Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Аспіранти Запорізького національного університету – на шляху до європейського освітньо-наукового простору

Аспіранти Запорізького національного університету – на шляху до європейського освітньо-наукового простору

Аспіранти Запорізького національного університету – на шляху до європейського освітньо-наукового простору
02.02.2021 09:26 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University відділ аспірантури і докторантури проєктна діяльність освітній процес захист проєктів

Сьогодення диктує свої умови, але складна ситуація не завадила здобувачам третього рівня вищої освіти взяти участь у розробці та захисті своїх проєктів із курсу «Основи європейської проектної діяльності». 28 січня відбулася важлива подія для аспірантів першого року навчання Запорізького національного університету(ZNU, Zaporizhzhia National University). Цього дня молоді науковці захищали свої проєкти, над якими так довго і плідно працювали.

Навчальна дисципліна «Основи європейської проектної діяльності» – один із перших курсів, який опановують аспіранти-новачки у рамках освітньої складової підготовки докторів філософії. Цей курс дозволяє їм набути багато корисних навичок для майбутньої наукової діяльності, а також – створює умови, що сприяють народженню нових корисних ідей та їх практичному втіленню.

Навчання тривало впродовж трьох місяців. За допомогою професійних викладачів, докторів і кандидатів наук, доцентів Вікторії Меняйло, Олени Тупахіної, Володимира Сарабєєва майбутні доктори філософії дізнавалися, як шукати ідеї для своїх проектів; як правильно ідентифікувати проблеми; як грамотно формулювати цілі та завдання; яким чином визначати результати проекту та їх показники; як управляти проектами та попереджувати ризики. Дуже цікавим було те, що викладачі максимально використовували інтерактивний підхід і групові форми роботи. Молоді вчені «опинялися й на безлюдному острові», аби виявити лідера, і працювали в командах, спільно використовуючи інтерактивну дошку.

Серед тем, які аспіранти обрали для розробки й захистів своїх проєктів, були такі: «Ораторське мистецтво та культура спілкування», «Центр соціальної відповідальності», «Цифровізація в сучасній освіті: від створення медіаконтенту до онлайн-курсів», «Рідний край пізнавай – вперед вирушай» «Віртуальні окуляри для навчання», «Психологічна підтримка освітян», «Доступність освіти для людей з інвалідністю», «Від теорії до практики», «Лекційна аудиторія під відкритим небом», «Стоп коронавірус», «Ковід-19 стоп-фейк», «Екологічне місто: знаємо, вливаємо, зберігаємо», «Вуличне освітлення с. Василівське», «Підвісний монорельс» тощо.

До кожного проєкту здобувачі підготували яскраві презентації, з яких учасники заходу могли дізнатися багато цікавого. Викладачі й аспіранти ставили багато різних запитань розробникам проєктів, що спонукало їх до уточнення та розвитку своїх ідей.

Із відеозаписом захисту проектів можна ознайомитись за покликанням: https://drive.google.com/drive/folders/11xvU8Kb_apptaPyOwKcPi-Ndz_g0l3Id?usp=sharing

Командна робота – це нелегко, але тепер молоді науковці ЗНУ вміють не лише презентувати свої проєкти в рамках курсу «Основи європейської проектної діяльності», але й можуть спробувати свої сили, взявши участь у грантових програмах і конкурсах проєктів всеукраїнського та міжнародного рівнів. Адже майбутні доктори філософії повинні якнайшвидше інтегруватися до європейського освітньо-наукового простору, тому мають демонструвати гарні результати, що є можливим завдяки якісному навчанню в аспірантурі Запорізького національного університету.

 

Єлізавета Яроцька, Оксана Соболь,

аспірантки першого року навчання

 

 

 

Схожі новини