Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає із ювілеєм викладачку ФІФ Світлану Запольських

Колектив ЗНУ вітає із ювілеєм викладачку ФІФ Світлану Запольських

Колектив ЗНУ вітає із ювілеєм викладачку ФІФ Світлану Запольських
22.02.2021 13:35 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультету іноземної філології ювілей привітання

Двадцять другого лютого свій ювілейний день народження святкує в.о. завідувачки кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови, доцентка Світлана Запольських. Понад чверть століття її науково-педагогічної діяльності присвячено розбудові факультету іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), де вона спочатку навчалася й потім працювала увесь цей час.

У 1994 році вона з відзнакою закінчила Запорізький національний університет за основною спеціальністю «Філолог. Викладач англійської мови та літератури. Викладач французької мови», а надалі, у 2000-2003 роках, навчалася тут в аспірантурі. Після здобуття базової вищої освіти довгий час вчителювала, викладаючи іноземну мову учням Запорізької гімназії № 31. Паралельно з цим Світлана Запольських розпочала свою наукову, педагогічну та проєктну діяльність у ЗНУ, де вона спочатку працювала викладачкою кафедри англійської мови, кафедри практики англійської мови, старшою викладачкою, потім – доценткою кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови. У 2005 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Концепт “козацтво” в історичному дискурсі: перекладознавчий аспект» у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. А в 2008 році їй було присвоєно вчене звання доцента. Із вересня 2019 року вона керує науково-педагогічними працівниками кафедри.

Коло наукових інтересів шановної ювілярки: дискурсивні аспекти перекладу, проблеми перекладу в контексті міжкультурної комунікації, методика викладання англійської мови і перекладу. Світлана Запольських є авторкою понад півсотні наукових праць, із яких 5 – посібники з практики перекладу, монографія у співавторстві. Також вона здійснює методичне забезпечення відповідних дисциплін, які викладає студентам ФІФ: це – «Вступ до перекладознавства», «Історія та теорія перекладу», «Проблеми перекладу в контексті міжкультурної комунікації», «Основна іноземна мова (англійська)», «Комунікативні стратегії», «Практика перекладу» та інші.

В освітній процес вона активно впроваджує сучасні педагогічні технології, інноваційні розробки та методики, зокрема CLIL тощо. Проводить профорієнтаційну роботу з учнями шкіл і здійснює їх підготовку до вступу до університету, входить до складу оргкомітету «Тижнів англійської мови» на факультеті, проєкту для абітурієнтів «One day at university», тренінгів для школярів, що проводить факультет і ЗНУ загалом.

А ще Світлана Петрівна є постійною активною учасницею різноспрямованої життєдіяльності ФІФ: займається науковою, проєктною роботою, забезпечує організацію та проведення різноманітних науково-методичних заходів тощо. Здійснює реалізацію спільного естонсько-українського проєкту «Впровадження багатомовної моделі освіти та методології одночасного навчання предмету і мови в ЗНУ та Запорізькій області». Вона була тренеркою в рамках програми «Активні громадяни» від Британської ради в Україні та «Американських рад», завдяки чому у ЗНУ були впроваджені програми «Активні громадяни» і «Академічна доброчесність». Окрім іншого, шановна іменинниця постійно підвищує власну кваліфікацію, здійснює стажування, у тому числі міжнародні, як от за програмо академічної мобільності (Адана, Туреччина), у рамках програми «Erasmus +» (Нарва, Естонія).

Сумлінну й ініціативну, завжди усміхнену й приємну в спілкуванні колегу й граного організатора роботи науково-викладацького колективу очолюваної не кафедри, гарного й досвідченого викладача колектив факультету іноземної філології та усього університету вітає із ювілеєм! Колеги та студенти висловлюють Світлані Петрівні свою вдячність і зичать їй на довгі роки зберегти невичерпний оптимізм, щирість і відкритість душі, цілеспрямованість і властивій лише їй креативний підхід до справ! Нехай здійсняться Ваші мрії та задуми, щановна ювілярко!

 

 

 

Схожі новини