Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ успішно завершено міжнародний проєкт для тренерів із медіаграмотності

У ЗНУ успішно завершено міжнародний проєкт для тренерів із медіаграмотності

У ЗНУ успішно завершено міжнародний проєкт для тренерів із медіаграмотності
22.12.2020 10:00 Все Головні новини Факультети Журналістики Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики факультет іноземної філології міжнародна діяльність проєктна діяльність медіаграмотність

Днями Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) підбив підсумки міжнародного проєкту «Медіаграмотність у регіонах України», що реалізовувався у співпраці з міжнародною організацією «Interlink Academy» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Результатом реалізації проєкту став випуск дванадцяти сертифікованих тренерів, які проводитимуть навчання з основ медіаграмотності в громадах Запорізької області.

Курс підвищення кваліфікації, що з жовтня по грудень тривав у ЗНУ, був спеціально розроблений для освітян і громадських активістів, які хочуть стати медіатренерами. Учасники опанували інтерактивні технології медіаосвіти для підлітків і дорослих, освоїли теоретичний курс з основ медіаграмотності, розробили та провели власні очні та дистанційні тренінги для школярів, студентів, педагогів, членів громад.

Викладачами проєкту стала україно-німецька команда у складі доцента Світлани Запольських, завідуючої кафедри теорії і практики перекладу з англійської мови, Катерини Сіріньок-Долгарьової, доцентки кафедри журналістики і Еріка Альбрехта, журналіста і медіатренера Інтерлінк Академії (Німеччина). Тренери поділилися з учасниками досвідом і знаннями в галузі основ журналістики, критичного мислення, фактчекінгу, боротьби з мовою ворожнечі, стереотипним мисленням і фейками. Також окремим блоком курсу були сесії з методики дистанційного викладання (роботи з онлайн-дошками, інтерактивними опитуваннями, методами привернення уваги і залучення аудиторії тощо).

Протягом жовтня-грудня учасники проєкту, а це – викладачі ЗНО, практичні психологи, вчителі загальноосвітніх шкіл, громадські активісти з Василівського, Мелітопольського, Запорізького, Вільнянського, Бердянського районів, пройшли онлайн і офлайн-навчання, а також практично втілили набуті знання, провівши тренінги з медіаграмотності для більш ніж п’яти сотень жителів області.

Вручаючи учасникам сертифікати, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук наголосив, що Запорізький національний університет традиційно є активним у міжнародній співпраці. Черговим підтвердженням цьому є саме цей проєкт з підготовки медіатренерів, який уже вдруге реалізується в ЗНУ. Цього року пандемія внесла свої корективи, через що довелося частину активностей перенести в онлайн формат, проте проєкт успішно завершено й вже почалося планування подальшої співпраці.

 

 

 

Схожі новини