом і знаннями в галузі основ журналістики, критичного мислення, фактчекінгу, боротьби з мовою ворожнечі, стереотипним мисленням і фейками. Також окремим блоком курсу були сесії з методики дистанційного викладання (роботи з онлайн-дошками, інтерактивними опитуваннями, методами привернення уваги і залучення аудиторії тощо).

Протягом жовтня-грудня учасники проєкту, а це – викладачі ЗНО, практичні психологи, вчителі загальноосвітніх шкіл, громадські активісти з Василівського, Мелітопольського, Запорізького, Вільнянського, Бердянського районів, пройшли онлайн і офлайн-навчання, а також практично втілили набуті знання, провівши тренінги з медіаграмотності для більш ніж п’яти сотень жителів області.

Вручаючи учасникам сертифікати, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук наголосив, що Запорізький національний університет традиційно є активним у міжнародній співпраці. Черговим підтвердженням цьому є саме цей проєкт з підготовки медіатренерів, який уже вдруге реалізується в ЗНУ. Цього року пандемія внесла свої корективи, через що довелося частину активностей перенести в онлайн формат, проте проєкт успішно завершено й вже почалося планування подальшої співпраці.