Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив факультету іноземної філології висловлює співчуття рідним і близьким видатного науковця Семена Яковича Литвака

Колектив факультету іноземної філології висловлює співчуття рідним і близьким видатного науковця Семена Яковича Литвака

Колектив факультету іноземної філології висловлює співчуття рідним і близьким видатного науковця Семена Яковича Литвака
18.02.2021 12:50 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології некролог

Факультет іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) з глибокою скорботою повідомляє, що 16 лютого 2021 року не стало Семена Яковича Литвака, людини, яка зробила вагомий внесок у становлення та розвиток факультету іноземної філології Запорізького університету. Більш ніж 30 років свого життя він присвятив вихованню багатьох поколінь фахівців з англійської мови, підготовці молодих науковців та викладачів, які працюють в Україні та за її кордонами.

Семен Якович Литвак був талановитим викладачем, який досконало володів декількома мовами, мав енциклопедичні знання з різних питань мовознавства, методики викладання іноземних мов, суспільних наук тощо. Він завжди користувався повагою й любов’ю учнів та колег. Його лекції та семінари студенти відвідували з великим захопленням, адже їх очікував не лише розгляд актуальних питань дисципліни, що викладалась, але й незабутнє спілкування з надзвичайно цікавою інтелігентною людиною, яскравою, харизматичною, всебічно обдарованою особистістю.

Семен Якович щедро ділився зі студентами та колегами своїм життєвим досвідом, вчив мислити критично, виховував у студентів почуття відповідальності, уміння долати труднощі, підтримував налаштованість на здобуття знань. Окремої згадки заслуговує його унікальне почуття гумору та самоіронія. Його гумор був завжди тонким, необразливим, добрим. Численні учні Семена Яковича протягом свого життя продовжують цитувати його незрівняні афоризми, згадують його тонкі жарти.

Попри свій високий статус кандидата філологічних наук, доцента, Семен Якович був завжди близький до студентів, проводив багато часу з ними, брав участь у художній самодіяльності, займаючись суспільною роботою. У пам'яті тих, кому пощастило слухати його сольний спів та гру на скрипці, незабутніми залишаються високий професіоналізм, душевність та гармонійність його виконання.

Протягом свого життя Семен Якович підтримував дружні стосунки зі своїми колегами та учнями. Він завжди залишався суспільно активною людиною, плідно займався науковою роботою, публікуючи наукові праці.

Навіть перебуваючи на пенсії, він завжди брав участь у наукових конференціях, знайомлячи учасників з результатами своїх наукових студій, відвідував засідання вченої ради, на яких захищались дисертації випускників нашого факультету.

Семен Якович Литвак прожив важке, але гарне життя. Він створив велику прекрасну сім'ю, завжди добре ставився до людей, протягом усього свого життя навчав і виховував студентів й аспірантів. Саме тому в ці дні жалоби з різних куточків земної кулі, через кордони, моря та океані лунають слова співчуття та скорботи від численних учнів Семена Яковича. Пам'ять про Вчителя завжди залишиться в наших серцях.

 

 

 

 

Схожі новини