Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив Запорізького національного університету вітає з ювілеєм проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука

Колектив Запорізького національного університету вітає з ювілеєм проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука

Колектив Запорізького національного університету вітає з ювілеєм проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука
08.02.2021 09:04 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University історичний факультет ректорат привітання ювілей

Восьмого лютого колектив Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) вітає з ювілеєм проректора з наукової роботи Геннадія Миколайовича Васильчука.

Це свято – не лише чудова нагода побажати шановному ювіляру всього найкращого. Також це – можливість засвідчити свою глибоку повагу й від усього серця подякувати досвідченому й мудрому керівнику, знаному науковцю, наставнику молоді, який упродовж довгих років опікується пріоритетними напрямками роботи закладу вищої освіти – розвитком наукової діяльності та становленням і поглибленням міжнародних зв’язків, співпрацею з іноземними науковими й освітніми установами.

Свого часу, обираючи виш для здобуття вищої освіти, Геннадій Миколайович надав перевагу ЗНУ (тоді ще Запорізького державного педагогічного інституту), вступивши на історичний факультет.  У 1983 році Васильчук став студентом Запорізького державного педагогічного інституту, в якому навчався на історичному факультеті. Однак після першого курсу разом із своїми ровесниками був призваний до армії, звідки повернувся в званні сержанта й продовжив навчання на два роки пізніше ніж його колишні однокурсники. Після третього курсу перевівся в Київський державний університет ім. Т. Шевченка, який закінчив із відзнакою в 1990 році. Та Геннадій Миколайович при цьому також – випускник ЗНУ: у 1994 році він закінчив екстерном юридичний факультет.

Водночас шановний ювіляр продовжував робити все нові впевнені кроки до наукової кар’єри: до 1993  року навчався в аспірантурі, а з 2005 р. – в докторантурі КНУ ім. Т. Шевченка, яку за три роки успішно завершив. Тема його дисертації: «Сучасна українська та зарубіжна історіографія соціально-політичного і духовно-культурного розвитку Української РСР в 20-30-х рр. ХХ ст.». Як зазначає сам Геннадій Миколайович, він досліджував думки та погляди відомих вітчизняних і закордонних науковців щодо життя й розвитку нашої держави в цей нелегкий період

Водночас із плідною науковою діяльністю Геннадій Васильчук багато сил і часу присвятив педагогічній діяльності, набуваючи практичного досвіду й виховуючи все нові покоління учнів, а згодом і студентів. Свій трудовий шлях він розпочав в 1983 році на посаді старшого піонервожатого в Запорізькій школі №12. Потім, паралельно з навчанням в університеті, працював учителем історії та географії в запорізьких та київських вечірніх школах.

У 1994 році влаштувався асистентом, а потім – і старшим викладачем на кафедру історії в українському педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова. А після повернення до Запоріжжя його життя на довгі роки нерозривно пов’язане із Запорізьким національним університетом. Він обіймав посаду доцента кафедри української та всесвітньої історії Запорізького національного університету. Із 2007 року він став професором Запорізького юридичного інституту при Дніпропетровському національному університеті внутрішніх справ МВС України, а от з 2008 р. – професором Запорізького національного університету. Із 2009 року Геннадій Васильчук керував відділом аспірантури і докторантури ЗНУ, а з 2014-і до сьогодні обіймає посаду проректора з наукової роботи.

Як зазначає сам шановний ювіляр, «сучасний заклад вищої освіти не може бути успішним, якщо не приділяє достатньо уваги інтеграції до світового академічного простору. Саме тому розвиток міжнародної діяльності – серед пріоритетних напрямків роботи адміністрації ЗНУ». Він – учасник багатьох міжнародних програм, пройшов стажування в університетах Польщі, Естонії, Німеччини, Литви, Чехії, КНР тощо. Отриманий досвід шановний ювіляр використовує для подальшого вдосконалення освітнього процесу в ЗНУ, провадження в освітню й наукову діяльність інноваційних технологій, розширення горизонтів міжнародної співпраці вишу, підвищення рівня академічної мобільності викладачів і студентів, залучення до міжнародних програм учителів шкіл, із якими співпрацює ЗНУ, тощо. Серед інших заслуг Геннадія Васильчука варто згадати те, що він із 2016 р. став університетським координатором Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні, участь у якому ЗНУ відзначена на всеукраїнському рівні.

Не менш важлива його наукова й управлінська діяльність. Так, до кола наукових уподобань входять питання: історії України 1920-х–1930-х рр., історії та культури етносів, всесвітньої культури та релігій, історії держави і права. Член спеціалізованої вченої ради із захисту докторських дисертацій у Запорізькому національному університеті, Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова. Член редакційних колегій фахових наукових видань: «Zaporizhzhia Historical Review», «Музейний вісник», «Культурологічний вісник Нижньої Наддніпрянщини», «Humanities Studies».

Серед іншого, Геннадій Васильчук плідно опікується студентською наукою у виші, сприяє діяльності Ради молодих вчених, всебічно підтримує аспірантів і докторантів ЗНУ, допомагаючи їм у побудові наукової кар’єри.

Колектив Запорізького національного університету сердечно вітає шановного іменинника з радісним святом. Усі викладачі, співробітники, студенти, аспіранти й докторанти щиро зичать Вам, шановний Геннадію Миколайовичу, довгих років у здоров’ї, щасті, радості й натхненні. Нехай кожен день буде сповнений новими досягненнями й перемогами, хай поруч завжди будуть вірні друзі й однодумці, об’єднавши зусилля з якими й надалі плідно працюватимете на благо Запорізького національного університету.

 

Схожі новини