Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт "Історії успіхів випускників ЗНУ": вихованка математичного факультету, талановита вчена та викладачка Наталія Манько

Проєкт "Історії успіхів випускників ЗНУ": вихованка математичного факультету, талановита вчена та викладачка Наталія Манько

Проєкт "Історії успіхів випускників ЗНУ": вихованка математичного факультету, талановита вчена та викладачка Наталія Манько
18.03.2021 10:53 Все Головні новини Факультети Математичний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вам інтерв’ю з вихованкою математичного факультету (рік випуску – 1997 р.), старшою викладачкою кафедри програмної інженерії Наталією Манько.

- Пані Наталію, поділіться, будь ласка, спогадами з часів студентства. Якими були ваші перші враження від навчання?

- У нас була дуже дружна група. Ми зустрічаємося і зараз, у нас є група в Вайбере, вітаємо зі святами, ділимося успіхами. Спочатку в групі було 25 осіб, із них – 2 хлопця. Більшість наших дівчат полюбляли пекти, ми відзначали всі дні народження в гуртожитку обов'язково з домашнім пирогом. «Міські» студенти годинами «висіли на телефоні», вирішуючи завдання разом. На 3 курсі я брала участь, напевно, в першому загальноуніверситетському спортивному конкурсі в команді з аеробіки. Ми посіли 2 місце, а 1 було в команди факультету фізичного виховання.

- Якби сьогодні якимось дивом можна було повернути час назад, коли треба було йти на пари, складати іспити, до кого з викладачів факультету і на які дисципліни Ви б хотіли знов потрапити і чому?

- До Наталії Георгіївни Романович, якої на сьогодні, на жаль. немає в живих. Вона викладала аналітичну геометрію. Вона була справедлива, інтелігентна, коректна, послідовна...

- Чому для здобуття вищої освіти Ви свого часу обрали саме математичний факультет ЗНУ? Коли народилася Ваша мрія стати математиком, і чи була у вас інша альтернатива, інші інтереси?

-  Родичі з боку мами – вчителі (філології, біології, музики, початкових класів, вихователі дитячого садку). У школі всі предмети непогано давалися, тому схилялася до педагогіки при виборі професії. Чому математика? У мене був (на жаль, зараз він уже покійний) прекрасний учитель у старшій школі – Сергій Миколайович Путій. Починаючи з 4 курсу, працювала в 103 школі, була вчителем 1 категорії.

- У студентські роки чи брали участь у громадському, науковому житті університету? Що загалом на той час було у Вас в пріоритеті? І що з тих напрацювань і навичок, можливо, потім знадобилося для розвитку професійної кар’єри?

- Пріоритетом для мене було отримання професійних знань і подальше їх застосування на практиці в школі. Ставлення викладачів факультету до нас навчило бачити в учнях, студентах людини з її проблемами, життєвою ситуацією, думками, а не «напхати знаннями», а там «хоч не розвиднюйся».

- Після університету Ви встигли побудувати стрімку кар’єру. Одразу після його закінчення де Ви працювали? Які посади потім займали і чим взагалі займалися? Поділіться секретом такого успіху і деякими біографічними моментами свого професійного становлення.

- «Стрімку» – голосно сказано, ніколи не була кар'єристкою. У школі – учитель 1 категорії (далі стала працювати тільки в ЗНУ); асистент, а потім старший викладач кафедри алгебри і геометрії, потім – загальної математики, тепер працюю на кафедрі програмної інженерії. Займаюся улюбленою справою. Вчу і злегка виховую «дорослих дітей» – наших студентів; деяким надаю посильну психологічну допомогу. На перше місце ставлю сімейні цінності й «дитячий успіх» (двох своїх старшокласників і «чужих» моїх дітей-студентів)

- Чи підтримуєте Ви зв’язки із Вашими колишніми одногрупниками та викладачами?

- Про зустрічі з одногрупниками я вже згадувала, ми активно спілкуємося онлайн. Із моїми викладачами: Стеганцевою П.Г, Красиковою І.В, Зіновєєвим І.В., Костюшко І.А. – працюю на факультеті; відійшов від справ Приварников Аркадій Костянтинович, але зв'язку з ним не втрачаю.

- Що найцікавішого і найбільш визначного для Вас сталося за період Вашої професійної діяльності? І над чим сьогодні працюєте?

- Складно виділити найяскравішу подію. Основна частина навантаження – це робота на 1 курсі. Цікаво допомагати новачкам; спостерігати, як вони професійно й морально ростуть; радіти тому, якими фахівцями і чудовими людьми ми їх випускаємо...

- Насамкінець традиційне запитання: що б Ви побажали вступникам, першокурсникам та студентам інших курсів математичного факультету та ЗНУ загалом? А також – надайте, будь ласка, якісь цінні поради, як їм стати професіоналами своєї галузі й досягти здійснення своєї мрії?

- Математичний факультет – the best! Це – дружний, згуртований колектив. У процесі отримання освіти студенти навчаються раціонально мислити, не здаватися, вирішувати проблеми... Абітурієнти приходять сюди різні: хто – свідомо, хто – випадково. Деякі не витримують складнощів. Спілкуюся з випускниками минулих років: їхні долі склалися по-різному. Серед них є вчителі, а ще –звичайні, завучі, директори, керівники районних, обласних методичних об'єднань, менеджери, торгові агенти, бухгалтери, економісти, перукарі і навіть стоматологи! Але жоден із них не пошкодував про студентські роки, проведені на математичному факультеті, і, якби їм випав другий шанс, то вони б вчинили так само й вступили до ЗНУ на цей факультет.

 

 

 

Схожі новини