Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Включення дітей та молоді в соціокультурне середовище»

На факультеті СПП відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Включення дітей та молоді в соціокультурне середовище»

На факультеті СПП відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Включення дітей та молоді в соціокультурне середовище»
26.03.2021 10:44 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології конференція соціокультурне середовище педагогіка психологія спеціальна освіта

Двадцять п’ятого березня на кафедрі соціальної педагогіки та спеціальної освіти Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) пройшла Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Включення дітей та молоді в соціокультурне середовище». Захід організували в онлайн-форматі і присвятили актуальним питанням соціальної педагогіки, спеціальної та професійної освіти, педагогіки вищої школи. Також проєкт приурочили до 30-річного ювілею факультету соціальної педагогіки та психології.

Організаторами заходу виступили декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко, викладачі кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти факультету соціальної педагогіки та психології: завідувач кафедри, професор Наталія Заверико, доценти кафедри Юліана Мацкевіч, Олена Лещенко, Тетяна Соловйова, Марія Гладиш, викладачі Уляна Авраменко, Вікторія Апухтіна, Наталія Соха.

У далекому 1991 році Запорізький державний університет став першим в Україні закладом вищої освіти, в якому було відкрито спеціальність «Соціальна педагогіка». А перший декан факультету соціальної педагогіки та психології – Людмила Міщик стала першим доктором наук з соціальної педагогіки в Україні. До цієї знаменної дати кафедра підійшла із великими здобутками та перемогами. Змінювалися умови суспільного життя, змінювалась й кафедра. Ці зміни знаходили відображення у науково-педагогічній діяльності кафедри, у пріоритетних напрямках роботи, і, звичайно, у назві кафедри. На сьогодні це потужний науково-педагогічний колектив однодумців, який продовжує розвиватись, зростати та навчати все нові покоління студентів.

Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Включення дітей та молоді в соціокультурне середовище» проходила за підтримки партнерів: Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Донбаського державного педагогічного університету, а також Департаменту спорту, сім’ї та молоді Запорізької обласної державної адміністрації. До участі у конференції долучилось близько 50 учасників - студентів, викладачів, практикуючих фахівців з 20 закладів вищої освіти України, які цікавляться актуальними питаннями соціальної педагогіки, спеціальної та професійної освіти, педагогіки вищої школи.

Відзначимо, що основними тематичними  напрямками роботи конференції були: соціально-педагогічна підтримка дітей та молоді; психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами та їх сімей; діяльність громадських організацій в соціокультурному середовищі; дозвільні технології включення в соціокультурне середовище осіб з ООП; корекційно-розвивальна робота в соціокультурному середовищі; інклюзивна складова соціокультурного середовища; професійна підготовка фахівців для роботи у соціокультурному середовищі; розбудова соціокультурного середовища через систему неформальної освіти; інформаційно-комунікативні технології у сучасних соціальних умовах.

Модераторами цієї конференції виступили доценти кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Юліана Мацкевич та Олена Лещенко. З вітальним словом до учасників та учасниць студентської конференції виступила заступниця декана з наукової роботи факультету соціальної педагогіки та психології Юлія Зубцова. Вона наголосила на важливості впливу соціальних педагогів,  психологів, соціальних працівників на формування соціокультурного  середовища, необхідності спільної громадської роботи у вирішенні проблем формування всебічно розвиненої особистості  та залучення студентів до науково-дослідницької роботи. Також Юлія Зубцова побажала всім натхнення та плідної роботи під час конференції.

У конференції взяли участь представники закладів вищої освіти з різних куточків України: Ужгородського національного університету, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Криворізького державного педагогічного університету та Київського університету імені Бориса Грінченка та ін.

В рамках  конференції прозвучали цікаві доповіді, які викликали інтерес учасників та учасниць й стали предметом жвавого обговорення. Так, у межах тематичного напряму «Соціально-педагогічна підтримка дітей та молоді» виступила старший викладач кафедри психології Ужгородського національного університету Світлана Ісаєвич, яка яскраво та ґрунтовно розкрила тему міждисциплінарного підходу у системі охорони психологічного здоров’я особистості. Петрова Катерина, магістрантка факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету представила результати власного дослідження проблеми організації соціального захисту мігрантів у Німеччині. Означена тема знайшла відгук слухачів та викликала активне обговорення питань міграції в Україні.

Декілька цікавих доповідей було представлено студентами четвертого курсу ОПП «Соціальна педагогіка». Студенти Ілля Жупаненко, Вікторія Шашкіна, Анна Томазова поділилися результатами досліджень у галузі проблем соціального менеджменту. Піднімалися питання мотивації, стимулювання праці, кар’єрного росту в соціальній та освітній сферах, проблеми професійного вигорання та ін. Означені питання також викликали неабиякий інтерес, зокрема, й викладачів кафедри. Проводились паралелі щодо мотивування студентів до навчання та науково-дослідної діяльності.

Цікаву доповідь представила Андрєєва Марія, магістрантка освітньої програми «Соціальна педагогіка», яка розповіла про особливості соціалізації дітей з особливими потребами в умовах громадської організації, на прикладі Запорізької обласної громадської організації «Флоренс». Унікальний досвід програми «Кенгуру» став предметом обговорення учасників конференції. Ще одним цікавим матеріалом поділився магістрант факультету психології та соціальної роботи Ніжинського державного університету Роман Гомоляко, який доповідав про розбудову соціокультурного середовища через систему неформальної освіти молодіжного центру.

І ще багато цікавих повідомлень, коментарів прозвучало під час конференції. Учасники ділилися яскравими прикладами та надихаючими висловлюваннями, ставили цікаві запитання та разом шукали на них відповіді. Студентські наукові доповіді підкреслили важливу суспільну роль соціальних педагогів у створенні соціокультурного середовища з метою сприятливої соціалізації дітей та молоді у суспільстві. Представники факультету соціальної педагогіки та психології висловлюють подяку всім учасникам та співорганізаторам конференції за високий науковий та організаційний рівень, за вмотивованість та прагнення розвитку соціокультурного середовища в Україні і сподіваються на подальшу плідну співпрацю.

 

 

 

Схожі новини