Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колеги та студенти вітають із 50-річчям професора кафедри фізичної культури і спорту Романа Клопова!

Колеги та студенти вітають із 50-річчям професора кафедри фізичної культури і спорту Романа Клопова!

Колеги та студенти вітають із 50-річчям професора кафедри фізичної культури і спорту Романа Клопова!
09.03.2021 16:00 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров'я та туризму ювілей привітаня

Дев’ятого березня святкує своє 50-річчя доктор педагогічних наук, професор кафедри фізичної культури і спорту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Роман Клопов.

Народившись у м. Запоріжжі, Роман Вікторович закінчив із відзнакою тренерський факультет Дніпропетровського державного інституту фізичної культури (1992). Одразу після отримання диплома розпочав свою тренерсько-викладацьку та наукову діяльність у Запорізькому, тоді ще державному, університеті. Кар’єру свою розпочав на посаді старшого лаборанта лабораторії функціональної діагностики факультету фізичного виховання (на сьогодні – факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму), потім обіймав посаду викладача, старшого викладача, а згодом доцента кафедри спорту.

Із 1998 шановний ювіляр навчався в аспірантурі Національного університету фізичного виховання та спорту України за спеціальністю «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення». У 2002 році він захистив кандидатську дисертацію на тему «Корекція рівня фізичного стану працівників АЕС засобами фізичної культури». Вчене звання доцента йому було присвоєно у 2005 році. А у 2012 році він захистив ще й докторську дисертацію на тему «Теорія і практика професійної підготовки майбутніх фахівців фізичного виховання та спорту із застосуванням інформаційних технологій» за спеціальністю «Теорія та методика професійної освіти». Майже десять років (2006-2016) завідував кафедрою спортивних ігор. Нині він – професор кафедри фізичної культури і спорту.

Багато років Роман Клопов входить до складу редколегії фахового збірника «Вісник Запорізького національного університету. Фізичне виховання і спорт». Має понад сотню публікацій, які включені до міжнародних наукометричних баз даних (Google scholar), а також – 5 монографій, близько 30 навчальних та навчально-методичних праць, 5 свідоцтв про реєстрацію авторського права.

Довгий час він займався дослідженням позитивного відновлювального впливу фізичної культури та спорту на організм людей і, зокрема, молоді, які підпали впливу радіації після аварії на ЧАЕС, а також мешканців Енергодару – зони АЕС, чому присвятив немало наукових публікацій у фахових виданнях. Свої методичні рекомендації та посібники також присвячує різноманітним спортивним напрям, таким, як волейбол, плавання, силовим тренуванням, оптимізації навчального процесу на факультеті тощо.

Уже над початку 2000-х він розпочинає вивчення зарубіжного досвіду дистанційного навчання, працюючи на рідному факультеті, розвиває інформаційні технології та здійснює інформатизацію навчання у галузі вищої фізкультурної освіти та спорту, наразі займається розробкою дистанційних курсів та прогнастичними напрямами в цій галузі. Його авторству належать навчальні й тестувальні комп’ютерні програми, низка дистанційних навчальних курсів для студентів, що впроваджені в освітній процес факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму.

Для студентів факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму Роман Вікторович викладає цілу низку актуальних дисциплін: «Інформаційні технології у фізичному вихованні та спорті», «Студентський спорт», «Програмування спортивного тренування», «Методи оцінки та прогнозування в спорті». З 2012 року бере участь у роботі двох спеціалізованих вчених рад – Д. 26.133.06 Київського університету ім. Б. Грінченка та Д 17.051.09 ЗНУ. За цей час він також підготував 1 доктора та 3 кандидатів наук.

Активного й ініціативного учасника громадського й наукового життя, члена вченої ради факультету Романа Клопова заслужено цінують і поважають колеги та студенти. Від щирого серця шановному ювіляру зичить увесь університет: невичерпного оптимізму та бадьорості духу, аби невпинно рухатися уперед, мудрості в усіх здійснюваних справах, а також завжди бути в авангарді освітніх технологій й повсякчас виступати взірцем для наслідування для студентів й молодших колег!

 

 

 

 

 

Схожі новини