Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізький національний університет підписав Меморандум про співпрацю з Асоціацією програмної інженерії «EASE»

Запорізький національний університет підписав Меморандум про співпрацю з Асоціацією програмної інженерії «EASE»

Запорізький національний університет підписав Меморандум про співпрацю з Асоціацією програмної інженерії «EASE»
02.03.2021 14:45 Все Головні новини Факультети Математичний Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Інженерний навчально-науковий інститут математичний факультет Рада молодих учених наукова діяльність Ярмарок вакансій Меморандум про співпрацю

Днями в Запоріжжі відбулася вагома профорієнтаційна подія – Ярмарок вакансій топових IT-компаній», яка надалі буде регулярно проходити в Україні. Однак наше місце стало першим, де відбувся захід такого формату. Його організатор – Асоціація програмної інженерії «EASE». До речі, її президент – успішний український підприємець, випускник ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Владислав Савченко.

Ключовою подією «Ярмарку вакансій» стало підписання Меморандуму про співпрацю між Запорізьким національним університетом в особі ректора Миколи Фролова та Асоціацією програмної інженерії «EASE» в особі її директора Владислава Савченка. Також під час підписання були присутні проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах, голова Ради молодих учених ЗНУ, професор кафедри програмної інженерії Сергій Чопоров.

Метою цього Меморандуму є співпраця «EASE» та університету в галузі освітніх послуг, розробки інформаційних систем, наукових досліджень в області ІТ- і комп’ютерних наук, а також – цифрового розвитку й інновацій. Як зазначив під час підписання Меморандуму, ректор Микола Фролов – це важлива подія для університету, адже в ЗНУ дбають про підготовку сучасних фахівців, затребуваних на ринку праці, в полі зору адміністрації вишу – практичний складник підготовки студентів, а також – турбота про їхнє працевлаштування після завершення навчання й пошук першого робочого місця молодими фахівцями. Микола Олександрович висловив сподівання на подальшу взаємовигідну і плідну співпрацю ЗНУ з Асоціацією програмної інженерії.

У рамках оффлайн-івенту «Ярмарок вакансій» відвідувачі мали змогу: пройти пробну співбесіду; познайомитися з культурою роботи в IT-компаніях; зануритися в нетворкінг і послухати виступи топ-менеджерів і HR-директорів. На заході представили інформаційні стенди IT-компаній, де можна буде уточнити дані про відкриті вакансії, а також – перевірити свій рівень знань щодо конкретних спеціальностей у HR-фахівців. У рамках OPEN VACANCIES проходили виступи лідерів IT-індустрії в регіоні. Не випадково Ринок IT нараховує десятки компаній, які працюють з усім світом і створюють унікальні рішення. «Powercode», «S-PRO», «Kozak Group» – про ці компанії знають в Австралії, США та і Швейцарії, завдяки талановитим співробітникам, які живуть і працюють в Запоріжжі. Тож сенс заходів полягає в тому, щоб кожен міг стати частиною міжнародних успішних проєктів, не виїжджаючи зі свого рідного міста.

Розповідаючи про підписання Меморандуму, проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук наголосив:

- Я вважаю, що це підписання Меморандуму – дуже перспективний крок для нашого університету. Варто відзначити, що сама Асоціацією програмної інженерії «EASE» створена відносно недавно, тож на сьогодні такі договори її керівництво заключило лише з 5 провідними закладами вищої освіти України. Дуже показово, що до цього переліку увійшов і Запорізький національний університет. Також варто відзначити, що її керівник Владислав Савченко – випускник нашого університету. Тож його кар’єра може слугувати взірцем для студентів математичних і технічних спеціальностей нашого закладу вищої освіти. Окремо треба згадати, що вже під час церемонії підписання Меморандуму її учасники висловили конкретні пропозиції щодо співпраці. Так, йдеться про створення ІТ-хаба чи клубу для студентів-програмістів на базі Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ.

Проректор за науково-педагогічної роботи та технічної освіти професор Віктор Банах зазначив:

- Підписання цього Меморандуму є непересічною подією, оскільки напрямками співпраці визначено не тільки розробка інформаційних систем, цифровий розвиток та інновації, а й розвиток платформ для провадження освітніх послуг та наукові дослідження в області ІТ- і комп’ютерних наук. Розвиток існуючих та створення нових платформ on-line освіти створять можливості для університету надавати ще більш якісні освітні послуги, розвивати такі актуальні напрями, як підприємницька освіта, підвищення кваліфікації, дуальна форма здобуття вищої та фахової передвищої освіти тощо. Також з’являється можливість підвищення якості наукових досліджень за рахунок розробки інформаційних систем за профілем діяльності науково-дослідних лабораторій університету, а також цифрового супроводу проведення наукових заходів – конференцій, семінарів, тренінгів тощо.

Своє чергою, голова Ради молодих учених ЗНУ, професор кафедри програмної інженерії математичного факультету ЗНУ, доктор технічних наук, доцент Сергій Чопоров наголошує:

- ІТ-галузь на сьогодні – це галузь, яка найбільш стрімко розвивається, має найбільші, мабуть, перспективи серед сучасних галузей економіки, тому Меморандум про участь та співпрацю Запорізького національного університету з «Європейською асоціацією програмної інженерії (EASE)» дасть можливість як студентам, так аспірантам і молодим ученим, загалом співробітникам університету, долучитися до процесу розвитку цієї галузі в Європі, в нашій країні та у місті Запоріжжі.

Основне, що можуть отримати молоді вчені, – це сприяння з боку цієї асоціації в розвитку нових методів, пов'язаних з інформаційними системами та інформаційними технологіями, адже багато сучасних досліджень є мультидисциплінарними та часто поєднують результати ІТ з галузевими методами. Окремо необхідно окреслити можливість участі в організації та роботі сучасних конференцій, зустрічей, семінарів, з боку "EASE". Сергій Вікторович додає також, що він особисто брав участь в обговоренні практичних перспектив підписаного меморандуму не тільки як голова Ради молодих вчених ЗНУ, а й як професор кафедри програмної інженерії. Із точки зору кафедри програмної інженерії, «EASE» є перспективною платформою для розвитку практичних навичок розробників програмного забезпечення.

 

 

 

Схожі новини