«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету, начальниця відділу кадрів в будівельній компанії ТОВ «АКВАПЛАСТ» Алла Погребець

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація масштабного профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо інтерв’ю з вихованкою економічного факультету спеціальності «менеджмент освітньої програми управління фінансово-економічної безпеки», начальницею відділу кадрів в будівельній компанії ТОВ «АКВАПЛАСТ» Аллою Погребець.
- Алло, розкажіть, будь ласка, чому для здобуття вищої освіти Ви свого часу обрали саме економічний факультет ЗНУ? У якому році закінчили навчання?
- По-перше, Запорізький національний університет – провідний науковий та навчальний заклад України, який має найвищий, ІV, рівень акредитації, що означає його високий статус і надання можливості здобуття диплому магістра. По-друге, в університеті я знайшла саме ту спеціальність, яке мене цікавила та яка потрібна була для подальшої кар’єри. По-третє, університет розташований у зручній місцевості, а навчання – це такий процес, який забирає велику частину часу та уваги, тому дуже важливо вчитися саме там, де комфортно й де можна здобути потрібну професійну підготовку.
У 2014 році я отримала диплом бакалавра на Криворізькому факультеті Запорізького національного університету за напрямом підготовки «Менеджмент», а в 2015 році, там же, на Криворізькому факультеті ЗНУ, продовжила навчання та здобула ступінь спеціаліста за спеціальністю «Менеджмент організацій і адміністрування». Але іноді одного диплома не вистачає для формування подальшого життєвого шляху, тому я вирішила вступити до магістратури Запорізького національного університету. Мене дуже зацікавила на економічному факультеті освітня програма «управління фінансово-економічною безпекою». Вагалася я не довго, знаючи, що в ЗНУ маю змогу належним чином розкрити свій особистий потенціал, і вже в 2020 році отримала диплом магістра за цим напрямком.
- Як складалися стосунки iз викладачами?
- Відносини з викладачами були дуже теплі, наша група відчувала себе завжди впевнено, спокійно, тому ми мали більше можливостей для пізнавальної діяльності. Із боку викладачів відчувалося, що стосунки будуються коректно, з повагою до студента, з розумінням індивідуальності. Взагалі, викладачі доброзичливі, намагалися зацікавити своїм предметом, поблажливо ставилися до всіх студентів. Особливо хотілося візначити куратора групи – к.е.н., доцента Ірину Миколаївну Дашко, тому як це дуже чуйна й уважна людина. Взагалі, в ЗНУ більшість викладачів – професіонали своєї справи, які все життя присвятили улюбленій роботі й намагаються передати студентам такий цінний для них досвід.
- Що для Вас було найважчим у студентські роки?
- Найскладнішим для мене було поєднувати роботу та навчання, але в нас була дуже дружна група, мені здається, найкраща на кафедрі, де навчались небайдужі люди, які завжди могли прийти на допомогу, дати пораду й не тільки щодо питань, які стосувались навчання.
- Чим Ви зараз займаєтесь, у якій галузі працюєте та як обрали професію?
- На сьогодні я працюю в будівельній компанії «АКВАПЛАСТ». Моя кар’єра на підприємстві розпочалася з 2008 р., спершу я була менеджером по персоналу, згодом, отримавши диплом спеціаліста в Криворізькому факультеті ЗНУ, я посіла посаду начальника відділу кадрів.
- Чи стали в пригоді знання, набуті в університеті?
Так, із магістерською освітою в нас відкривається більше професійних можливостей. Магістри – це досить відповідальні й цілеспрямовані люди, адже їм вистачило стійкості й мотивації провести ще півтора року в університеті, займаючись своєю освітою.
- Які якості мають бути в людини, котра обрала Вашу професію?
- Характерні риси посади кадровика – комунікабельність, організованість, стресостійкість, бажання весь час вчитися, знати законодавство, стежити за нормативними документами, які весь час змінюються. А головне – доброзичливе ставлення до людей, любов до своєї справи. Начальник відділу кадрів – це людина, яка повинна підтримувати хороший, дружній клімат в своїй компанії, вміти згладжувати конфліктні ситуації, бути уважним до свої співробітникам.
- Вас можна назвати реалізованою людиною?
- Так, я реалізувалась, я вважаю, що кожна людина має потребу в самореалізації. Деякі люди прагнуть реалізації в навчанні, в кар’єрі, але вдається це тим, хто чітко визначає стратегію – шляхи особистісного розвитку й самовдосконалення.
- У чому ще Ви хотiли б реалiзуватися?
- Мені би хотілося спробувати себе в дизайні інтер’єру. Це так цікаво – створювати сприятливу атмосферу, затишок у кожному окремому приміщенні оселі, адже в цій справі важливо креативне мислення й індивідуальний підхід.
- Уявіть, що Вам 80 років, що б Ви розповіли онукам про своє життя?
- Сенс нашого життя визначається нашими мріями, треба мріяти, перетворювати мрію на мету, а мету втілювати в реальність!
Ірина Дашко