Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ пройшла шестиденна медіамайстерня

В Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ пройшла шестиденна медіамайстерня

В Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ пройшла шестиденна медіамайстерня
09.02.2021 10:43 Все Головні новини Коледжі та філії Економіко-правничий коледж ZNU Zaporizhzhia National University Економіко-правничий фаховий коледж освітній процес медіамайстерні

Зіркові гості, провідні журналісти Запоріжжя та Києва, майстер-класи, тренінги. Так в Економіко-правничому фаховому коледжі ЗНУ пройшла медіамайстерня «In profession» (ZNU, Zaporizhzhia National University). Щонайменше 17 кроків студенти коледжу зробили назустріч майбутній професії. Сама така кількість зустрічей із фахівцями відбулася в рамках заходу.

У п’ятницю, 5 лютого, найактивніших учасників медіа-майстерні нагородили сертифікатами. Нарешті, після довготривалого періоду дистанційного навчання, студенти зібралися в аудиторії та змогли отримати нагороди особисто.

На початку урочистостей із вітальним словом виступили директорка коледжу Олена Грибанова та декан факультету журналістики Віктор Костюк. На важливості проведення в освітніх закладах таких масштабних заходів наголосила й досвідчена журналістка, викладачка, кандидатка філософських наук Ольга Широбокова.

Під час церемонії нагородження згадали про те, як саме проходили заняття у медіамайстерні.

День 1. «Ази журналістики»

У понеділок, 18 січня, відбувся перший тренінг у рамках проведення медіамайстерні. Він був присвячений новинній журналістиці. Провели його досвідчена журналіста, викладачка та кандидатка філософських наук Ольга Широбокова разом із фрілансером Дмитром Нагорним.

Ольга Широбокова розповіла про «ази» новинної журналістики: як знайти інформаційний привід, як шукати інформацію, як правильно оперувати нею, як її обробити.

Наступний тренінг провела журналістка Центру прав людини «Zmina», координаторка «Журналістської мережі з прав людини» Ірина Виртосу. Фахівчиня відхилила перед студентами завісу правозахисної (адвокаційної) журналістики.

На початку тренінгу Ірина Виртосу розповіла про свій досвід роботи. За її словами, старт кар’єри відбувся в 2019 році. Тоді пані Ірина писала статті про права людей, вивчала, що таке дискримінація. На зустрічі обговорили також поняття адвокаційної журналістики, яка скерована на зміни та яка є людиноцентричною, при цьому не порушує гідність людини.

«Мета правової журналістики – соціально-суспільна, завданням є інформаційно-просвітницька діяльність. А матеріали тестуються на не порушення людської гідності. Також у цій галузі журналісти можуть пропонувати варіанти вирішення проблем, про які вони пишуть», – зазначила Ірина Виртосу.

Завершили тренінговий день досвідчені адвокати Дмитро Гладкий і Дмитро Яценко. Вони розповіли про законодавчу базу діяльності українських журналістів та навели приклади порушення прав журналістів, що мали місце в їхній адвокатській діяльності.

День 2. «Телевізійна журналістика»

У вівторок, 19 січня, студенти Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ поринули у світ телевізійної журналістики.

Розпочала тренінговий день журналістка телеканалу «НТН» Лілія Козарчук. Вона говорила про особливості роботи київської кореспондентки, про труднощі роботи та про те, що надихає та мотивує.

Далі старший оператор «UA:Запоріжжя» Андрій Варьонов розповів про операторське мистецтво. Він провів онлайн-екскурсія телевізійною студією та пересувною телевізійною станцією (ПТС), розповів про ази роботи оператора.

Студенти також дізналися про особливості розкадровки на зйомках, вимоги до відео для його подальшого монтажу, а також – про роботу в команді з журналістом. Фахівець не лише розповів про ці особливості, а й продемонстрував приклади новинних сюжетів, відео для яких знімав він.

Дізналися студенти спеціальності «Журналістика» колежу і про те, як відбувається взаємодія з іншими співробітниками на телебаченні в процесі підготовки сюжетів до трансляції в ефірі, зокрема, з ведучими, режисерами монтажу.

А ведуча та журналістка «TV5» Кіра Овес на зустрічі зі студентами коледжу вийшла у прямий ефір програми «День. Підсумки» та показала, як працюють ведучі.

День 3. «Радіожурналістика і не лише…»

«Жива розмова та імпровізація – формула до успіху радіоведучого»,– таку пораду студентам коледжу дала журналістка та ведуча «UA:Запоріжжя» Маргарита Галіч у середу, 20 січня. Під час свого майстер-класу фахівчиня розповіла про особливості роботи на радіо.

Спілкування з лекторкою почалося з маленького опитування: що студенти знають про радіо, як ставляться до нього, де його слухають, які жанри та види радіопрограм, на їхню думку, переважають, і які подобаються саме їм.

Студентам відразу продемонстрували добірку різножанрових матеріалів радіоведучої.

