«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики. продюсерка спецпроєктів TV5, контент-менеджерка всеукраїнського проєкту Ольга Тетенич

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває успішна реалізація масштабного профорієнтаційного проєкту «Історії успіху випускників ЗНУ». Сьогодні вашій увазі пропонується інтерв’ю з вихованкою факультету журналістики Ольгою Тетенич, яка наразі поєднує роботу продюсера спецпроєктів Департаменту власного виробництва ЗНТРК TV5 та контент-менеджера всеукраїнського проєкту з обміну контентом «Media Change Ukraine». Крім того, вона – редактор новин на запорізькому радіо «Формат FM».
- Олю, вітаю! Робота на телебаченні – це завжди «вир». Як відпочиваєш, з чого черпаєш сили для повсякдення?
- Вітаю! Для мене телебачення – це не відокремлений від мене вир. Це – той вир, в якому я і знаходжу своє натхнення, отримую підзарядку та додаткову наснагу. Мені пощастило займатися тим, що дає мені сили для додаткових проєктів та подальшої роботи. А коли дуже хочеться відпочити, напевно, як і багато інших, переключаюся на спорт, книги, фільми та відпочинок із рідними. Проте, зазвичай, я не потребую довгого відпочину, починаю сумувати за роботою :)
- У тебе є хобі, чим частіше любиш займатися у вільний час?
- Так, у вільний час займаюся спортом. Це чудово дозволяє на деякий час викинути все з думок та переключитися на інший вид діяльності.
- Ти працюєш на телебаченні вже більше семи років. В уявленні пересічних українців телевізійник – це той, кого бачимо на екрані телевізора. Робота поза кадром для тебе стала визначальною чи так склалися обставини?
- Поза кадром – це саме те місце, де я хотіла працювати, опинившись на телебаченні. Навіть не знаю чому, але кадр мене ніколи не вабив. Обожнюю весь той світ, який саме по той бік камери: підготовка, швидкі рішення, зміни та пошук нових варіантів, контроль за дотриманням таймінгу тощо. Саме це все мене заряджає.
- Три роки (упродовж 2013-2016 рр.) ти працювала випусковим редактором новин на TV5. Це була перша твоя посада?
- Моя перша робота на телебаченні була на ВПТВ («Вільний Простір»). Саме там розпочався мій професійний шлях, зокрема випускового редактора новин. TV5 – моє друге місце роботи.
- Чи пам’ятаєш свій перший телевізійний сюжет чи репортаж? Це було під час роботи на Запорізькому обласному комерційному телеканалі ВПТВ («Вільний Простір»)?
- Мій перший сюжет був під час навчання у медіашколі («Медіагрупа Нові Проекти»), перед роботою на ВПТВ. Це навіть була спроба невеликого розслідування. Воно виявилося не дуже вдалим і відверто затягнутим, через відсутність деяких знань на той час. Проте, це – також досвід. Яскравіша згадка того часу – перший прямий ефір у новинах на ВПТВ як випускаючого редактора. Було й шалене хвилювання, й тремтіння в руках, і деякі помилки. Але той перший досвід виявився дуже цінним для мене.
- Студенткою 4 курсу факультету журналістики ЗНУ ти була зарахована до медіашколи «Медіагрупа Нові Проекти». Що сьогодні згадуєш найчастіше з того періоду, адже навчатися з ранку до ночі – це було важко? Чи я помиляюся?
- Можливо, фізично тоді було не дуже просто, але то був напрочуд цікавий час! Згадую його з теплом у душі. Принадність навчання була в тому, що наші медіатренери давали всім студентам змогу спробувати себе на кожній позиції, яка є в редакції. Відтак, кожний мав змогу зрозуміти, як працювати випусковим редактором, журналістом, ведучим, координатором, режисером монтажу чи оператором. Із нами працювали виключно практики, запрошували ведучих/журналістів/медіаюристів/стилістів тощо. Це саме той багаж знать і вмінь, який у поєднанні з навчанням в університеті сформував багато класних професіоналів. До речі, більша частина студентів, які пройшли курс медіашколи, залишилися в професії.
- Олю, 2016-й, напевно, став для тебе таким… насиченим. Документальний фільм «Будинок немовляти. Остання колискова» в рамках циклу «Легенди» – це пошук чогось нового у професійній діяльності чи «перевірка» своїх можливостей?
