Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У фахових коледжах ЗНУ презентували освітні можливості для молоді фахівці відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування й приймальної комісії

У фахових коледжах ЗНУ презентували освітні можливості для молоді фахівці відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування й приймальної комісії

У фахових коледжах ЗНУ презентували освітні можливості для молоді фахівці відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування й приймальної комісії
15.02.2021 11:59 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Коледжі та філії ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування вступна кампанія співпраця з коледжами

На початку лютого у фахових коледжах Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася низка зустрічей представників вишу зі студентами ІІІ-ІV курсів. Метою заходів було інформування молоді про можливості й переваги подальшого навчання в закладах вищої освіти, зокрема в Запорізькому національному університеті.

У відокремлених структурних підрозділах університету: Запорізькому гідроенергетичному фаховому коледжі, Економіко-правничому фаховому коледжі, Фаховому коледжі бізнесу та харчових технологій, а також– у Запорізькому металургійному фаховому коледжі ЗНУ побували начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів і відповідальна за вступ на старші курси Вікторія Буличова.

Під час зустрічей зі студентською молоддю йшлося про перспективи здобуття якісної вищої освіти в Запорізькому національному університеті, який упевнено лідирує в південно-східному регіоні за набором вступників. Студентам розповідали про терміни вступної кампанії, про необхідні для цього документи, а також сертифікати ЗНО, які потрібні для вступу на старші курси чи за скороченим терміном навчання. На згадку про цей захід студенти отримали профорієнтаційний випуск газети «Запорізький університет» і оголошення з QR-кодом, щоб заповнити «Анкету випускника» і мати постійний зв'язок з університетом.

Завершилася низка візитів до студентів-випускників коледжів ЗНУ 11 лютого в Запорізькому металургійному фаховому коледжі. У затишній актовій залі ЗМФК ЗНУ на зустріч із начальницею відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галиною Микитів та відповідальною за вступ на старші курси Вікторією Буличовою запросили студенти 3 і 4 курсів.

Відкриваючи зустріч, директорка коледжу Лариса Тютюнник нагадала студентам про сертифікати ЗНО, які потрібні у цьому році для вступу за скороченим терміном навчання та на 2 і 3 курси до інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. Це, по-перше, сертифікати з української мови, математики та фахове вступне випробування для вступників на технічні спеціальності. Для вступників на інші спеціальності потрібні сертифікат з української мови та літератури, математики та фахове вступне випробування. Якщо вказаних сертифікатів у вступника немає, він може вступати тільки на навчання за контрактом. Тому, порадила молоді пані директорка, ті, хто планує навчатися далі, можуть у цьому році зареєструватися на проходження ЗНО та скласти потрібний тест. Також Лариса Миколаївна запропонувала студентам подавати заяви на декілька спеціальностей, щоб збільшити свої шанси навчатися за державним замовленням. Що ж до вступу на 2 або 3 курси, то це можливо тільки на умовах контракту.

Галина Микитів у своєму виступі зазначила, що, оскільки Запорізький металургійний фаховий коледж входить до структури ЗНУ, то університет має можливість приймати випускників коледжу на старші курси, відповідно, на 2 та 3, а також – на 1 курс зі скороченим терміном навчання. Галина Володимирівна відзначила, що практично всі випускники коледжу вступають саме до інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. Враховуючи те, що в них уже є диплом молодшого спеціаліста, в інституті і, загалом, в університеті, таким студентам дозволено навчатися за індивідуальним графіком. Тобто вони можуть працевлаштовуватися і відвідувати заняття за укладеним графіком. У виступі Галини Володимирівни йшлося й про систему електронного забезпечення навчання Moodle, а також про інші аспекти навчання. Особливу увагу приділила пані Галина й питанню взаємин із військкоматами. Вона підкреслила, що в університеті відпрацьована система роботи з цією структурою. Як тільки абітурієнт подає заяву на вступ, він отримує тимчасову відстрочку від призову до армії, а відразу після наказу про зарахування до військкоматів надаються оновленні списки студентів. І до кінця навчання в університеті військкомати взагалі цього студента турбувати не будуть.

Були згадані й інші переваги навчання в університеті: стипендіальне забезпечення студентів, можливість отримувати стипендію від ПАТ «Запоріжсталь»; система дуальної освіти; безкоштовна, на відміну от багатьох закладів вищої освіти, ліквідація академічної різниці при вступі випускників коледжу на інші спеціальності; забезпеченість гуртожитками тощо.

Уважно прослухали присутні й інформацію, якою поділилася з ними відповідальна за вступ на старші курси ЗНУ Вікторія Буличова. Пані Вікторія ознайомила слухачів з термінами подачі та переліком документів, необхідних для вступу. Підкреслила Вікторія Вікторівна й те, що в цьому році вперше студенти, які вступають на старші курси й на перший курс зі скороченим терміном навчання, повинні створити свій електронний кабінет у термін від 1 липня до 10 липня.

Усю необхідну допомогу в створенні електронних кабінетів вступникам нададуть представники факультетів і кафедр, на які вони будуть вступати, а також, безпосередньо, у коледжі. Вікторія Буличова попередила майбутніх абітурієнтів, що потрібно заздалегідь перевірити наявність всіх важливих для подання заяв документів. Підставою для зарахування на 1-й курс навчання є подача виключно оригіналів документів, без цього приймальна комісія не зможе зарахувати вступника. На завершення свого виступу Вікторія Вікторівна наголосила,що вразі потреби представники приймальної комісії ще раз приїдуть до коледжу і нададуть всю необхідну підтримку і допомогу.

Більш детальну інформацію про умови вступу,терміни вступної кампанії тощо можна отримати за покликанням:

https://pk.znu.edu.ua/bakalavrat/

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ:
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.441155360659141

Інженерний навчально-науковий інститут

 

Схожі новини