Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До Дня рідної мови на філологічному факультеті відбулася інтелектуальна гра-конкурс знавців української

До Дня рідної мови на філологічному факультеті відбулася інтелектуальна гра-конкурс знавців української

До Дня рідної мови на філологічному факультеті відбулася інтелектуальна гра-конкурс знавців української
23.02.2021 14:19 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет дозвілля конкурс День рідної мови

Напередодні Дня рідної мови на філологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) на базі наукової бібліотеки вишу провели інтелектуальну гру-конкурс знавців української мови для студентів 1 курсу. Її організаторами й ведучими стали третьокурсники Владислав Момот й Ілля Лук’яненко.

На захід завітали декан філологічного факультету, професорка Тамара Хом’як та заступниця декана з виховної роботи, доцентка Валентина Ніколаєнко. Вони високо оцінили як саму ідею й організацію конкурсу, так і завзяття та прагнення до перемоги його учасників.

За перемогу цього дня змагалися дві команди, до яких увійшли студентки спеціальностей «середня освіта (українська мова і література)» та «філологія (українська мова і література)»: «Відчайдушні філологині» (капітанка Вікторія Поліщук) та «Юні мовознавці» (капітанка Анна Синюк).

Загалом, змагання побудували за принципом брейн-рингу, хоча завдання урізноманітнили, додавши до них індивідуальні. Після знайомства-«візитівки», яке теж оцінювало журі із старшокурсників, на учасників чекало «Мовне асорті», під час якого перевірили рівень їхньої теоретичної підготовки з мовознавства, знання термінології тощо. Надалі на команди чекав письмовий конкурс «Редактор», під час якого вони мали відредагувати за три хвилини отримані на картках словосполучення. У цей час Владислав Момот повідомив кілька цікавих фактів про державну символіку України.

Потім на учасниць чекав конкурс «Вгадай фразеологізм»: по одному гравцю від команди отримували завдання від ведучих, жестами мали показати якийсь відомий фразеологізм, а інші гравці команди вгадати, про що йдеться, та яке значення має цей вираз.

Далі було завдання «Словникар» – із літер слова «милозвучність» обидві команди мали скласти й записати якомога більше нових слів. Конкурс «Скажи без затримки» передбачав не лише вміння підбирати антоніми до слів, які називали ведучі, але й гарну швидкість реакції. Конкурс «Цікавий наголос» знову проходив письмово й мав продемонструвати, наскільки учасниці пам’ятають правила орфоепії.

Далі було завдання «Вгадай за описом» – де кожне слово у фразеологічному звороті було подано описово, а мовознавиці мали здогадатися, про що саме йдеться. Завершив змагання бліц-турнір, у якому взяли участь капітанки команд: кожна з них мала блискавично надати відповідь на 10 запитань.

Оцінювали знання команд, які вони продемонстрували в кожному конкурсі, студенти Вадим Ахмеров і Тетяна Хіврич. У результаті команда «Відчайдушні філологині» набрала 79 балів, а «Юні мовознавці» – 75.

Викладачі та студенти старших курсів поздоровили переможців і відзначили напружену боротьбу під час змагання. Учасники конкурсу отримають призи від студради факультету: почесні грамоти, подяки й канцелярію.

 

 

 

 

 

Схожі новини