Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець факультету менеджменту, підприємець Олександр Павленко

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». І черговий його матеріал присвячений розповіді про досвід професійного становлення і успіху вихованця ЗНУ Олександра Павленка, який у 2004 році з відзнакою закінчив магістратуру факультету менеджменту за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності». Сьогодні він – співвласник ТОВ «Єврофрутс».
До речі, в родині Павленків Олександра – не один випускник ЗНУ. Його дружина Нателла Павленко також закінчила факультет менеджменту в 2004 році. Крім того, серед випускників цього факультету у 2014 році – сестра Нателли Павленко – Марія Гулбані, яка зараз з успіхом працює за кордоном. А дідусь Олександра Павленка – Олександр Федорович Білоусенко – почесний доктор економічних наук Запорізького національного університету та випускник факультету менеджменту 2003 року за спеціальністю «Менеджмент ЗЕД».
В інтерв’ю Олександр Павленко поділився з нами своїм розумінням професії та життєвим досвідом. Також він надав корисні поради студентам і випускникам ЗНУ.
- Олександре, розкажіть, будь ласка, про себе: в якій галузі ви сьогодні працюєте, чим займаєтесь?
- Галузь моєї діяльності пов’язана з сільським господарством. Спочатку це був експорт сільгосппродукції, потім – садівництво та експорт фруктів. Свого часу також був задіяний у декількох бізнес-проєктах. Один із найбільш вдалих – це створення та запуск надсучасного медичного діагностичного центру «Global diagnostic» у 2013 році з «нуля», з розвиненою мережею.
- Який саме досвід Вам допоміг реалізуватись у професії?
- Якщо дивитись на професійну діяльність, це – зовнішньоекономічний напрямок, але не менш важливим є життєвий досвід, який починаєш отримувати саме в студентські роки. Також це – відповідальність, працьовитість і вміння контактувати з різними людьми.
- Які знання і досвід стали для вас найціннішими?
- Гадаю, це – досвід спілкування та вміння знаходити спільну мову з тими, хто поруч, а саме – із колективом та викладачами, а також – знаходити варіанти виходу з різноманітних ситуацій.
- Чому свого часу обрали для навчання саме цей факультет?
- Це було складним питанням, але коли дізнався про наш факультет менеджменту і вивчив про нього всю інформацію, вирішив зупинити свій вибір саме на ньому. Це був сучасний та перспективний напрямок, крім того репутація Запорізького національного університету не залишала сумнівів щодо вибору.
- Що Вам запам’яталось найбільше під час навчання на факультеті менеджменту ЗНУ?
- Це були цікаві часи. Після навчання в школі все інакше: нові викладачі, колектив, підхід до навчання, розклад життя. Водночас було й складно – це перші сесії, були й «автомати», були й перездачі, але ж ніхто не відміняв нових друзів та насиченого студентського життя. Навчаючись на факультеті, я зустрів свою дружину, з якою ми створили прекрасну родину та виховуємо двох дітей. Хочу окремо зазначити свою вдячність нашому факультету загалом, а окремо в особі Ірини Григорівни Шавкун, із якою у мене склалися добрі взаємини, як викладача та студента. Багато мудрих порад я почув від неї. Ми і досі підтримуємо дружні стосунки.
Також за ініціативи нашого факультету мого дідуся – почесного доктора економічних наук ЗНУ Олександра Федоровича Білоусенка – запросили стати головою державної екзаменаційної комісії випуску нашого факультету у 2004 році. Із вдячністю згадую наших викладачів: Клименко М.І., Олійника О.М., Волкову В.В., Куреду Н.М. Не можу не згадати нашого викладача з англійської мови Кургузова А.О., із яким завжди було цікаво й на лекціях, і за поза рамками освітнього процесу. Він – основа та опора факультету в сенсі студентського життя. Жодне свято не може бути організовано, а тим більш проведено без його організаторських зусиль і безпосередньої участі.
- Як Вам здається, які навчальні предмети варто було б додати до тих, які Ви вивчали в університеті?
- Із часів нашого випуску пройшло 17 років, багато процесів трансформувались у цифрову площину, гадаю, багато чого змінилося в цьому напрямку в університеті та на факультеті також. Дуже важливе питання вивчення іноземних мов, але, наскільки я знаю, цей напрямок достатньо інтенсивно розвивається на факультеті менеджменту.
- Поділіться, будь ласка, секретами, як стати успішним у своїй професії? Що Вас мотивує у роботі?
- Зараз усе дуже швидко змінюється та розвивається, тому потрібно слідкувати за новими тенденціями, розвитком нових напрямків, бути в курсі подій. Важко сказати, яким буде завтра, але якщо мотивує бажання розвитку, вдосконалення та не менш важливий фактор – благополуччя родини, то воно має бути успішним.
- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема факультету менеджменту?
- Майбутнім студентам хочеться побажати використати студентські роки з максимальною користю для себе та свого майбутнього. Зробити акцент на іноземних мовах та вивченні практичних дисциплін. Дуже важливо знайти нових друзів, що може перерости в майбутні ділові та бізнес-контакти. Зараз це легше, ніж в роки нашого навчання, тому поєднання теоретичних знань і можливості їх використання на практиці буде особливо корисним для професійного досвіду.