Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі та студенти факультету журналістики та ЗНУ вітають із ювілеєм доцента кафедри видавничої справи та редагування Наталію Романюк

01.02.2021 10:37 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики ювілей поздоровлення

Днями відзначала свій ювілей кандидат філологічних наук, доцент кафедри видавничої справи та редагування факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Наталія Романюк. Випускниця нашого університету, уже понад чверть століття шановна науковиця, фахівчиня з видавничої справи та редагування працює в рідному ЗВО, сприяючи його невпинному розвитку й зростанню, передаючи свій досвід усе новим поколінням молодих журналістів й видавців, які зараз працюють як у Запорізькому регіоні, так і далеко за його межами.

Наталія Василівна народилася в м. Дрогобич Львівської області. Вона здобула базову вищу освіту в Запорізькому національному університеті за спеціальністю «Українська мова та література. Викладач української мови та літератури». Одразу після закінчення навчання працювала у рідному ЗВО: спочатку – на посадах асистента кафедри методики викладання філологічних дисциплін, лаборанта кафедри проблем керування та соціальної педагогіки, а потім – методиста навчально-методичного відділу, старшого викладача кафедри теорії літератури та журналістики. Із 2004 року вона – старший викладач кафедри видавничої справи та редагування, згодом – доцент цієї кафедри.

У 2002 році шановна ювілярка захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю «Українська мова» на тему «Фразеологія верхньонаддністрянських говірок нижньої течії річки Бистриці». Їй присудили науковий ступінь кандидата філологічних наук. А вже у 2006 році Наталія Василівна здобула ще одну спеціальність – «Журналістика», навчаючись на факультеті післядипломної освіти ЗНУ. У 2007 році вона отримала атестат доцента.

Коло наукових інтересів шановної викладачки становлять особливості мовлення журналістів телебачення й радіо, редагування видань різних видів, функціонування фразеологізмів у мові сучасної періодики, коректура тощо. Авторству Наталії Романюк належить близько півсотні наукових публікацій та низка навчальних і навчально-методичних посібників. Уже багато років поспіль висококваліфікована фахівчиня викладає студентам факультету журналістики низку базових дисциплін, які допомагають опанувати майстерність журналіста та видавця, таких як: «Українська мова у професійному спілкуванні», «Основи видавничої справи та редагування», «Історія світової видавничої справи», «Історія української видавничої справи», «Редакторський фах. Газетно-журнальні видання та книжкові видання», «Довідково-енциклопедичні та рекламні видання», «Редагування художніх видань», «Редагування навчальних, наукових, науково-популярних видань», «Спеціалізація. Підтримка сайту».

Окрім цього, Наталія Василівна, як й інші представники ініціативного колективу факультету журналістики, із задоволенням бере участь у громадській і виховній роботі, освітніх і наукових заходах різного рівня, які проводить факультет і ЗНУ. Колеги та студенти відзначають високий науковий і навчально-методичний рівень роботи, яку здійснює шановна ювілярка, на її заняттях завжди панує атмосфера творчості й зацікавленості. Вона – неодмінна учасниця наукових і науково-методичних семінарів, конференцій тощо, виступає із доповідями, читає відкриті лекції на актуальні теми сьогодення. Із 2004 року Наталія Романюк керує науково-методичну радою факультету журналістики, а в 2009 році обіймала посаду заступника декана з наукової роботи.

Університетський колектив ЗНУ щиро вітає ювілярку зі святом! Їй бажають міцного здоров’я на довгі роки, особистого щастя, а також – вірних друзів, з якими завжди легко крокувати до здійснення найзаповітніших мрій!