Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка біологічного факультету, викладачка, науковиця, доцентка Олена Клімова (Бражко)

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка біологічного факультету, викладачка, науковиця, доцентка Олена Клімова (Бражко)

Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка біологічного факультету, викладачка, науковиця, доцентка Олена Клімова (Бражко)
22.02.2021 14:47 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба ЗНУ проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». І черговий його матеріал присвячений розповіді про досвід професійного становлення й успіху випускниці 2012 року біологічного факультету ЗНУ, спеціальності "Біологія" спеціалізації "Біохімія та імунологія", аналогом якої на цей час є освітня програма "Фізіологія, імунорлогія та біохімія", Олени Клімової, яка на сьогодні – доцентка цього факультету.

В інтерв’ю вона поділилась своїм розумінням професії, життєвим досвідом і дала корисні поради.

- Пані Олено, чому Ви обрали навчання саме в Запорізькому національному університеті на біологічному факультеті ?

- У школі дуже любила біологію та хімію, тому пішла до біологічного факультету ЗНУ. Також ще у школі ходила на підготовчі курси до ЗНУ, мені сподобалась атмосфера й незвичайний і трохи казковий вигляд корпусу.

- Що Вам найбільше подобалось під час навчання у виші?

-У навчанні дуже подобалися практики: як польові, так і педагогічні та в лабораторії.

- Поділіться найкращим Вашим спогадом зі студентського життя.

-Цікаво було на практиці після першого курсу на біостанції ЗНУ, яка знаходиться на о. Хортиці. Ми там жили впродовж місяця, виходили на польові практики та збирали гербарій, знайомилися з іншими студентами, у вільний час плавали. Також у нас були оздоровчі процедури.

- Якими були Ваші перші кроки після завершення університету?

- Після університету вступила на бюджет до аспірантури, я була дуже рада цьому. Тому що ще на четвертому курсі після педагогічної практики вирішила, що хочу стати викладачем.

- Розкажіть про себе: в якій галузі Ви сьогодні працюєте, чим займаєтесь?

- На сьогодні я – кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини біологічного факультету ЗНУ. У своїй роботі я можу поєднувати знання, які отримала на біологічному факультеті ЗНУ, та знання, що отримала на кафедрі практичної психології КПУ, оскільки паралельно вчилася у двох університетах. Ці знання я використовую для навчання майбутніх учителів, щоб надалі вони були найкращими представниками своєї професії.

- Чому Ви вирішили пов’язати своє життя саме з цим фахом?

- Спочатку я навіть не думала, що стану викладачкою, тому що в дитинстві дуже боялась розмовляти, була боязкою та сором'язливою. Але з часом, під час навчання, я почала працювати над внутрішніми проблемами та страхом публіки. Коли пішла на практику до школи, то зрозуміла, що сучасні підлітки кожного дня стикаються в житті з багатьма питаннями та проблемами, з якими і я боролася в підлітковому віці. Я зрозуміла, що можу дати їм не тільки знання з певних дисциплін, а й надихнути їх працювати над собою, вирішувати ці проблеми, бути впевненішими і йти до своєї мети. Дуже приємно бачити зараз в очах студентів, в їхніх діях і словах ту віддачу, ті думки, ті моральні цінності, які намагаєшся до них донести.

- Якими професійними та науковими досягненнями Ви пишаєтесь?

- Пишаюся тим, що ще під час навчання в аспірантурі отримала академічну стипендію Кабінету Міністрів України. Маю більш ніж 50 публікацій, серед яких патенти України, монографія, статті в Scopus і Web of science. Отримала диплом Академії наук вищої освіти України за працю «Динатрієва сіль 2-(2-метил-5,8-диметоксихінолін-4-ілтіо) сукцинатної кислоти, що проявляє антиоксидантну та нейропротекторну активність», яка отримала першу премію журі конкурсу АН ВО України за номінацією «Патенти». Отримала почесну грамоту ректора за наукову діяльність у 2019-2020 роках та від Запорізької обласної державної адміністрації – диплом переможця обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки.

- Що Вас надихає і мотивує працювати?

- Мене завжди надихають студенти, які хочуть працювати, які хочуть пізнавати щось нове, які хочуть стати кращими у своїй професії та змінити на краще нашу країну.

- Які якості, на Вашу думку, повинен мати успішний науковець, зокрема в галузі біології?

- Науковець повинен володіти такими якостями, як цілеспрямованість, наполегливість, творчість, нестандартність у підходах, витримка, неупередженість.

- Найефективніша порада, яку Ви дізнались під час своєї професійної кар’єри або від викладачів під час навчання?

- Ти завжди повинен бути справедливим й об'єктивним, чесним із собою та з людьми, особливо з тими, яких навчаєш, бо вони, як ніхто, знають і бачать, яка ти людина насправді.

- Що допомогло Вам бути успішною у роботі й професії, які знання та навички необхідно для цього здобути?

- Думаю, що мені допомогла цілеспрямованість, бо у житті було дуже багато моментів, коли було морально важко, й мені допомагало саме те, що я намагаюся доводити все до кінця. Також у мене є батьки, родичі, чоловік та друзі, які завжди в мене вірили, мабуть, навіть більше ніж я у себе. Дуже важливо, коли є люди, які можуть морально підтримати, й розумієш, що хочеться досягати більшого й заради них. Також студенти для мене є частиною сім'ї. Заради них я вибрала цю роботу, щоб намагатися їм дати трохи більше, ніж свого часу дали мені. Їхня жага до знань, їхня наполегливість і віра у те, що ми можемо зробити цей світ кращим, надихають бути кращою версією себе. Потрібно, в першу чергу, любити ту справу, якою займаєшся, бути їй відданою, мати силу та наполегливість долати труднощі на цьому шляху.

- Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ

- Ніколи не занепадайте духом, навіть якщо щось не виходить з першого разу, не залишайте на пів дорозі ту стежку, яку обрали. Пройдіть її до кінця, тому що кожне знання, яке ми отримуємо, є для нас корисним. Любіть свою професію, цінуйте та поважайте себе й інших у ній та завжди залишайтеся людяними, особливо, якщо ви навчаєте дітей.

 

 

 

 

Схожі новини