Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн взяв участь у конференції, присвяченій професійній адаптації учасників АТО/ООС

Керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн взяв участь у конференції, присвяченій професійній адаптації учасників АТО/ООС

Керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн взяв участь у конференції, присвяченій професійній адаптації учасників АТО/ООС
24.12.2020 11:55 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Факультети Економічний ZNU ZaporizhzhiaNationalUniversity Центр післядипломної освіти інженерний навчально-науковий інститут економічний факультет Міністерство у справах ветеранів конференція перепідготовка ветеранів-учасників АТО/ООС

Двадцять другого грудня в online-форматі відбулася відеоконференція присвячена реалізації заходів із психологічної, соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, учасників АТО/ООС у 2021 році. Її учасниками стали керівники Міністерства у справах ветеранів, Міжнародного фонду соціальної адаптації, представники регіональних органів та університетів України з якими були підписані угоди про взаємодію та співпрацю. Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University), який один із перших підписав договір з Міністерством у справах ветеранів, представляв керівник центру післядипломної освіти Сергій Ільїн.

Від закладів вищої освіти серед учасників конференції були представники Запорізького національного університету, Західноукраїнського національного університету (Тернопіль), Національного університет «Чернігівська Політехніка», Національного університету «Львівська Політехніка», Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Вінницького національного технічного університету, Ужгородського національного університету, Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу, Національної металургійної академії (Дніпро) тощо.

На початку зустрічі з доповідями виступили представники Міністра у справах ветеранів України. Так, заступник Міністра Ігор Безкаравайний розповів про державну політика щодо порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників АТО/ООС, а генеральний директор Директорату реабілітації, медичного забезпечення та соціальної реадаптації Всеволод Стеблюк звернув увагу учасників конференції на державну систему соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів війни та членів їхніх сімей і сімей загиблих.

З доповіддю «Особливості виконання проєкту «Норвегія-Україна» Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» в 2021 році» виступив президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов. Володимир Сергійович зазначив, що роботу над проєктом у 2021 році, не лише буде продовжено, а й розширеної географічні рамки. Планується й збільшення кількості груп і слухачів курсів. Після завершення офіційної частини заходу представники закладів вищої освіти розповіли про втілення проєкту в їхніх вишах. Вони висловили побажання щодо подальшої співпраці університетів і Міністерства у справах ветеранів.

На початку своєї промови керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн від імені керівництва університету передав найщиріші вітання учасникам конференції. Говорячи про Запорізький національний університет, Сергій Віталійович відзначив, що на сьогодні він є найбільшим закладом вищої освіти регіону. А проєкт «Норвегія-Україна» реалізується в ЗНУ на базі центру післядипломної освіти в тісній співпраці з громадською організацією «Лідер» і при підтримці Міжнародного фонду соціальної адаптації. На сьогодні проєкт реалізується за напрямком «Енергоефективні технології та інженерія».

Сергій Ільїн наголосив, що співпрацю з Міністерством у справах ветеранів, Запорізький національний університет розпочав ще у вересні, налагодивши стосунки з регіональним представником Міністерства Костянтином Денисовим. Відтоді в університеті вже відбувся випуск першої групи ветеранів-учасників АТО/ООС які пройшли перепідготовку за напрямком «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків) та/або керівний склад підприємств ЖКГ, що надають послуги з управління та утримання житлового комплексу». Планується й перепідготовка ветеранів на базі бізнес-інкубатору економічного факультету ЗНУ. «І це – лише перші кроки», – підкреслив Сергій Віталійович, – «бо в Запорізькому національному університеті дуже добре розуміють наскільки важливо надавати допомогу в адаптації до цивільного життя колишнім військовим. Саме тому в ЗНУ планується постійно розширювати напрямки роботи з психологічної, соціальної та професійної адаптації ветеранів та членів їхній сімей».

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

Схожі новини