Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентів ЗНУ проінформували про особливості доступу до фондів наукової бібліотеки ЗНУ та до її online-сервісів

16.03.2021 14:03 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Наукова бібліотека наукова діяльність додаток «Дія»

Під час зустрічі представників студактиву Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) з ректором Миколою Фроловим пролунало запитання про можливість використовувати застосунок «Дія» при відвідуванні наукової бібліотеки й показувати за допомогою його студентський квиток онлайн, за допомогою гаджету.

Наукова бібліотека інформує студентство, що ця функція вже діє в університетській бібліотеці. Починаючи з 2019 року, запис студентів до наукової бібліотеки здійснюється за студентським квитком із застосуванням штрихкодової технології, а також у студентів є можливість використовувати «Дію» при зверненні до бібліотеки. Студентський квиток пластиковий або цифровий виконує функцію читацького квитка, за яким обслуговуються користувачі у всіх структурних підрозділах бібліотеки. Номер (штрихкод) студентського квитка є доступом до активації електронного читацького формуляру бази даних програмної системи "УФД/Реєстр читачів", до якої введено дані про студентів за наказами про зарахування на навчання.

Номер студентського квитка також є шифром і паролем доступу користувачів до сервісів електронного каталогу на сайті наукової бібліотеки http://library.znu.edu.ua

- online замовлення видань через електронний каталог – замовлене видання резервується на абонементі або в читальній залі та чекає користувача;

- online перегляд читацького формуляру користувача – які книги замовлено через електронний каталог і коли їх треба повернути.

Для того, щоб студенту стати читачем та отримати доступ до всіх інформаційних ресурсів бібліотеки, необхідно звернутись до наукового абонементу (навчальний корпус № 2, кімн. № 140) зі студентським квитком або пред’явити застосунок «Дія» з цифровим студентським квитком. Менш ніж через хвилину, а саме стільки триває запис, студент стає читачем  абонементів і читальних залів, користувачем зали електронних ресурсів й електронного каталогу наукової бібліотеки ЗНУ. Співробітники наукової бібліотеки запрошують студентів скористатися всіма можливостями її великого книжкового фонду для навчання й наукової діяльності.

Наукова бібліотека