Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор Микола Фролов відзначив плідну діяльність директора Школи Конфуція від китайської сторони У Шихуна за роки співпраці із ЗНУ

Ректор Микола Фролов відзначив плідну діяльність директора Школи Конфуція від китайської сторони У Шихуна за роки співпраці із ЗНУ

Ректор Микола Фролов відзначив плідну діяльність директора Школи Конфуція від китайської сторони У Шихуна за роки співпраці із ЗНУ
18.02.2021 12:53 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Школа Конфуція ZNU Zaporizhzhia National University історичний факультет Школа Конфуція міжнародна діяльність українсько-китайське співробітництво

Сімнадцятого лютого директор Школи Конфуція ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) від китайської сторони, науковець Аньхойського педагогічного університету (Китайська Народна Республіка) У Шихун зустрівся з ректором вишу Миколою Фроловим та іншим представниками адміністрації. У пана У Шихуна збіг термін контракту, тож вчений повертається на батьківщину. Під час цієї прощальної зустрічі представники ЗНУ щиро подякували іноземному колезі за його натхненну працю, спрямовану на розвиток Школи Конфуція. Також вони висловили сподівання на подальше плідне українсько-китайське співробітництво.

На зустрічі також були присутні перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, директор Школи Конфуція від української сторони Володимир Волков і декан історичного факультету, активний учасник співпраці Запорізького національного університету з Аньхойським педагогічним університетом Володимир Мільчев.

Звертаючись до У Шихуна зі словами найщирішої вдячності, ректор ЗНУ Микола Фролов відзначив, що важко переоцінити внесок шановного науковця у становлення й розвиток Школи Конфуція університету й, головне, у відкритті на факультеті іноземної філології нового освітнього напрямку, а саме – «китайська мова та література». Ректор висловив сподівання, що китайський науковець незабаром знову приїде до Запоріжжя, аби продовжити співпрацю із ЗНУ.

Микола Олександрович в урочистій обстановці вручив пану У Шихуну почесну грамоту ЗНУ та цінний подарунок на згадку. Своєю чергою, той щиро подякував усім представникам університетом. Він запевнив, що із задоволенням згадуватиме ці плідні роки співпраці, сповнені здобутками. Перший проректор Олександр Бондар також зі словами відзначив важливість діяльності пана У Шихуна для розвитку Школи Конфуція ЗНУ та українсько-китайської співпраці загалом. Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура зазначив, що саме завдяки знайомству та співпраці з У Шихуном, Китай став для нього ближчим, він дізнався багато нового про цю країну, краще зрозумів її історію та традиції.

Декан історичного факультету Володимир Мільчев наголосив, що вдячний долі за те, що мав змогу приєднатися до міжнародного китайсько-українського проєкту. Перебуваючи майже три місяці в Центрі дослідження регіону Волга-Дніпро в рамках академічних обмінів, запорізький професор також проводив студії з історії України та Запорозького козацтва для китайських слухачів. Саме тоді й виникла ідея видати книгу нарисів з історії запорозького козацтва XVIII століття, за авторства Володимира Мільчева, китайською мовою. Перекладачем та редактором цього видання виступає саме У Шихун.

Так само важливо для подальшої співпраці ЗНУ із науковцями Китайської Народної Республіки те, що зараз на історичному факультету провідного запорізького вишу навчається донька У Шихуна. Випускниця китайського університету У Венді вступила до магістратури історичного факультету (спеціальність «Історія та арехологія»). Сама магістранка зазначає, що планує надалі вступити до аспірантури ЗНУ, а на сьогодні вона пише магістерську роботу, у який порівнює соціальний рух хунхузів, який відбувався в Північному Китаї у XVIII-XIX ст. із гайдамацьким рухом.

Роки роботи пана У Шихуна стали визначальними для становлення й розвитку Школи Конфуція ЗНУ. Незабаром, коли до Запорізького національного університету прибуде новий директор Школи з китайської сторони, розпочнеться новий важливий етап діяльності цього структурного підрозділу.

 

 

 

Схожі новини