Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ приєднався до реалізації проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України»

ЗНУ приєднався до реалізації проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України»

ЗНУ приєднався до реалізації проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України»
19.03.2021 09:58 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціології та управління кафедра соціальної філософії та управління Центр післядипломної освіти міжнародна діяльність проєктна діяльність

Проєкт «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України», який втілює в життя Німецьке товариство міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH), діє під егідою Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (Німеччина) та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. У зв’язку з тим, що його метою, зокрема, є просвіта фахівців соціальної галузі: працівників територіальних центрів соціобслуговування, державних і недержавних соціальних служб, об’єднаних територіальних громад, до реалізації цього важливого для нашого регіону і України загалом проєкту приєднався і Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Упровадження проєкту обумовлено тим, що, внаслідок конфлікту на сході України, півтора мільйона осіб були змушені залишити рідні міста. Більшість із них оселилися в східних областях країни, а саме – у Дніпровській, Запорізькій і Харківській. 20 громад із цих областей було обрано для участі в проєкті. Між ЗНУ і GIZ було підписано меморандум про співпрацю, і на сьогодні вже почалась активна робота з його реалізації.

В університеті проєкт «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України» втілюється в життя під егідою центру післядипломної освіти в тісній співпраці з факультетом соціології та управління. Зокрема, нещодавно відбулась online-зустріч, присвячена обговоренню питань імплементації меморандуму про співробітництво в робочий проєкт. Її учасниками стали від GIZ GmbH: координаторка проєкту Вікторія Василенко; радниця проєкту Мадіна Андрєєва; консультантка GIZ, експертка зі стратегічних, юридичних питань та освіти Лілія Нелепа. Запорізький національний університет представляли керівник центру післядипломної освіти Сергій Ільїн і доцентка кафедри соціальної філософії та управління Ольга Широбокова.

Розповідаючи про початок роботи над проєктом, Сергій Ільїн підкреслив, що Запорізький національний університет ніколи не лишався й не лишатиметься осторонь від соціально значимих проєктів. «У нас уже є чималий досвід роботи із соціальної адаптації та перепідготовки колишніх військовослужбовців, – зазначив Сергій Віталійович, – і ми впевнені, що зможемо допомогти працівникам соціальної галузі підвищити свій професійний рівень. А це неодмінно допоможе їм покращити життя найбільш вразливих груп населення: внутрішньо переміщених осіб, людей похилого віку й одиноких матерів. Звичайно, реалізація такого проєкту потребуватиме значних зусиль, проте я впевнений, що, завдяки високому професіоналізму колег із факультету соціології та управління, зокрема, Ольги Широбокової, в Запорізькому національному університеті проєкт Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України втілять у життя на дуже високому рівні».

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

Схожі новини