Також у рамках заходу фахівчиня розповіла про найважливіші правила роботи радіожурналіста: «Досекундно вирахувати свій ефірний час, бути завжди готовим до імпровізації, не говорити «мовзолейною» мовою, новини мають бути короткими та зрозумілими. Ви маєте розуміти цільову аудиторію та говорити на актуальні теми, адже ви формуєте настрій на день слухачам своєю розмовою та музикальним рядом».

«Не бійтесь і пробуйте все, не сидіть на місці!», – таку пораду студентам коледжу Маргарита Галі дала наприкінці зустрічі.

Цього дня на студентів чекала й зустріч із «зірковою» гостею – акторкою, телеведучою, сценаристкою та режисеркою Дар’єю Трегубовою.

Конференція розпочалася захоплюючою розповідю Дар’ї Трегубової про свій тернистий шлях до успіху. Зіркова гостя поділилася досвідом роботи на телебаченні та відгорнула завісу до світу кіно. Тим часом студенти кмітливо ставили питання, на які гостя радо відповідала. Зустріч набула формату пресконференції.

Аналізуючи відповіді, учасники онлайн-зустрічі дізналися про секрети написання сценарію, про тонкощі роботи на телебаченні й у кіно та про те, як треба діяти задля того, щоб досягти успіху.

«Намагайтеся спробувати все, що вас цікавить. Не зупиняйтеся на одній галузі. Різностороння людина – універсальна», – зазначила акторка.

Цього дня секретом успіху роботи на радіо поділилася і журналістка «Lux.fm», випускниця коледжу Анастасія Великоіван.

День 4. «Розслідувальна журналістика, медіааналітика та редагування»

Четвертий день медіа-майстерні був не менш насичений. У четвер, 21 січня, розпочала тренінговий день літературна редакторка газети «Запорозька Січ» Софія Кравчук. Вона розповіла про важливість роботи редакторки та коректорки в процесі підготовки журналістського матеріалу до випуску у світ.

Директорка Центру медіааналітики «Cyber media trach», кандидатка наук із соціальних комунікацій, досвідчена викладачка Анастасія Кондрико розповіла про створення медіабізнесу під ключ, про основи медіааналітики.

Своєю чергою, журналістка-фрілансерка, авторка численних журналістських розслідувань спецпроєкту #Правосилля незалежної розслідувальної агенції «Слідство.інфо» Катерина Лихогляд розповіла про кримінальні розслідування.

День 5. «Видавнича справа, мистецтво написання текстів»

«Як створити QR-код онлайн?». Таким тренінгом стартувала медіа-майстерня «In profession» у п’ятницю, 22 січня. Провела його студентка 4 курсу спеціальності «Журналістика» коледжу Ганна Гриценко.

А програмна директорка «Book forum» Софія Челяк (м. Львів) розповіла про стан видавництв після проголошення незалежності України, становлення головного культурного фестивалю країни, який був заснований в 1994 році. За її словами, «Book forum» починався з невеликого фестивалю у Львові, який заснували ентузіасти з різних культурних галузей. Згодом він переріс у масштабний міжнародний фестиваль.

Гостя розповіла про особливості організації «Book forum» під час пандемії та локдауну, але на її думку, це – чудовий досвід, і вони планують продовжувати створювати гібридний фестиваль. Тобто, у двох форматах – онлайн та офлайн. Це дозволяє запрошувати гостей із далеких країн і розширювати кордони фестивалю.

Згодом кандидатка філологічних наук, заступниця декана факультету журналістики, досвідчена викладачка розповіла студенткам, як писати, щоб читали.

День 6. «Книжкова толока, журнальне виробництво»

Субота, 23 січня, також була продуктивною для студентів коледжу. Зранку вони зустрілися з директором «Запорізької книжкової толоки», директором центру мистецтв «Арт-простір», а також тренером-викладачем «Академії культурного лідера» у Львові Ігорем Гармашем. Разом зі своєю командою з 2013 року пан Ігор створює різні проєкти в Запоріжжі, що сприяють культурно-мистецькому розвитку, на кшталт арт-кластерів європейського формату.

Поспілкувалися на заході й про те, як правильно було б створити захід: кого залучити, скільки витратити, де знайти спонсорів, як якісно оформлювати та подавати грантові заявки.

Завершила шестиденну медіа-майстерню журналістка «VIP.club» Юлія Чернявська. Вона розповіла про особливості журнального виробництва. Також гостя поділилась особистим кар’єрним шляхом, розповіла як вона, тоді ще студенткою третього курсу факультету журналістики ЗНУ, потрапила до видання «VIP.club».

 

Анастасія Шевченко, Тетяна Алдошина,

Аліна Воробко, Аліна Дяченко,

Анастасія Ільховська, Мирослава Косякова,

Поліна Мороз, Поліна Паламарчук, Марія Ярмоленко

 

 

 

 

 

Схожі новини