Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому металургійному фаховому коледжі ЗНУ відбувся день відкритих дверей

У Запорізькому металургійному фаховому коледжі ЗНУ відбувся день відкритих дверей

У Запорізькому металургійному фаховому коледжі ЗНУ відбувся день відкритих дверей
11.02.2021 16:20 Все Головні новини Коледжі та філії Запорізький металургійний коледж ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький металургійний фаховий коледж Метінвест Холдинг Запоріжсталь Укрзалізниця день відкритих дверей вступ без ЗНО

Щоб допомогти цьогорічним абітурієнтам визначитися зі спеціальністю, за якою вони хотіли б працювати, та дізнатися якомога більше про майбутню alma-mater, 6 лютого у Відокремленому структурному підрозділі «Запорізький металургійний фаховий коледж» Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся день відкритих дверей. Його учасниками стали випускники 9 і 11 класів, професійно-технічних училищ та їхні батьки.

У затишній актовій залі гостей зустріли представники адміністрації, голови циклових комісій та викладачі. Щоб майбутні абітурієнти змогли відразу поринути в атмосферу, що панує в ЗМФК ЗНУ, захід розпочався з відеоролика, присвяченого коледжу, та вітального слову директорки навчального закладу Лариси Тютюнник.

Лариса Миколаївна наголосила, що ВСП «Запорізький металургійний фаховий коледж» ЗНУ – це не лише сучасний навчальний заклад, який має розвинену матеріально-технічну базу і соціальну інфраструктуру, а й заклад освіти, що вже понад 90 років готує фахівців, без яких неможливий економічний розвиток України. Лариса Тютюнник звернула увагу присутніх і на те, наскільки престижною сьогодні є технічна освіта; на тісну співпрацю коледжу з провідними підприємствами України, зокрема, ПАТ «Запоріжсталь» та «Укрзалізницею». Підкреслила, що завдяки співпраці з підприємствами Метінвесту студенти ЗМФК ЗНУ мають можливість отримувати додаткову стипендію від Холдингу; навчатися за програмою дуальної освіти, а випускникам гарантовано працевлаштування та достойна заробітна плата.

Із яскравих презентацій, які супроводжували захід і всебічно відображали незабутнє студентське життя в коледжі, гості дізналися багато цікавого. Зокрема, що на них чекають не лише аудиторні заняття, а й практика на провідних підприємствах міста, участь у благодійних акціях, спортивних змаганнях, брейн-рингах, конкурсах творчої самодіяльності тощо.

Голови циклових комісій Олена Таран (ЦК металургійних дисциплін); Ганна Богданець (ЦК електромеханічних дисциплін); Сергій Мальцев (ЦК транспортних дисциплін), а також викладач вищої категорії Наталія Бобровська приділили найбільшу увагу спеціальностям та освітнім програмам, за якими навчають у коледжі, і які сьогодні дуже затребувані в Україні. А це, насамперед, спеціальності 133 «Галузеве машинобудування»; 136 «Металургія» («Виробництво сталі і сплавів»; «Обробка металів тиском»); 141 – «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»; 273 – «Залізничний транспорт»; 275 – «Транспортні технології (на залізничному транспорті)».

Не залишилися поза увагою організаторів заходу і питання, пов’язані зі строками навчання, зокрема, було зазначено, що перспективну спеціальність можна отримати на базі 9-ти класів за 3 роки 10 місяців, а на базі 11 – лише за 2 роки 10 місяців. Було наголошено і на перевагах, які надає навчання саме в ВСП «Запорізький металургійний фаховий коледж». Це значна кількість бюджетних місць; можливість отримувати не лише звичайну стипендію, а й стипендію від Метінвесту; оплачувані практики на робочих штатних місцях і головне - гарантоване працевлаштування по закінченні коледжу та можливість продовжити навчання в закладах вищої освіти і, передусім, у інженерному навчально-науковому інституті Запорізького національного університету.

Про умови вступу розповіла гостям відповідальний секретар відбіркової комісії Любов Подкопаєва, яка звернула увагу присутніх на те, що вони мають можливість отримати освіту як за денною, так і за заочною формами навчання і стати студентами як на базі 9 і 11 класів, так і професійно-технічних училищ. Любов Анатоліївна зазначила, що подати документи на денну форму навчання на базі 9 класів можна з 29 червня, а на базі 11-ти класів - з 14 липня. Звернула увагу присутніх Любов Подкопаєва і на те, що випускники 11 класів зможуть вступити до коледжу без ЗНО. Для цього їм потрібно успішно подолати вступні іспити.

Не менш цікавою для відвідувачів виявилася й інформація про роботу підготовчих курсів, якою з гостями поділилася методист відповідного відділення Світлана Гузій. Вона зазначила, що підготовчі курси, які діють у ЗМФК ЗНУ, надають можливість абітурієнтам значно покращити знання та добре підготуватися до вступних іспитів. Світлана Валеріївна запросила старшокласників на трьохмісячні підготовчі курси, а іногородніх абітурієнтів - на одномісячні, та підкреслила, що 98 відсотків випускників стають студентами коледжу.

Впродовж всього дня відкритих дверей у залі панувала тепла і дружня атмосфера. Кожна презентація спеціальності завершувалася цікавою вікториною, яка не лишала байдужими не тільки абітурієнтів, а й їхніх батьків. Вони з не меншим ентузіазмом, ніж хлопці та дівчата, відповідали на запропоновані питання, а наприкінці кожної вікторини переможці ще й отримували заохочувальні призи.

День відкритих дверей, організований і проведений ЗМФК ЗНУ, напевно запам’ятається хлопцям і дівчатам, і у вересні вони повернуться до коледжу, але вже не як гості, а як студенти ВСП «Запорізький металургійний фаховий коледж» ЗНУ. Бо саме тут вони зможуть отримати перспективну спеціальність, яка гарантуватиме їм достойну заробітну плату. А поки що дні відкритих дверей тривають, і незабаром нові абітурієнти зможуть поринути в теплу атмосферу, яка панує в Запорізькому металургійному фаховому коледжі.

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

Схожі новини