Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковій бібліотеці ЗНУ передали повне академічне видання «Літопису» Самійла Величка

Науковій бібліотеці ЗНУ передали повне академічне видання «Літопису» Самійла Величка

Науковій бібліотеці ЗНУ передали повне академічне видання «Літопису» Самійла Величка
21.01.2021 15:31 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова бібліотека поповнення бібліотечного фонду унікальне видання

Для наукової бібліотеки Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) початок 2021 року ознаменувався важливою подією: до її фондів надійшло унікальне видання – перше повне академічне видання «Літопису» Самійла Величка, що побачило світ нещодавно у видавництві «Кліо».

За рішенням та вибором меценатської ради проєкту та видавництва «Кліо» певна кількість примірників «Літопису» надана на благодійній основі окремим бібліотекам, музеям та науковим інституціям, серед яких і наша бібліотека.

Із 2012 року група науковців під керівництвом заступника директора з наукової роботи Інституту історії України НАН України Геннадія Боряка реалізували унікальний проєкт – підготували повне академічне видання «Літопису» Самійла Величка. Текст зберігався в архівах кількома частинами, які віднайшли, скомпонували і вперше видали в повному обсязі. На 1 016 сторінках видання вміщено повний текст праці Величка, біографію автора, аналіз оригіналу рукопису та його київської копії кінця XVIII століття, історію створення та зберігання рукопису.

Літопис є унікальною пам’яткою козацької історичної думки та барокового письменства першої половини XVIII століття.

«Цікавому норову людському не може нічого бути сподобнішого, ласкавий читальнику, як читати книги й дізнаватися про давні людські діяння та вчинки», – такими словами починав літопис Самійло Величко.

Про себе літописець зазначив: «Колись канцелярист Війська Запорізького, в селі Жуках, повіту Полтавського, року 1720».

Тобто 300 років тому. До речі, і Самійло Величко 2020 року був ювіляром – минуло 350 років з дня його народження. Величко був сучасником й учасником багатьох описуваних ним подій. І він був на вістрі внутрішньополітичних подій тогочасної Гетьманщини доби Івана Мазепи.

Щиро дякуємо усім причетним до появи цього унікального видання!

Нове видання «Літопису» Самійла Величка буде експонуватись в галереї рідкісної книги наукової бібліотеки.

Чекаємо всіх, хто вивчає історію України за документальними джерелами, та шанувальників історичних видань після завершення локдауну.

 

Наукова бібліотека

 

 

 

Схожі новини

ERROR - select n.cached_info from cms8_news as n where n.lang='ukr' and n.news_id=52924 and cach_timestamp>1614610006
Unknown column 'n.news_id' in 'where clause'