Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті соціальної педагогіки та психології відбувся фаховий тренінг для студентів спеціальності «Соціальна робота» (Соціальна педагогіка)

На факультеті соціальної педагогіки та психології  відбувся фаховий тренінг для студентів спеціальності «Соціальна робота» (Соціальна педагогіка)
22.03.2021 14:56 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології освітній процес тренінг

Вісімнадцятого-дев’ятнадцятого березня на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся базовий тренінг міжнародної програми на тему: «Альтернативи насильству». Його проводила Громадська організація «Відкрите коло. Територія можливостей», діяльність якої має на меті зниження рівня насильства у суспільстві. Організатором заходу виступила доцентка кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ Олена Лещенко за участю студентської групи третього курсу спеціальності «Соціальна робота» (Соціальна педагогіка).

Тренінг проходив за підтримки декана факультету соціальної педагогіки та психології Ольги Пономаренко, а також – керівниці Центру гендерної освіти ЗНУ Тетяни Голованової. Тренерками заходу «Альтернативи насильству» виступили представниці громадської організації «Відкрите коло. Територія можливостей» Катерина Іванюк та Надія Катрич. Метою заходу було формування в учасників тренінгу знань, умінь і навичок ненасильницького спілкування у повсякденному житті та у професійній діяльності.

Учасниками заходу стали студенти 1-3 курсу та магістранти спеціальності «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)». Під час тренінгу студенти опанували ненасильницькі навички спілкування та шляхи вирішення конфліктних ситуацій. Вони дізналися про те, як успішно відстоювати свої кордони та дотримуватися кордонів інших людей. Також під час заходу тренерки використали цікаві й актуальні вправи, такі як «Концентричні кола», «Конфлікт, який я вирішив ненасильницьким шляхом», «Перетворююча сила», «Кордони», «Кулачок» і «Малюнок». Найбільше зацікавила студентів вправа «Концентричні кола», на якій вони повинні були розмовляти в парах та по черзі відповідати на одні ті ж самі питання, які оголошував тренер. Ця вправа містила в собі обмін думками та розвивала вміння уважного слухання. Також студенти виявляли закономірності, причини, наслідки та шляхи виходу з конфліктних ситуацій і ситуацій, пов’язаних із насильством.

Про актуальність і корисність тренінгу свідчать й позитивні відгуки студентів. Так, наприклад, студентка третього курсу Сібілєва Євгенія відмітила: «Вправи та сам тренінг, який ми відвідували ці два дні, показали мені, як широко та неординарно дивляться студенти на насильство та конфліктні ситуації. Для одних це – стрес, а для інших – позитивний досвід, який може допомогти в подальшому житті, не тільки професійному, а ще і в особистісному. Я вдячна за цей чудовий тренінг та за ті емоції та навички, яких я набула за ці два дні!».

Ось, що зазначив про тренінг студент Міша Сіраканян: «На цьому заході мені вдалося реалізувати свої очікування. Під час тренінгу я особисто, навчився виділяти для себе суть конфліктів, їхні причини виникнення, а також дізнався про шляхи і методи їх вирішення. Були дуже цікаві, веселі і корисні інтерактивні ігри. За ці два дні, я познайомився з дуже веселими і крутими людьми, було дуже приємно з ними взаємодіяти, було дуже цікаво, пізнавально і розвивально у ці два дні тренінгу!».

Тренінг був дуже актуальним і пізнавальним для студентів. Під час нього вони опрацювали навички комунікації та ненасильницького спілкування. А це – важливі професійні й особистісні вміння в сучасному житті.