- «Будинок немовляти. Остання колискова» – це моє найбільше досягнення на той час. Можна сказати, що це був і пошук себе, і випробовування своїх можливостей. Я ще працювала випусковим редактором у новинах. Керівництво вирішило запускати цикл документальних фільмів і надало можливість спробувати себе в цьому форматі. Авжеж, мені хотілося пробувати себе в чомусь новому, навчатися, розширювати свої можливості. Тож у той час я паралельно працювала випусковим редактором новин і займалася документальним фільмом. І я дуже рада й вдячна, що в мене була така можливість.
- Тоді у ЗМІ була низка схвальних публікацій щодо фільму. Як автор і сценарист цієї документальної роботи ти була серед номінантів телевізійної премії «Телетріумф-2016». Як воно: давати інтерв’ю, а не брати його?
- Давати інтерв’ю – це не моє, однозначно J Одразу розумієш всіх своїх спікерів і вкотре це доводить, що я саме на своєму місці – по той бік камери.
-Уже восени запоріжці мали змогу дивитися в ефірі TV5 першу в запорізькому регіоні повноформатну кулінарну телепрограму власного виробництва «Вінегрет шоу». Ти була її редактором. Чому кулінарія?
- «Вінегрет Шоу» – мій другий проєкт вже у Депатраменті власного виробництва на TV5. Я була редактором та координатором. Це чудовий досвід роботи у інформаційно-розважальному форматі та в крутій команді.
Чому кулінарія? На каналі у той час вирішили запустити кулінарний проєкт. Мені з колегою запропонували спробувати свої сили в ньому та попросили прописати своє бачення програми. Воно збігалося з думками продюсерів.
По-перше, для мене завжди цікаво пробувати себе у чомусь новому. По-друге, чому б і ні? Рецептами та деякими лайфхаками зі зйомок і досі користуюся в повсякденному житті.
- У 2018 році ти – редакторка інформаційно-розважального тревел-шоу. Розкажи, будь ласка, які особливості роботи редактора над таким форматом телепрограм?
- У тревел-шоу «Вело Тревел» я була редактором проєкту вже на етапі його підготовки в ефір, у пост-продакшені. Моя задача була переглядати вже змонтовану програму на предмет дотримання логічності, динаміки, монтажності тощо. Тому саме про підготовку до зйомок з мого боку буде некоректно розповідати. Проте скажу точно, що команда, яка працювала над проєктом, проводила дуже потужну роботу на етапі пред-продакшену. Продумували все до дрібниць: від загального маршруту та зупинок «на каву» – до набору техніки та положення сонця під час зйомок.
-Ця програма 2018 стала переможцем «Телетріумфу» (чи ти як редактор цієї програми отримала цю премію?). Поділися емоціями. Адже це завжди мотивує у повсякденній роботі, коли твою роботу відзначають!
- Авжеж, я раділа за команду цього проєкту, як і за інші досягнення каналу. Того року TV5 привіз декілька статуеток «Телетріумфу». Тому приводів для радощів було багато.
- Як на мене, цикл сюжетів до 25-річчя телеканалу TV5 «Шлях до успіху» – це такий своєрідний творчий «звіт» мовника перед громадськістю. Один із них під назвою «Точка відліку. Шлях до успіху», за твоїм авторством, про колишніх колег, а тепер вони – обличчя загальнонаціональних каналів ICTV, Інтер, 1+1 тощо. Кликали на роботу до столиці?
- Так, щоб хтось кликав, такого не було. Я самостійно відправляла резюме на вакансії, їздила на співбесіди. Мій професійний шлях у столиці попереду J
- Серед них чимало випускників твого рідного факультету журналістики ЗНУ. А що би ти побажала теперішнім студентам журфаку?
- Головне – не нехтувати можливостями! Використовувати всі шанси для досягнення своєї цілі. Приділяти увагу практиці (у студентів журфаку для цього є унікальні можливості). Не боятися помилятися. Бути допитливими та щиро полюбити свою роботу. Тоді професія дасть вам набагато більше, ніж гонорари або стаж. Вона відкриє перед вами чудові можливості.
- Дякую, Олю, що знайшла час для бесіди. Творчої тобі наснаги, нових ідей і реальних можливостей їх втілити! Щасти!
- Дякую і Вам! Хай щастить!
Алла Тернова,
доцент кафедри журналістики
Схожі новини
ERROR - select n.cached_info from cms8_news as n where n.lang='ukr' and n.news_id=52799 and cach_timestamp>1614308898
Unknown column 'n.news_id' in 'where clause'