Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Непересічна арт-виставка студентів ЗНУ («Графічний дизайн») «Шевченко – художник із душею поета» вражає креативністю

Непересічна арт-виставка студентів ЗНУ («Графічний дизайн») «Шевченко – художник із душею поета» вражає креативністю

Непересічна арт-виставка студентів ЗНУ («Графічний дизайн») «Шевченко – художник із душею поета» вражає креативністю
19.03.2021 15:58 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University кафедра дизайну факультет СПП графічний дизайн арт-виставка наукова бібліотека

Виставкова діяльність представників кафедри дизайну факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) традиційно радує виш, і Запоріжжя загалом, масштабністю своїх фахових проєктів, майстерністю виконання робіт і творчим підходом до втілення в життя мистецьких ідей. Весна-2021, незважаючи на важкі пандемічні випробування, також стартувала для митців ЗНУ креативно й продуктивно. Молодь та її творчі наставники в науковій бібліотеці Запорізького національного університету відкрили виставку творчих робіт студентів другого та третього курсів (освітня програма «Графічний дизайн») – «Шевченко – художник із душею поета». Керівниця проєкту – старша викладачка кафедри дизайну Анна Виноградова. Гаслом роботи стало прагнення відійти від кліше і класичного представлення Великого Кобзаря – усім відомого, ще з дитинства, класика.

Над виставкою «Тарас Шевченко – художник із душею поета» молодь працювали в рамках дисципліни «Комп’ютерні технології». Тож усі експонати – це паралельно й індивідуальне завдання за програмою, котру опановують митці у виші. До речі, вона має на меті закріплення умінь і навичок, отриманих під час лабораторних занять із використання plug-ins, actions, mock-ups, фільтрів, масок. Важливою вона лишається й під час роботи з текстом і графікою у графічному редакторі Adobe Photoshop. Звісно, що все це неабияк розвиває креативність, здатність проєктувати об’єкти дизайну, зберігати та примножувати культурно-мистецькі цінності засобами графічного дизайну тощо.

Як повідомила викладачка студентів Анна Виноградова, Adobe Photoshop молодь опановує на лабораторних з нуля. Тому, замість звичайних технічних практичних завдань, використовують креативні й індивідуальні завдання. Тож експозиція робіт у загальному академічному просторі університету дає змогу студентам продемонструвати свої вміння, ознайомитися з роботами своїх колег. Зрозуміло, що тему Шевченка митці обрали ще й із врахуванням календарного графіку освітнього процесу, бо науково-педагогічні працівники запланували перед модульним тижнем чимало заходів до Шевченківських днів, щоб вшанувати видатного письменника й художника – Великого Кобзаря нашої нації – Тараса Григоровича Шевченка.

Щоб направити молодь у потрібне творче русло, перед ними поставили завдання наповнити майбутні макети стилізованими версіями портрету Тараса Шевченка. Можна було його виконувати й у певній техніці комп’ютерної графіки. Крім того, рекомендували митцям взяти коротку цитату Тараса Григоровича, яка б доповнювала візуальний ряд і лишалася в гармонійній співзвучності із графікою. Обраний шрифт мав підтримувати єдність стилю та допомагати розкрити художні образи і задум авторів проєктів. До арт-експозиції кафедри дизайну факультету соціальної педагогіки та психології увійшли 33 кращі роботи, проте всього проєктів було близько сотні. До підготовки долучилися всі без винятку студенти, котрі опановували відповідні курси. Варто зауважити, що дехто обрав однакові цитати, проте в їхніх роботах різнилася графічна подача. Скажімо, дизайн студентки Наталії Грабані базувався на патріотичних кольорах. Вероніка Лабінська та Наталя Шевчик обрали роботи в стилі сучасного колажу «contemporary collage». Доречно відзначити й сильну графічну роботу Єлизавети Лисенко. Анна Мухортова та її сучасна графічна подача враховувала тренди дизайну (градієнти та «флюїд» дизайн). Глітч-ефекти від Микити Осуховського та Максима Савки були вкрай доречними для їхніх макетів. Аліна Фархутдінова представила макет у поп-ап стилі. Дві роботи Софії Андріяш презентувалися як одна ідея та декілька її вирішень (тут звертав увагу колірний вибір).

Цікаво, що Вікторія Бєлявцева та Ольга Кішенець використали в дизайні свого плакату роботи самого Шечвченка-художника. Єлизавета Вінник згадала й актуальну тему карантину, а також надихнулася поп-ап стилем (pop-up Енді Воргола). Володимир Водолазкін вразив своєю шрифтовою деформацією (його шрифтовий портрет яскраво виділяється серед робіт). Анастасія Мисник зробила нове прочитання відомого плакату "Uncle Sam" (Плакат Дж. М. Флегга, котрий запрошує волонтерів до американської армії (1917). Ілюстрація в ньому авторська. Діана Касай використовувала сучасні тренди в дизайні – неонові кольори, пластичні шрифти, ліквід (рідкий) дизайн. Вони ж є і в роботі Анастасії Солом’яної, яка представила свіжу весняну роботу. Крім того, Лілія Подольська зауважила, що не проти носити еко-торбу з портретом і висловом Шевченка, тож візуалізувала цю ідею. Богдана Стовбур гумористично переосмислила картину «Народження Венери» Боттічеллі, де центральним персонажем став сам Шевченко.

Так, деякі роботи виставки ще минулорічного виконання, адже проєкт планувався ще тоді, проте був відтермінований через карантинні заходи. До речі, на кафедрі постійно використовують і виставковий простір другого поверху навчального корпусу №6 «Територія Дизайн». Уже організовували й раніше виставки в науковій бібліотеці. На жаль, чимало запланованих проєктів відмінили через пандемію, але на травень-червень заплановані домовленості з науковою бібліотекою про виставку книжкового дизайну (детально про цей проєкт – у подальших публікаціях пресслужби ЗНУ).

Власне виставка «Тарас Шевченко – художник із душею поета« працюватиме в ЗНУ до кінця березня, можливо, згодом експозицію в творчому просторі коворкінгу вишівської книгозбірні продовжать. Інформацію можна буде уточнити у представників Наукової бібліотеки, яким свою щиру подяку за співпрацю висловлюють студенти й науково-педагогічні працівники кафедри дизайну.

В оформлення експозиції взяли участь Сніжана Ліходід, Татевік Оганисян, Ольга Кишенець, Анастасія Іванко, Анастасія Миснік, Родіон Новіков і викладачі Анна Виноградова й Ганна Чемерис. Усі вони майстерно обирали розташування робіт з урахуванням композиції, колірних "плям", щоб якнайкраще представити мистецький задум. Відео процесу поділилася Настя Іванко:

www.facebook.com/nastasiaivankoo/posts/2819561385027360

ФОТОГАЛЕРЕЯ:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.460767578697919

 

Марія Канцелярист

 

Схожі новини