
Нещодавно на біологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося чергове засідання вченої ради. Під час заходу декан Людмила Омельянчик представила змістовний аналіз стану виконання показників Стратегії розвитку факультету за перше півріччя 2020-2021 н.р.. У своєму виступі вона наголосила необхідності підвищення наукового потенціалу шляхом збільшення кількості публікацій у наукометричних базах Scopus та Web of Sciens та фаховому збірнику «Вісник ЗНУ (біологічні науки)».
Під час зібрання присутнім нагадали, що триває сесія та методична підготовка до початку другого семестру. Тому кафедри прозвітували про результати розробки та наповнення викладачами системи електронного забезпечення дисциплін навчального плану (Moodle).
Крім того, під час вченої ради зазначили, що одним із пріоритетних напрямів роботи факультету є профорієнтаційна робота. На засіданні обговорили заходи, спрямовані на збереження контингенту та розробку форм профорієнтаційної роботи на старші курси та ОКР «магістр». При цьому особливу увагу в умовах сьогодення, на думку учасників обговореня, треба приділяти сучасним можливостям інформаційних технологій, тому кожна кафедра взяла на себе зобов’язання щотижнево висвітлювати роботу, досягнення та перспективи діяльності в соціальних мережах.
Незважаючи на особливості освітнього процесу в умовах посилення карантинних обмежень у країні, питання щодо його безпечності та охорони здоров’я, є надзвичайно важливими. Тому учасники заходу ухвалили рішення щодо посилення контролю з боку кураторів, кафедр та деканату щодо дотримання правил техніки безпеки всіма учасниками.
Майбутнє факультету залежить від якості навчання, яке він пропонує здобувачам освіти, тож, безперечно, питання щодо оновлення та вдосконалення освітньо-професійних програм підготовки має бути центральним у його роботі. Наразі факультет здійснює підготовку за 7 освітньо-професійними програмами в бакалавраті та за 6 – у магістратурі. Тож майбутні абітурієнти завжди мають змогу обрати собі напрям, враховуючи власні інтереси, змістовність підготовки та перспективи працевлаштування.
Отже, коло розглянутих на Вченій раді питань свідчить про невпинний розвиток біологічного факультету, його прагнення до вдосконалення та підвищення рівня якості навчальної, методичної та наукової роботи.