На біологічному факультеті розпочалася низка семінарів у рамках договору про співпрацю із МЦ «Діасервіс»

Нещодавно на біологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) розпочалася низка семінарів, до якої увійдуть 8 зустрічей, у рамках підписаного договору про співпрацю із МЦ «Діасервіс» (від 19.02.2021 р. №27/02-ДС). Перший із заходів, що відбувся на платформі Zoom, був присвячений темі «Постковідний синдром: погляд сімейного лікаря».
Проводили семінар співробітники МЦ «Діасервіс» – лікарка-терапевтка Анна Підлубна та лікарка-отоларинголог Наталія Морозова. Участь у заході взяли студенти освітніх програм «Біологія» та «Фізіологія, імунологія та біохімія» біологічного факультету, а також – представники факультетів філологічного і журналістики. Серед інших, були присутні такі викладачів: доцентка кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Галина Дударєва, заступниця декана з наукової роботи, доцентка кафедри фізіології, імунології і біохімії з курсом цивільного захисту та медицини Віра Копійка (організатор Zoom-конференцій), заступниця декана з виховної роботи, асистент кафедри генетики та рослинних ресурсів Вікторія Яранцева, доцентка кафедри слов’янської філології Тетяна Хейлік та інші.
Під час презентації Анна Підлубна розповіла учасникам конференції про постковідний синдром і прояви ускладнень, які викликає у хворих коронавірусна інфекція, а ще – чим дане захворювання може загрожувати людині. Це – сукупність симптомів, які зберігаються в пацієнта, що перехворів на COVID-19, до 12 тижнів та більше. Серед них може виявлятися: знесилення, підвищена втомлюваність, лихоманка, задишка, прискорене серцебиття, м’язові та головні болі, біль у суглобах, довготривалий кашель тощо.
Попередити розвиток можливих ускладнень і, навіть, зберегти життя може вакцинація, у результаті якої формується стійка імунна відповідь організму, яка зберігається у різних людей протягом різного періоду – від кількох тижнів до року. Учасники зустрічі також обговорили доцільність вакцинування, умови та можливі реакції організму на вакцину.
Згідно договору, наступні з 8 семінарів також будуть проводити лікарі-практики з МЦ «Діасервіс». Заходи проходитимуть з 22 по 26 березня. Наступна тема для обговорення: «”Роздихати” легені і нерви: гайд для тих, хто перехворів коронавірусом». Коронавірус вражає не лише життєво важливі органи, а також і нервову систему. «Згортаються» легені, густішає кров, страждає серце, в мозку може розвиватися посттравматичний розлад, втрата пам'яті й острах смерті. Учасники матимуть можливість обговорити низку актуальних питань, які допоможуть підтримати здоров’я, пройти необхідну діагностику і реабілітацію після захворювання. У програмі семінару також:
• Як дізнатися про перенесене захворювання, якщо немає видимих симптомів?
• Як відрізнити COVID-19 від інших ГРЗ?
• Чому після коронавіруса довго тримається слабкість і з'являється задишка?
• На які органи впливає захворювання?
• Діагностика та реабілітація після коронавіруса;
• Відповіді лікаря на запитання учасників;
• Розіграш корисних подарунків.
Варто також вказати, що в рамках зазначеного двостороннього договору між біологічним факультетом ЗНУ та МЦ «Діасервіс» запланували здійснення спільних лабораторних досліджень і створення публікацій за їхнім результатами. А студенти-біологи зможуть взяти участь в екскурсіях й відвідати цей медичний центр, проходити на його базі навчальні та виробничі практики, здійснювати лабораторні заняття та наукові медико-лабораторні дослідження, передбачені освітніми програмами.
Біологічний факультет